Навколо Світу

“Найрозумніший” і найекологічніший будинок у світі

Такий будинок створили датські вчені, витративши на його проектування та спорудження близько 5,5 мільйона євро, які виділив уряд Данії.

Дім оснащено сонячними батареями, ним керує “штучний розумом” новітнього комп’ютера. Житло вміє вмикати світло й опалення, а також може вранці розбудити господаря, перед цим зваривши йому каву.

Турбота про збереження природи й екології є основною національною програмою Данії. На розробку нових технологій уряд щороку виділяє величезні кошти. Торік, коли Університет Копенгагена запропонував звести в місті найекологічніший будинок, керівництво країни вже через тиждень виділило на ці цілі близько п’яти з половиною мільйонів євро.
Нова будівля, розташована в самому центрі датської столиці, привертає увагу перехожих незвичайним виглядом: основну частину її поверхонь займають величезні вікна. Ця споруда – апогей природоохоронних технологій. Завдяки сонячним батареям, встановленим у стінах і на даху, а також облицюванню з карбонових щитів будинок акумулює більше електрики, ніж необхідно його мешканцям.

“Колектори працюють навіть під час дощу, тож обсяг електроенергії, яка накопичується, значно перевищує наші потреби, і ми продаємо її місцевій електростанції”, – розповіла керівник проекту Green Light House Лоне Файфер.

“У цьому будинку діє спеціальна програма денного освітлення. Датчики, встановлені на зовнішньому боці стін, розраховують рух сонця, а комп’ютер зачиняє і відчиняє вікна, щоб усередині було світло”, – наголосила пані Файфер.

Водночас, як повідомляють різні інформаційні джерела, творці споруди поки що нічого не говорять про її вартість. І незважаючи на те, що впровадження таких технологій обходиться їхнім розробникам доволі дорого, за словами Лоне Файфер, всі концептуальні проекти найчастіше збиткові. Це інвестиції на перспективу, коли років через десять такі будинки зводитимуть повсюдно і вони стануть звичайним житлом для людей.

Скептики не надто оптимістично оцінюють майбутнє такого роду проектів. Перші “розумні” будинки з’явилися у США ще 1978 року і відтоді залишилися доступними лише невеликій кількості багатих покупців.

Серед знаменитих власників “розумних” домів можна назвати главу Microsoft Білла Ґейтса, чий особняк вважають “найрозумнішим” і найдорожчим у світі (його вартість – 53 млн. доларів). У помешканні всією електронікою та побутовою технікою – від кліматичних систем до телевізорів – керують надзвичайно складні комп’ютерні системи.

Власниками не меншої кількости передових електронних систем у своїх “розумних” будинках є також японці. Вони не тільки створили апарати, які можуть без зайвих енерговитрат робити всю хатню роботу, а й навіть навчили роботів “упізнавати” за обличчями до 30 осіб і виконувати до двохсот різних операцій.

Навколо світу на енергії сонця

Німецький шукач пригод Рафаель Дом’ян готується до навколосвітнього плавання на найбільшому у світі човні на сонячних батареях.

Дом’ян назвав затію “революційною”, оскільки він першим у світі здійснить таке світове турне. Розпочнеться подорож у квітні 2011 року. Очікують, що вона триватиме приблизно 140 днів. Судно обійшлося німцеві у 18 мільйонів євро. Човен завдовжки 31 м, завширшки 15 м і заввишки – 7,5 м. Він зможе вмістити 50 пасажирів і розвинути швидкість 25 км/год.

Кенія відмовилася судити сомалійських піратів

Уряд Кенії заявив, що більше не буде приймати у себе затриманих сомалійських піратів для того, щоб віддати їх до суду.

Міністр закордонних справ Кенії Мозес Ветангула заявив, що його уряд перегляне угоду з Євросоюзом, яка передбачає проведення в Кенії судів над сомалійцями, затриманими європейськими ВМС біля берегів Африканського Рогу.

Зазначимо, що після того, як міжнародне співтовариство вжило жорстких заходів щодо боротьби з піратством біля берегів Сомалі, виникли юридичні труднощі в організації процесів над піратами. У даний час у Кенії чекають на суд понад 100 підозрюваних у піратстві громадян Сомалі. 

Нагадаємо, згідно з доповіддю Групи контролю по Сомалі, в 2009 році значно зросла активність піратів у районі Африканського Рогу. Зокрема, було зареєстровано 217 піратських нападів.

Військове патрулювання в територіальних водах Сомалі почалося у 2008 році з санкції Ради Безпеки ООН. В антипіратських операціях беруть участь військові кораблі НАТО, ЄС, Росії, Китаю та інших країн.

За носіння паранджі – рік тюрми

 Бельгія може стати першою європейською країною, де заборонять носити паранджу – традиційний верхній одяг мусульманок.

 Відповідний законопроект ухвалила комісія внутрішніх справ нижньої палати бельгійського парламенту.

 Документ, зокрема, забороняє з’являтися у громадських місцях в одязі, який повністю або значною мірою приховує обличчя. Порушникам заборони загрожуватиме до року ув’язнення. Законопроект винесуть на розгляд парламенту Бельгії 22 квітня. У Франції з 2004 року діє заборона на носіння хіджабів (традиційних мусульманських хусток) у державних школах.