Персональна виставка художника Ігоря Поліщука

Напередодні Великодня у галереї Канадсько-Української Мистецької Фундації відкрилася персональна виставка молодого українського художника Ігоря Поліщука, яка тривала до початку травня.

Випускник Львівської Академії Мистецтв Ігор Поліщук, який сьогодні з родиною мешкає в Канаді, у Торонто, представив для огляду велику збірку своїх творчих робіт. Треба відзначити, що картини Ігоря Поліщука можна впізнати безпомилково, бо усі вони виконані у притаманному лише йому стилі. Чудова кольористика, різноманітна тематика, яка відтворює філософські погляди і думки молодого художника, специфічний розмір полотен – усе це привертає увагу і виокремлює його праці.

Говорячи про сюжети картин Ігоря Поліщука, треба наголосити, що велике місце в його творчості займає тема родини. Художник часто зображує матір з дитям, батьків з дітьми, прообразом чого є його власна родина – дружина Юля, до речі, також художниця і реставратор, та діти Марта і Матвій.

Кілька років тому Ігор Поліщук взяв участь у літературно-музичних проектах гурту “Сестри Тельнюк” під назвою “Над нами небо” і “Стусове коло”, спеціально до яких створив серію картин. Він вирішив відобразити музику і поезію, використану в цих виставах, у художніх полотнах, що стало чудовим додатком до виступів акторів і музикантів. Окремі праці з цих проектів також можна було оглянути на виставці в КУМФі.

Ігор Поліщук, глибока людина з філософським складом мислення і великий патріот України, звичайно ж, не міг обійти у своїй творчості теми України – її минулого, сьогоднішнього і майбутнього. Чимало праць він присвятив трагічним сторінкам з її історії, зокрема Голодоморові 1932-1933 років.

Відкриваючи виставку в КУМФі, голова Української Спілки Образотворчих Мистців у Канаді Олег Лесюк, представив свого колегу і, до речі, заступника в УСОМ Ігоря Поліщука і зробив короткий нарис його творчости. Він побажав молодому художникові натхнення і творчих злетів у майбутньому, а всі присутні у залі приєдналися до цих побажань.

Зупиняючись біля Ігоревих картин, глядачі висловлювали різні думки про них – хтось побачив у них сумні нотки, хтось, навпаки, визнав їх оптимістичними, хтось насолоджувався яскравими кольорами... Але загальний висновок був єдиний – молодий художник має свій неповторний стиль, талант і велику працездатність. Тож будемо з нетерпінням чекати його наступних праць і виставок у майбутньому.

Текст і фотографії Лариси Гринди