На пошану Тараса Шевченка

Євгенія Мельничук

У неділю, 23 березня 2008 р. українська православна катедра Св. Володимира на вул. Батерст була перепов­нена.

Після Служби Божої внесено державні прапори – ка­надський та український, а також прапори прицерковних організацій – Союзу Українок Канади та Братства Св. Во­лодимира.

Високопреосвященніший Владика Юрій у своєму слові коротко розповів про постать Великого Кобзаря, наголосивши на йо­го значенні для українського народу: “Не було б Шевченка – не було б тут нас, не було б незалежної України. Він пробудив наш народ своїм невмирущим словом”. Поет закликає нас завжди і всюди: “Борітеся, поборете, вам Бог помагає…”, “…Свою Україну любіть, любіть її во время люте, в останню тяжкую мінуту за неї Господа моліть”.

Владика також прочитав лист-звернення Митропо­лита УГПЦК Іларіона (Івана Огієнка), виголошений у Вінніпезі у 1961 р. під час відкриття пам’ятника Шевчен­кові до 100-ліття його смерті.

Під час панахиди хор чудово співав, молитва за упо­кій душі поета летіла у простір небесний. Панахиду очо­лив Владика Юрій у супроводі митр. прот. о. Богдана Сенця та о. протопресвітера Федора Легенюка. Жалібно і пророчо звучали слова “Вічная пам’ять”. Прапори низь­ко похилились. Справді, пам’ять про тебе, Тарасе, буде серед українського народу свята та вічна, переходитиме з роду в рід.

Після панахиди вірні зійшли до церковної аудиторії, де була подана смачна перекуска.

Опісля присутні прослухали чудовий концерт, підго­товлений катедральним хором під проводом диригента Андрія Дмитровича при співучасті гурту “Берегині” на чолі з Вірою Марти­ненко від Відділу Св. Кн. Ольги Союзу Українок Канади та інших членів громади. Цей концерт з насиченою і різноманітною програмою став радіс­ною і світлою подією.

Вступне слово виголосив голова громади і одночас­но член хору та ведучий програми Володимир Шевчук.

Поезія Шевченка і в честь Шевченка перепліталася з його піснею. Усім виконавцям належиться велика щира подяка.

Поезія Шевченка звучала у виконанні Бориса Бала­на, Володимира Шевчука, Юлі Кушнір, Каті Матковської, Петра Стельмашенка, Петра Шкурки, Левка Сівіцького, Славки Шевчук, Галини Вавришин, Романа Николиши­на. Свою поезію, присвячену поетові, прочитали Людмила Довжалко та Наталя Турукало.

Дo всіх присутніх промовляли слова поета: “Молися, сину, за Вкраїну його замучили колись…”, “…та не одна­ково мені, як Україну злії люди присплять лукаві і в огні, її окраденую збудять…”, виголошені з великим почут­тям Галиною Вавришин.

Любов поета до всього рідного, до України зав­жди переважала перед його власними терпіннями. Задля тієї любові страждав, за неї поклав своє здоров’я і життя.

Під час концерту звучали чарівні мелодії пісень на слова поета: “Зоре моя вечірняя” – у виконанні Тамари Тарасюк, “Ой три шляхи широкії” – у виконанні Оксани Орлової. Її ніжний і дзвінкий голос зачарував усіх. Дует Романа Николишина та Галини Тарасюк з відчуттям заспівав “Ой у полі могила”. Гурт “Берегині” чудово вико­нав “Летить галка через балку” , “По діброві вітер віє”, “На високій дуже кручі”. Катедральний хор під проводом маестро Андрія Дмитровича виконав “Бандуристе, орле сизий” – соліст Михайло Мішуков, “Лебеді материнства”, “Лети, моя думо” – солісти Борис Балан і Валерій Га­лацан. А “Думи мої” й “Заповіт” заспівали усі члени хору та всі присутні.

На закінчення голова громади Володимир Шевчук подякував диригентові А. Дмитровичу за вмілу художню підготовку і проведення концерту, а всім виконавцям, усім присутнім – за участь у цьому великому, душевному святі на честь нашого Генія і Пророка Тараса Григоровича Шевченка.