НАВКОЛО СВІТУ
Росія не допоможе своїм громадянам
Росія не вживатиме якісь надзвичайні заходи для допомоги громадянам, які могли втратити свої кошти в результаті фінансової кризи на Кіпрі. Про це заявив російський віце-прем’єр Ігор Шувалов.
Він додав, що Москва розгляне лише скарги від компаній з державною участю.
Міжнародний план порятунку Кіпру від дефолту передбачає, що власники депозитів понад 100 тисяч євро у Bank of Cyprus можуть втратити більше 60% своїх коштів.
Нагадаємо, Кіпр, що опинився під загрозою дефолту, домовився з Єврогрупою про надання кредиту в обмін на оздоровлення банківської системи острова.
Міністр фінансів республіки Міхаліс Сарріс заявив, що всі закордонні відділення кіпрських банків будуть поступово продані. Він пояснив, що мова йде про банківські структури в Росії, Україні, Румунії, Сербії та деяких інших країнах.
Картину Пікассо продали за $155 млн.
Картину Пабло Пікассо “Сон” придбав глава американського фонду SAC Capital Advisors і відомий колекціонер Стівен Коен за 155 мільйонів доларів, пише The New York Post.
Як зазначає видання, ця сума є найвищою з будь-коли заплачених американськими колекціонерами за твори мистецтва.
Картина була придбана таємно у грального магната з Лас-Вегасу Стіва Уїнна. “Стівен придбав картину як подарунок самому собі. Ця купівля повинна була триматися в секреті через розслідування, що проводилося щодо SAC Capital”, – цитує газета слова людини, знайомої з деталями операції, ім’я якої не називається.
Уїнн домовився продати Коену полотно, на якому зображена коханка художника Марія-Тереза Вальтер, ще у 2006 році за 139 млн. доларів. Однак на наступний день після укладення домовленості власноруч пошкодив картину: “гральний барон”, який страждав порушенням периферичного зору, демонстрував “Сон” друзям у своєму робочому кабінеті і мимоволі зачепив полотно ліктем. У результаті на полотні утворилася діра.
Виставка казок і легенд про взуття
Італійський будинок моди Salvatore Ferragamo відкриє 19 квітня у Флоренції виставку “Дивовижний взуттєвик: казки та легенди про взуття та взуттєвиків” (The Amazing Shoemaker: Fairy Tales and Legends about Shoes and Shoemakers).
Виставка присвячена ролі взуття у міфах і легендах, у тому числі в улюблених усіма казках “Попелюшка”, “Кіт у чоботях” і “Чарівник з країни Оз”. Куратори експозиції покажуть, що найчастіше саме із взуттям була пов’язана основна думка історії, вона була двигуном сюжету і деколи історично розглядалася як ознака влади і багатства.
Папа Франциск І відслужив Великодню Літургію у Ватикані
У неділю, 31 березня, католики усього світу відзначили Великдень.
Цього дня новообраний Папа Римський Франциск І відслужив свою першу урочисту Великодню Літургію на площі Святого Петра у Ватикані, після чого звернувся до вірних із традиційним посланням Urbi et Orbi (Місту і Світу) і привітав католиків зі світлим святом Пасхи мовами багатьох народів світу.
У Великодню ніч у відповідності з давнім звичаєм Понтифік провів обряд хрещення чотирьох новонавернених християн – албанця, італійця, росіянина і американця в’єтнамського походження. Зранку перед святковим Богослужінням Понтифік зробив прикметний запис у своєму мікроблозі у Твіттері: “Прийми Воскреслого Христа в життя своє. Навіть якщо ти був далекий, зроби малий крок у напрямку до Нього: Він чекає на тебе з відкритими обіймами”. Після того, як відслужив Божественну Літургію, Папа Франциск привітав зі святом кардиналів Римської Курії, а потім на білому джипі об’їхав площу Святого Петра, вітаючи 250 тисяч вірних, які приїхали у Ватикан з усіх куточків світу.
Данські гроші – найбрудніші в Європі
Професор Оксфордського Уні-верситету Ян Томпсон нарахував на данських кронах та ере понад 40 тисяч бактерій – це більше, ніж на будь-яких інших грошах в Європі.
На другому місці в антирейтингу також скандинави: на шведських грошах – 39,5 тисячі мікроорганізмів. Значно охайнішими є британські фунти – 18 тисяч бактерій, та євро – 11 тисяч бактерій.
Загалом же на європейських грошах у середньому водиться 26 тисяч бактерій.
Ян Томпсон досліджував гроші зі всього світу. Данську валюту в нечистоті перевершили лише китайські юані, визнані найбруднішими на планеті.
До італійських лікарень пускатимуть тварин
Італійським
домашнім тваринам дозволили відвідувати
своїх господарів у лікарні.
Утім,
йдеться лише про один регіон –
Емілія-Романья, повідомляє Italia.ru.
Саме тут вперше було схвалено закон, який дозволяє відвідування хворих не тільки родичами, а й собаками, котами та іншими домашніми тваринами.
За словами регіонального чиновника з охорони здоров’я Карло Лузенті, це дуже важливе новаторське рішення, що дасть можливість хворим спілкуватися із своїми домашніми улюбленцями у державних та приватних лікарняних структурах.
На його думку, присутність тварини позитивно впливає на фізичний і моральний стан хворого, поліпшує його самопочуття, особливо у випадках довготривалої госпіталізації чи на останніх стадіях важких захворювань.