Трагедія в Польщі

Юлія Сокирка

Трагічна подія, яка сталася 10 квітня під Смоленськом, стала чорною суботою в історії Польщі. Лише за мить весь польський народ осиротів, втративши свого національного лідера та найкращий цвіт політичної еліти. Вперше у світовій історії в абсолютно безглуздій і такій масштабній авіакатастрофі загинув президент країни та найвищі державні чиновники. Планувалося, що президент Польщі Лех Качинський візьме участь в заходах, присвячених 70-річчю трагічних подій у Катині. Загалом на борту того злощасного літака перебувало 87 пасажирів та 8 членів екіпажу, жоден з яких не вижив.

Які наслідки матиме цей урок для Польщі та загалом для світу – покаже час,  очевидно одне – економити на безпеці в жодному випадку не можна, та й спішити треба повільно. Для України смерть Леха Качинського означає втрату ревного адвоката її інтересів на міжнародній арені та активного лобіста вступу України в ЄС.

Нагадаємо, як розвивалися події цієї трагічної суботи. 10 квітня приблизно о 10 годині 50 хвилин на околиці міста Печорська Смоленської области при заходженні на посадку в умовах сильного туману зазнав катастрофи літак Ту-154 президента Польщі Леха Качинського. За офіційною версією причиною аварії стала помилка пілота, який намагався посадити літак в умовах сильного туману та жахливого стану злітно-посадової смуги військового аеропорту Смоленська. Розшифрування “чорних скриньок” підтверджує, що екіпаж Ту-154 не врахував рекомендації російської сторони про посадку літака в Мінську або Москві і самовільно пішов на посадку.

Слід наголосити, що ця трагедія солідаризувала польський народ. Екс-президент Польщі Лех Валенса назвав катастрофу літака Президента Польщі другою Катинською тра-гедією.

Співчуття польському народу висловила більшість світових лідерів, серед яких і Президент України Віктор Янукович. “Із великим сумом та невимовним болем в Україні сприйняли трагічну звістку про авіакатастрофу літака, на якому перебували президент Республіки Польща Л. Качинський з дружиною та представники політичного і духовного керівництва держави. У час глибокої жалоби ми поділяємо важкий біль втрати дружнього польського народу і сумуємо з родинами загиблих”, – йдеться у заяві. В Росії та Україні 12 квітня було оголошено днем жалоби за померлими під Смоленськом.

Високий Замок