Незабутня зустріч

Добровольці з Канади проекту Help Us Help The Children Канадського Фонду Дітям Чорнобиля 15 літ надавали поміч й опіку сирітським закладам в Україні.

З 1993 р. “Нове Покоління“ професіоналістів, студентів, членів молодіжних організацій Пласт, СУМ, ОДУМ з допомогою українсько-канадської громади опікувалося дітьми-сиротами України.

 З нагоди 15-ліття діяльности проекту діти-сироти, виховники, добровольці з України загостили до Канади, щоб від імени тисяч сиріт подякувати канадсько-українській спільноті за добрі діла.

 Добровольці проекту вирішили відзначити історичну дату гуманітарного проекту, розглядаючи процес праці за кличем “Будьмо разом!“.

Отже, створили комітет Гала-зустрічі і запрацювали енергійно у творчій атмосфері. Життя дарує зустрічі непросто – а це було духовне єднання.

Сьогодні члени проекту – добровольці дякують усім, хто підтримав їх задуми морально і фінансово. Нашим гостям з України Українські Авіалінії “Аеросвіт“ подарували безкоштовний переліт з України в Канаду. Адміністрація Ніагара Фолз надала вільний вступ на оглядини Ніагарського водоспаду. Завдяки доброчинності управи Royal Ontario Museum гості безкоштовно відвідали музей, де їх ще й почастували полуденком. Також CN Tower надала можливість безкоштовно піднятися на вежу, щоб оглянути місто. Гостили дітей Інститут Св. Володимира і ресторан “Золотий Лев“.

Діти та виховники відвідали чотири цілоденні україномовні школи в Торонто: Св. Софії, Кардинала Йосипа Сліпого, Св. Димитрія і Св. Йосафата, побували в українських церквах у Ніагарі, Сент Кетерінс та Торонто.

Гості та діти під час свого перебування мешкали у родинах нашої громади. Саме ці родини своїм добродійством скріпили у них почуття того, що де б ми не жили – нас єднає любов до рідного народу.

Відтак відбулася зустріч, на яку прибуло 500 осіб. Програма дарувала урочистий настрій усім. Гості й організатори раділи, що наші владики у цей вечір були з нами – новим поколінням.

Голова підготовчого комітету Емілія Стельмах відкрила вечір і привітала владик і усіх присутніх. Попросила Владику Степана, Єпископа Торонто та Східної Канади, до благословення трапези і спільної молитви.

Програму у двох мовах дуже гарно і вміло провадила Оля Щурик. Святковий виступ молоді й дітвори був спланований цікаво, приємно і творив родинну атмосферу єднання. Це був доказ того, що наші виховники працюють з молоддю над збереженням нашої культурної спадщини. Присутнім запам’ятались чудові дитячі виступи: декламація маленького хлопчини, спів дівчинки, танці. Здавалося, що вони вкладають у них всю душу. Виступаючи, вони сіяли зерно подяки за добрі діла та віддзеркалювали плоди своєї праці.

Святкове слово виголосив знаний канадський журналіст Віктор Малярек, в якому він поділився своїми спостереженнями від відвідин сиротинців в Україні.

У ході програми виступив міністр України у справах молоді, сім’ї та спорту Юрій Павленко. Він вказав на багатогранну працю добровольців-канадців проекту допомоги дітям у потребі й підкреслив, що у канадських добровольців живе могутній голос віри і дії.

Своєю оцінкою пан Павленко підтвердив, що у Ворохті на кожнорічних зустрічах виховників вишкільних програм відбувається обмін думками. Завдяки створенню таборів для дітей-сиріт в Україні прийшло пробудження в законодавстві щодо дітей-сиріт. Знаючи потреби молоді сьогодення, він своїм словом збудував у присутніх почуття взаєморозуміння завдань та чітку мету праці.

Міністр є надзвичайно сильною особистістю. Дай нам Боже більше таких людей для служби українському народові. Він вручив відзнаки Міністерства України добровольцям проекту та головним спонсорам.

У ході програми з подякою українській громаді виступила координатор проекту Руслана Вжесневська. Вона сказала, що їх проект намагався охопити всі області України. Пані Вжесневська підкреслила міцну віру у правильність завдань проекту. Саме дружність, відвага, щирість стали їх дороговказом. А найважливіше – канадсько-українська спільнота повірила в мету та завдання їхнього проекту.

Довіра української громади зміцнила у них віру в себе, у працю задля доброго діла, допомогла їм подолати всі труднощі організаційної діяльности проекту. Також пані Руслана підкреслила, що віра у власні сили за будь-яких умов навчила всіх плекати цінності християнсько-національної любові. Наголосила, що одним із важливих завдань є виховання нашої молоді у релігійно-національному дусі, що сприятиме активній і успішній інтеграції її в суспільство.

Сьогодні дякуємо українській громаді, родинам, церкві, громадським організаціям, фінансовим установам, підприємствам, канадським фірмам та канадському урядові за розуміння наших завдань.

Особлива подяка довголітнім спонсорам – панові Костянтину Темертею та панові Євгену Мельнику, котрі і сьогодні причинилися до успішної гостинности наших дорогих земляків.

Гала-зустріч пройшла урочисто, з великим успіхом і стала стежкою до подальших наших виховних здобутків.

Святковий вечір завершив молитвою і благословенням з любов’ю у Христі Архієпископ Східної Єпархії Владика Юрій.

Присутні мали нагоду провадити дружні розмови і подивитися виступ козаків. Все це створювало родинну, теплу атмосферу та додавало урочистого настрою. Присутній директор Нікопольської школи-інтернату „Гармонія“ Станіслав Клінг радів поїздкою у Канаду, що допоможе виховникам у справі виховання молодої творчої людини.

Організатори висловили щиру подяку всім, хто брав участь у Гала-зустрічі, тому що всіх єднає любов до рідного народу.

 Присутня