Гуморина 2011

Олег Лесюк

Такої кількості веселих людей у Канадсько-Українській Мистецькій Фундації (КУМФ) не було вже давно. 1 квітня, у Міжнародний День Сміху, коли вся міжнародна спільнота забуває на деякий час про політику і святкує сміх, у галереї КУМФ відбулося свято жартів і гумору “ГУМОРИНА 2011”.

1 – Діана Мальниченко і Світлана Бутенко;2 – Ігор Чума;Вечір було зорганізовано з ініціативи та за сценарієм голови УСОМ Олега Лесюка і при повній підтримці та співпраці Української Спілки Образотворчих Мистців Канади (УСОМ) разом із КУМФ.

Вже саме оформлення зали задавало глядачам відповідний веселий настрій. Зі стін галереї до присутніх посміхалися персонажі шаржів відомого мистця і письменника-гумориста Едварда Козака з колекції КУМФ. Вони були вдало доповнені оформленням імпровізованої Корчми і мистецького мольберта для етюдів із куснем справжнього українського сала і хліба на палітрі та розмаїттям різнокольорових приправ за-мість фарб, виконані Діаною Мельниченко.

Ведучий ГУМОРИНИ Ігор Чума доводив глядачів до сліз і болю в животі від сміху. Як тонкий знавець жартів, чудовий музикант і співак, він майстерно перевтілювався від образу до образу, розкриваючи багатогранність свого таланту.

До галереї КУМФ завітали дві пані з гуморески Едварда Козака “Образи – не гарбузи”. Діана Мельниченко разом із Світланою Бутенко артистично увійшли в ролі “не то дохторових, не то директорових”, що прийшли до мистецької галереї придбати картини, котрі би пасували до їхніх меблів або ж до чоловіків.

Відомий у громаді мистець Павло Лопата бавився з купою піску, розгрібаючи його грабельками та лопаткою, у пародії на популярне сьогодні у світі малювання на піску. У цей час на екрані з’являлися різноманітні образи природи, відомих шедеврів образотворчого мистецтва та скульптури, а у фіналі піскова маса перетворилася на “живу” жіночу постать з уяви Павла.

3 – Люба Ґой;4 – Петро Лопата;Як годиться на всіх порядних імпрезах, не обійшлось і без рекламної паузи. У пародії на “Shopping Channel” ще один мистець УСОМ, Станіслав Хоменко, пробував продати розслабленим глядачам 10 пар штанів з підігрівом і квиток в одну сторону на Аляску. З огляду на весняну погоду 1 квітня – охочих у цей вечір не виявилося. Але якщо когось на майбутнє зацікавить ця пропозиція, просимо звертатися за інформацією до галереї КУМФ.

Після вдалого “розігріву” публіки, як і належиться зіркам, до неї під бурхливі оплески вийшла відома у Канаді та за її межами акторка комедійного жанру Люба Ґой. Її участь у Вечорі Гумору була вже запорукою успіху. Кожен її жест, погляд і жарт доводив глядачів до “мокрого місця” від сміху. Люба Ґой розкривала, у властивій їй манері, теми мистців, КУМФу та української громади в Канаді. В залі панував живий діалог між п. Ґой і аудиторією.

Далі, як було обіцяно у програмі, під чарівну для справжнього українця пісню “Без сала мучусь” (варіація на тему “Bessa Me Mucio”) у виконанні Ігоря Чуми кожен із присутніх отримав келих запашного червоного борщу, вареник на патичку і, очевидно, сало в чоколяді. Підкріплялося все це чарочкою доброї медовухи або горілки з перцем у Корчмі.

6 – Надія Валенюк і Зоряна Лазірко;По смачній перерві галерея КУМФ перетворилася на імпровізовану сцену театру “Заграва”. Керівник театру Йосип Терлецький (Богдан Шовкопляс) і провідні актори Лариса Баюс (Ніна) та Степан Ґеник-Березовський (Вадим Довгополий) представили на сміх глядача комедійну міні-виставу “Асекурація на вершинах” Софрона Левицького. Агент асекураційного товариства “Добробут по смерті” Шовкопляс вдало зіграв на тонких струнах душі українського патріота, щоби продати “старокрайовому професорові” Довгополому і його дружині Ніні завітну полісу.      

5 – Олег Лесюк;Стіни здригалися від сміху. Добре, що всі бізнесові установи під КУМФом на той час були замкнені, бо ніхто із працівників не зрозумів би, що то тільки був щирий український сміх, а не аномалія природи.

Цікава і розмаїто насичена програма ГУМОРИНИ завершилася розігравкою лотереї і аукціоном. Впродовж вечора чарівні панянки – музи, одягнені в мистецько вдекоровані Діаною Мельниченко беретки з олівцями та пензлями, розповсюджували лотерейні квитки. Діана також створила унікального багатоужиткового капелюха для мистця з мольбертом, пензлями, олівцями та фарбами на крисах, що вдало був проданий на аукціоні.

Особлива подяка спонсорам лотереї: мистцеві Богданові Головацькому; крамниці делікатесів “Fresh & Tasty”; українській книгарні “Буква”; композиторові і співачці Наталі Кулинич-Колач.

7 – Театр “Заграва”. Зліва направо: Лариса Баюс, Стефан Ґеник-Березовський, Йосип ТерлецькийХочу висловити щиру пошану і подяку від імені УСОМ та КУМФ усім учасникам імпрези, що підтримали ці мистецькі організації своїм талантом і пожертвували часом. Вони спричинилися до успіху ГУМОРИНИ і при цьому не втратили гумору.

До організації свята спричинилося багато людей, і їм також належиться подяка: Марійці і Моко Винницьким – за друк афіш, організацію і технічне забезпечення; Олегу Лесюку та Діані Мельниченко – за дизайн афіші, оформлення зали;  Ігорю Чумі – за аудіозабезпечення; Богдану Вандяку – за відеоаранжування; Олегу Валенюку – за відеотехніку; за забезпечення – Наталі Валенюк, Вірі Лесюк, Тетяні Вандергайден, Марії Антонів, Оксані Жолкевич, Ромі Ганьківській, Христині Кудрик, Ірені Мороз, Людмилі та Богданові Головацьким, Надії Валенюк, Зоряні Лазірко, Уляні Федак, Юлі Карцелюбі, Віктору Новицькому, Анні Кісіль, СФУЖО і Пластовому Центру ім. Гуцуляків.

ГУМОРИНА заявила про своє право на життя, бо не залишила нікого із присутніх без обіцяної усмішки.

PHOTOS

Учасники Гуморини 2011.

1 – Діана Мальниченко і Світлана Бутенко;

2 – Ігор Чума;

3 – Люба Ґой;

4 – Петро Лопата;

5 – Олег Лесюк;

6 – Надія Валенюк і Зоряна Лазірко;

7 – Театр Заграва”. Зліва направо: Лариса Баюс, Стефан Ґеник-Березовський, Йосип Терлецький