Вітаємо на сторінці Рідного Шкільництва УНО!

З приємністю повідомляємо, що Комітет Рідного Шкільництва Дирекції УНО розпочинає видавати освітницько-інформаційну сторінку для дітей, батьків, освітян та всіх зацікавлених у пропагуванні української мови та культури серед підростаючого покоління.  Тут Ви знайдете корисні матеріали на допомогу батькам та поради психолога, інформацію і новини зі шкіл, цікавинки і віночок українських традицій для наших учнів.

Наш Комітет успішно працює для українських Рідних Шкіл у Канаді. Метою комітету є започатковувати й підтримувати діяльність українських шкіл УНО, забезпечувати вчителів навчальними матеріалами та проводити вчительські майстерні з метою покращення навчального процесу та виховання молодих провідників української громади.

Сподіваємося на наступні зустрічі з Вами на нашій сторінці!

Оксана Левицька,

 голова Комітету Рідного Шкільництва Дирекції УНО Канади

 

 

Навчаємося весело та цікаво!

Чи помічали ви, з якою легкістю ваша дитина запам’ятовує фрази з мульт-фільмів, рекламних роликів, слова з пісень? А скільки зусиль їй треба докласти для того, щоб запам’ятати віршик, правило чи таблицю множення? До того ж, вивчений  віршик дитина забуває через  тижднь-два, а улюблені фрази пам’ятає місяцями. У чому ж тут справа? А справа в тому, що діти сприймають та  запам’ятовують інформацію через світ образів.  У першому випадку основою для запам’ятовування став яскравий образ, а в другому – нав’язана дорослим інформація. Перші 5-7 років права півкуля, відповідальна за уяву, розвивається у людини швидше за ліву, відповідальну за логічне та аналітичне мислення. Ось чому уява та яскраві образи такі важливі у житті ваших дошкільників.

З метою розвитку цікавості дитини до навчання та підвищення його результативності потрібно спиратися на психологічні особливості сприйняття, властиві її віку. Саме цим вимогам відповідає навчання за допомогою ейдетики. Ось основне її правило:

Уява + позитивні емоції = секрет успішного навчання.

За допомогою яскравої дитячої уяви можна швидко і надовго запам’ятати потрібну інформацію. А головне – таке навчання, основане на грі та фантазії, зовсім не обтяжує дитину, навпаки – переключає її на діяльність іншої півкулі, а отже – дитина відпочиває. До того ж, застосовуючи методи ейдетики, ми підключаємо інші відчуття: слухові, тактильні, рухові, нюхові і навіть смакові! Таким чином відбувається розвиток усіх видів пам’яті і, як наслідок,  ефективність навчання покращується.

Відомий факт: інформація, підкріплена позитивними емоціями, сприймається вдвічі швидше і тримається у пам’яті набагато довше! Доведено, що емоційно негативна інформація блокується підсвідомістю, і пам’ять намагається до неї не повертатися. З позитивною – все навпаки. Ось чому, коли навчання супроводжується позитивними емоціями, його результати просто неймовірні. До того ж, розвинена уява допомагає у різних життєвих ситуаціях: ефективно відпочити, швидко вийти зі стресового стану, зняти пригнічений настрій і навіть поліпшити своє здоров’я. Адже значна кількість психологічних методів базується на спрямованому фантазуванні, візуалізаціях та різного роду уявленнях!

Чим ейдетика може бути корисною саме для вашої дитини?

Ейдетика допоможе:

     Розвинути словесну пам’ять, завдяки чому дитина запам’ятовуватиме не 5-9 слів (норма для звичайної людини), а словесні ряди з 20-30-40 слів.

     Це допоможе запам’ятовувати правила, вірші,  а також іншу інформацію, що складно запам’ятовується через її монотонність.

     Запам’ятовувати числові ряди, числові таблиці, номери телефонів, а також іншу інформацію, яка містить числа.

     Запам’ятовувати іноземні слова та складні терміни.

     Запам’ятовувати картини та обличчя людей.

     Витрачати набагато менше часу на виконання домашніх завдань, використовуючи методи ейдетики.

     Розвивати різні канали сприйняття, розвивати  інтуїцію.

     Навчитися правильно реагувати на стресові ситуації та спогади про них.

     Навчитися забувати непотрібну або негативну інформацію, “стирати” її зі своєї пам’яті.

     Сформувати уміння нестандартно, творчо мислити, знаходити незвичайні виходи із звичайних ситуацій.

І головне: формується позитивне ставлення до навчання і до школи в цілому. Дитина звикає до думки, що вчитися – це цікаво та весело!

 

День Матері

День Матері в Україні

Українці вперше відзначили День Матері в 1928 році – але не на рідній землі, а в Канаді, де його провів Союз Українок цієї країни. У 1929 році завдяки організаторським старанням редактора тижневика “Жіноча доля” Олени Кісилевської День Матері прийшов у Галичину. І тільки в 1999 році День Матері став повноцінним святом України – указом Президента була встановлена офіційна дата його святкування: друга неділя травня.

 

Зоряна Живка

Мама

Зроблений нами крок –

Мами сльоза, усмішка,

Бачить їх тільки Бог

Серед нічної тиші.

 

Мамо, уже сивина

Скроні твої побілила.

Ти в мене в світі одна,

Рідна матусю мила.

 

Я пронесу крізь роки

Образ твій – в серці несхитно:

Ніжна твоя рука,

Тиха твоя молитва. 

 

Свято Матері у Рідній Школі УНО Торонто-Захід

 

Шановні матусі і бабусі, родичі та друзі наших учнів!

Запрошуємо Вас на шкільне свято

 

“У світі все починається з мами”,

 

яке відбудеться 11 травня о 12 год. дня

у Рідній Школі і Курсах Українознавства Філії УНО Торонто-Захід у приміщенні школи Michael Power за адресою 105 Eringate Drive, Etobicoke.

 

Вчительський колектив Рідної Школи УНО Торонто-Захід