СТОРІНКИ ВІРИ КЕ: ХРОНІКА    КОМЕНТАРІ    РІЗНЕ

Дата в квітні

Марко Кропивницький22 квітня 1910 року помер Марко Кропивницький, “батько українського побутового театру”. Кропивницький народився на Херсонщині, в селі Бешбийраках, у збіднілій дворянській родині. Працюючи дрібним чиновником у повітовім суді і ратуші то в Бобринцях, то в Єлисаветграді (1861 – 1871), Кропивницький брав участь як актор і керівник в аматорських театральних гуртках разом з Іваном Карпенком-Карим (псевдонім – Тобілевич) (1845 – 1907). У 1871 р. Кропивницький переїхав до Одеси і під впливом О. Кониського та Г. Ніщинського вступив до професійного російського народного театру графів Моркових переважно на українські ролі. Десятилітня праця (1871 – 1881) в російсько-українських провінційних театрах (Одеса,  Харків,  Херсон, Єлисавет, Катеринослав, гастролі в Галичині 1875 р., у Криму, в Петербурзі та ін.) закріпила за ним славу знаменитого актора. Очоливши у 1882 р. першу українську професійну трупу, організовану в Єлисаветі, – Товариство українських акторів, Кропивницький започаткував нову добу в житті українського театру. Зібравши в трупі всі найкращі сили того часу (М. Заньковецька, М. Садовський, Г. Саксаганський, І. Карпенко-Карий, Г. Затиркевич-Карпинська й ін.), Кропивницький об’їздив з побутовим репертуаром Україну і російські міста, здобуваючи високу оцінку в українських і російських критиків. Кропивницький щойно у 1902 р. зійшов зі сцени і жив у себе на хуторі, де писав п’єси, спомини і деколи виїжджав на гастролі. Він створив власну школу, через яку перейшли численні покоління акторів. Кропивницький написав понад 40 оригінальних і з інших авторів перероблених п’єс, і вони запевнили йому місце класика української драматургії.

Ще кілька подій у квітні

Мартін Лютер Кінґ4 квітня 1968 р. маловідомий дурисвіт Джеймс Ерл Рей одним пострілом забив Мартіна Лютера Кінґа на балконі мотелю в Мемфісі, Теннесі, за годину після несподі-ваного відходу чотирьох поліцаїв, що були охоронцями Мартіна Лютера Кінґа. Вбивця після вистрілу моментально виїхав з міста, залишаючи свою гвинтівку, свою одежу і один відбиток пальця. Він мав гроші і виїхав до Канади, потім до Лондону. Його заарештували в Лондоні на летовищі, потім судили і дали до в’язниці на 99 років. День перед смертю Мартін Лютер Кінґ сказав до своїх друзів: “Як кожна людина, я хотів би довго жити, але тепер я вже чомусь тим не журюся!” (На Мартіна Лютера Кінґа було два атентати перед тим).

* * *

Віртуоз-скрипаль Єгуді МенугінУ 1917 р. народився віртуоз-скрипаль Єгуді Менугін. Коли він грав із Нью-Йоркською філармонією концерт для скрипки Бетховена, маючи всього 13 років, він до сліз зворушив публіку своєю чудовою грою. Він грав серйозну класичну музику ще в 4 роки. А його батько постійно повторював, що геніальність Єгуді –  це ніщо інше, тільки “розтирання струн”. Його відпочинок і пристрасть була йоґа. Кожного ранку він стояв на голові 20 хвилин. Одного разу він змагався у стоянні на голові з індійським прем’єр-міністром Джавагарлалом Неру. Джордж Бернард Шоу сказав про Єгуді: “Слухаючи такого генія, як Єгуді, навіть атеїст почне вірити в Бога”.

* * *

У квітні 1066 р. над Англією появилася комета Галлей (HALLY). Першим спостеріг її монах Олівер з Мальмесбурі і почав провіщати журбу, смуток, горе і загибель держави. За 5 місяців появилися наїзники ворожого короля, сплюндрували землю і забили масу людей. Появи великих комет згадували дослідники неба сотні років перед нашою ерою. Їх вважали атмосферичними феноменами аж до 1577 року, коли голландський астроном ТАЙХО (TYCHO) Браге довів, що це “НЕБЕСНІ ТІЛА”. А фізик Ісаак Ньютон продемонстрував, що рухи комет підлягають таким самим законам, які контролюють планети в орбітах.

Опінія

На все є сезон і час,

щоб досягти своєї мети.

Час, щоб уродитися, і час,

щоб померти. 

Час,  щоб садити рослини, і час, щоб збирати урожай.

Час, щоб забивати, і час,

щоб гоїти.

Час, щоб розвалити, і час,

щоб будувати.

Час, щоб плакати, і час,

щоб сміятися. 

Час, щоб сумувати, і час,

щоб танцювати.

Час, щоб викидати каміння, і час, щоб збирати каміння.

Час, щоб обніматися, і час,

щоб стримуватися від обіймів.

Час, щоб заробляти, і час,

щоб тратити.

Час тримати і час викидати.

Час, щоб дерти, і час, щоб шити.

Час, щоб мовчати, і час,

щоб говорити.

Час любити і час ненавидіти.

Час війни і час миру.

Ecclesiastes 3:1-8 NKJV

Що помагає заснути і регулює сон

Радить д-р ОЗ

Годину-дві перед сном:

1. Зїжте жменю миґдалів, бо в них є маґнезій і триптофан, що відпружують мязи.

2. Зїжте банан, бо в ньому є серотонін, маґнезій і мелатонінприродні регулятори сну.

3. Випийте склянку теплого пісного молока – його кальцій помагає дії триптофану, що діє на сон.

4. З’їжте кілька ложок вівсяної каші (з пісним молоком), бо овес багатий на мелатонін, що регулює сон.

5. З’їжте тост з пшеничного хліба з пластинками банана і трошки меду, бо вони всі посилають до вашого мозку триптофан, де він перемінюється в сератонін і спонукує сон.

(Моя непрофесійна порада: ніколи в ліжку не читайте, не “гачкуйте”, не вишивайте, не дивіться на телевізію. Ліжко є виключно на спання. Все інше робіть при столі, при бюрку, при телевізії, а до ліжка йдіть тільки спати. Ваш організм призвичаюється, що як доторкне ліжка – має спати.)

Бог замкнув одне вікно – і відчинив друге

Недавно помер на рака 47-літній Михайло Підзамецький, піддиякон з церкви Св. Димитрія в Торонто. 31 січня 2011 р. був сороковий день від його смерти. Я запам’ятала з дитячих часів, з лекцій релігії, що душа людини по смерті перебуває 40 днів між живими людьми, а щойно тоді переноситься в Небесне Царство. 3 великим жалем згадували всі Михайла, бо його праця з молоддю була щира, подиву гідна і на високому поземі. У сороковий день по його смерті при кінці Служби Божої сказав про нього чудове прощальне слово студент теології Тома Гривна. З теплим серцем, розумно і з гумором, він натхненно характеризував Михайла і його працю, вживаючи відповідні і небанальні слова. Студент Тома Гривна – високого класу заступник Михайла Підзамецького.

Щасти йому Боже.

 1 – Відправа в церкві Св. Димитрія2 – Студент Тома Гривна прощає Михайла Підзамецького;3 – Гостина по Службі Божій;4 – Старший брат Михайла – Томко Підзамецький, що приїхав з-поза Торонто з усією родиною Підзамецьких, дякує о. Іванові Татаринові та усім священикам з Торонто і околиць, що брали участь так сердечно і величаво у всіх похоронних в
PHOTOS

1 – Відправа в церкві Св. Димитрія; 

2 – Студент Тома Гривна прощає Михайла Підзамецького;

3 – Гостина по Службі Божій; 

4 – Старший брат Михайла – Томко Підзамецький, що приїхав з-поза Торонто з усією родиною Підзамецьких, дякує о. Іванові Татаринові та усім священикам з Торонто і околиць, що брали участь так сердечно і величаво у всіх похоронних відправах

 
Боротьба з фінансовою депресією

1 - “Територія” з журналами і великими книжкамиВід довшого часу в радіо і телевізії голосять про грошові проблеми в Канаді, Америці та по всьому світі. Люди самі почали придумувати можливості підняти бюджет свій і країни, де живуть. У Торонто крамниці оголошують постійно неймовірні “барґени”, випродажі, знижені ціни, щоб спонукати своїх клієнтів купувати і помагати, щоб гроші “рухалися” і “жили”, і “помагали”. Ожила популярність “ґараж сейлів” – зросла навіть там, де нама ґаражів: в порожніх кімнатах апартаментів, у школах і в церквах різних релігій.

2 - “Товпа” біля книжок і нотМи живемо в Торонто біля церкви Св. Димитрія, де також відбуваються в обидвох порах року імпозантні, дуже добре зорганізовані “сейли” – літом на площі біля церкви, зимою внизу під церквою у величезній залі. Люди з цілого міста сходяться і приїжджають на ці “сейли”, бо там завжди маса книжок різними мовами і все-все, що душа забажає. І дешево. І ніхто не жалує пластикових торбинок на упакування, хоч у великих, багатих крамницях треба платити 5 центів за кожну торбу.

 
3 - Куток з шапками і шаликами

PHOTOS

1 - “Територія” з журналами і великими книжками

2 - “Товпа” біля книжок і нот

3 - Куток з шапками і шаликами