Шевченківські дні у Рідній Школі в Реджайні
9 березня можна сміливо вважати однією з найважливіших дат в історії української культури та літератури. Адже кожного року саме в цей день українці усього світу святкують річницю від дня народження поета, письменника, мислителя, художника, генія українського народу – Тараса Шевченка.
Для учнів Рідної Школи при Філії УНО в м. Реджайна проведення Шевченківських днів вже стало традицією та чудовою нагодою поглибити знання про життєпис сина українського народу – Т. Шевченка.
Директор Рідної Школи Василь Гайдамака зауважив, що для виховання справжньої особистості важливо приділяти увагу не тільки розвиткові інтелекту, але й душі. Саме такі заходи спонукають молодь до власної творчості, виховують любов і повагу до спадщини, яку нам залишив великий поет. “Особисто для мене Тарас Шевченко – це перш за все поет, який залишив величезну спадщину українському народові та українській історії. Він розвивав і розвиває вільний дух українців. Оскільки Тарас сам був кріпаком, йому легко вдалося відобразити муки невільного народу. Я б навіть сказав, що у своїх творах він говорив за націю, страждав разом з бідняками. На мою думку, Шевченко для українців – це великий геній з відкритим серцем і душею, якого ще довго будуть пам’ятати і вшановувати”, – сказав пан Гайдамака.
Шевченківське свято відбулося в залі УНО нашого міста та в українському будинку людей похилого віку Selo Gardens Personal Care Home. У заході взяли участь “рідні школярі”, учителі, друзі Рідної Школи та всі небайдужі до творчості Шевченка. Учасники провели серйозну підготовку, щоб зробити свято цікавим та по-справжньому колоритним. Наприклад, учитель трудового навчання та художньої праці Тетяна Щегловська разом з дітьми стрічками вишили чудові картини. Сам сценарій свята був побудований на основі чотирьох важливих епізодів з життя Шевченка: дитинство, юність, період на засланні та останні роки життя.
Глядач і мати учня нашої школи Віталіка Колосова – Тетяна зізналася, що була дуже вражена сценкою, де маленький Тарас розмовляє зі своєю матір’ю. (Ролі виконували вчитель української мови та літератури Олена Андрусяк та учень старшої групи Олексій Терех). В одному з епізодів Тарасик (Олексій Терех) висловлював свій біль від того, що його мати померла. Цими словами Шевченко застерігає дітей, що батьки не вічні, тому потрібно цінувати кожну хвилину їхнього життя. Як мати Тетяна розуміє, що твори Шевченка спонукають дітей бути патріотами, вони нагадують дітям, звідки походить їхнє коріння та походження: “Непросте Тарасове життя навчає вибирати кращий шлях у житті, примушує задуматись над майбутнім. Таким чином, наші діти можуть не тільки виправити свої помилки, але й навіть не робити їх”.
Своїми враженнями ділиться учениця старшої групи Тетяна Березюк: “До концерту я підготувала вірш “Тече вода з-під явора”, а також виконувала роль Оксани Коваленко в одній із художніх постановок. Готуючись до свята, ми вивчили чимало творів Шевченка, і коли нам запропонували обрати вірш для виступу, я, не задумуючись, обрала вірш “Тече вода з-під явора”. Адже у даному вірші так неповторно та захоплююче описується краса української природи, а також мрії батьків про майбутнє їхньої донечки. Вивчаючи твори Тараса Шевченка, я немов подорожую в часі і ознайомлююсь з різними сферами тогочасного життя людей: сімейним, політичним, суспільним, духовним устроями. Вкотре переконуюсь, що моральні та духовні цінності є незмінними”.
Приємним сюрпризом для глядачів став виступ хору “Іскра”, учасники якого виконали пісні за творами Шевченка: “Заповіт” і “Реве та стогне Дніпр широкий”. Таке дійство не залишило байдужим нікого. Говорять ведучі свята (Вікторія Туз та Дмитро Рукас): “Навіть перебуваючи за лаштунками, неможливо не відчути цю несамовиту енергетику, яка немов наскрізь пронизує тіло і душу”.
Вікторія Туз,
вчитель музичного виховання та народознавства Рідної Школи при УНО Реджайна, пров. Саскачеван
PHOTO
Виступ учнів Рідної Школи при Філії УНО в м. Реджайна в українському Домі опіки для старших Selo Gardens Personal Care Home. Четвертий справа – директор Рідної Школи м. Реджайна Василь Гайдамака