Пам’ятник Шевченкові встановлять у канадському місті Квебек

Наталія Фігель


Навесні 2011 року українсько-канадський скульптор Олег Лесюк запропонував українській громаді канадського Квебеку встановити пам’ятник Кобзарю на Алеї поетів.

Ідею встановлення пам’ятника Тарасові Шевченку підтримала не тільки українська громада канадської провінції, а й Національна комісія столиці Квебек та керівництво міста.

На Алеї поетів тепер розміщені скульптури п’ятьох видатних поетів: в’єтнамського Нґуєн Траі, російського Олександра Пушкіна, канадського Еміля Нелліґана, італійського Данте Аліґ’єрі та вірменського Вартапета Комітаса. За словами скульптора, відкриття пам’ятника Тарасові Шевченку заплановано на березень 2014 року.

Народжений у Львові скульптор Олег Лесюк вже 20 років живе і творить у Канаді. Син відомого українського скульптора Любомира Лесюка продовжив творчу справу свого батька на еміграції.

Олег Лесюк – випускник Львівської Академії Мистецтв, член Національної Спілки Художників України, голова Української Спілки Образотворчих Мистців Канади, працює в галузі станкової та монументальної скульптури і монументального розпису. Автор численних пам’ятників, пам’ятних знаків, паркових скульптур і меморіальних таблиць в Україні, Італії, Франції, Великобританії, Канаді і США.

Наша родина є дуже творчою. Наш тато, на жаль, вже покійний скульптор Любомир Лесюк, заклав у нас ті зерна любові до мистецтва. Я пам’ятаю, як ми з сестрою починали творити з татової майстерні і зі знаменитого Стрийського парку”, – згадує скульптор.

Олег Лесюк задоволений своїм мистецьким життям на еміграції. Твори скульптора зберігаються в публічних колекціях парламенту Канади та у багатьох державних установах.

Олег Лесюк: “В Канаді я справді бачу повагу до нас як до мистців. Люди хочуть мати наші твори у своїх оселях, і це вже дуже відрадно. Проте, де б я не творив (чи в Україні, чи в діаспорі), я творю як український мистець. Цю любов до України і любов до нашої нової землі – Канади – я передаю у своїх творах. Коли бачиш українські музеї, церкви і українські школи, де збережена українська культура, українське слово, тоді починаєш більше цінувати все українське”.


Медіа-портал

VIDIA