Не забудемо Чорнобильську трагедію
27 років тому поблизу Києва сталася одна з найбільших техногенних катастроф в історії людства – аварія на Чорнобильській АЕС, яка призвела до радіоактивного опромінення багатьох людей та забруднення територій.
“Із болем у серці ми вкотре згадуємо про тих, хто, приборкуючи ядерну стихію, пожертвував собою заради порятунку мільйонів людей, захистив життя майбутніх поколінь. Вічна їм пам’ять”, – йдеться у зверненні президента Віктора Януковича до народу у зв’язку з Чорнобильською трагедією.
26 квітня вшановують пам’ять загиблих під час трагедії, згадують про героїзм пожежників, персоналу станції, військовослужбовців, бу-дівельників, учених, медиків, які брали участь у ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС.
Президент Віктор Янукович під час відвідання Чорнобильської атомної електростанції сказав, що необхідно знайти можливості для мінімізації витрат на ліквідацію наслідків Чорнобильської катастрофи для України.
Крім того, президент наголосив на необхідності розробити стратегію розвитку постраждалих земель. За його даними, у цілому в результаті Чорнобильської катастрофи ра-діаційне забруднення в Україні отримали 2,218 сіл і міст.
Також Янукович розповів, що “в цьому році з бюджету на соціальні виплати чорнобильцям має бути виділено 2,6 мільярда гривень”.
26 квітня 1986 року на четвертому реакторі ЧАЕС під час його планового вимкнення виникла неконтрольована ситуація, внаслідок якої сталися два вибухи.
Через вибух у повітря піднялося понад 60 тонн радіоактивних матеріалів. Сумарна радіація склала 50 мільйонів кюрі, що у 30-40 разів більше, ніж при вибуху ядерної бомби в Хіросімі у 1945 році.