Навколо Світу

У Дубаї побудували найвищу будівлю на планеті

У Дубаї, що в Об’єднаних Арабських Еміратах, відкрили найвищу у світі будівлю – “Бурдж Дубай” (Дубайська вежа), висота якої – 818 метрів.

Урочиста церемонія відкриття, яка відбулася 4 січня, була приурочена до четвертої річниці з того моменту, як правителем емірату Дубай став нинішній віце-президент і прем’єр-міністр ОАЕ шейх Мухаммед бен Рашед Аль Мактум.

Першими відвідувачами Burj Dubai стали близько 6 тисяч почесних гостей. Пряму телетрансляцію відкриття вежі побачили понад два мільярди осіб у всьому світі. 

Церемонію супроводжував феєрверк з 10 тисяч одиниць піротехніки і театралізована вистава.

На сьогоднішній день Burj Dubai – найвища рукотворна будова у світі.

Рекорд висоти було побито ще в 2007 році, коли вежа, яка на той час будувалася, перевершила за висотою “Тайпей 101” (508 метрів), що міститься у столиці Тайваню, відсунувши його тим самим на друге місце у списку найвищих хмарочосів світу. У тому ж році було побито рекорд найвищої споруди, що вільно стоїть, який до цього міцно утримувала “Сі-Ен Тауер” (телевежа) в Торонто (553,33 метра).

Творці 164-поверхового дубайського хмарочоса, будівельна компанія Emmar, стверджують, що особливістю будівлі є найбільший висотний житловий поверх і оглядовий майданчик, розташований на 124-му поверсі.

Ще один рекорд, що вражає уяву навіть досвідчених фахівців, – 605 метрів – висота, на яку подавався насосами рідкий бетон для зведення стін і перекриттів.

Головний сервісний ліфт будівлі здатний підняти 5500 кілограмів вантажу на висоту більш ніж півкілометра (504 метри). Раніше на таку висоту не був здатний піднятися жоден ліфт у світі. Всього будинок будуть обслуговувати 57 ліфтів. Вражає і швидкість, з якою будуть підніматися ліфти Бурдж Дубая – 18 метрів за секунду.

Одночасно на будівельному майданчику працювали до 12,000 робітників. Всього з початку будівництва у проекті було задіяно 75,000 робітників і фахівців.

Уряд Дубаю сподівається з відкриттям “Бурдж Дубай”, 90% приміщень якого вже знайшли свого покупця, зміцнити імідж емірату як одного із провідних світових фінансових центрів, незважаючи на наслідки світової фінансової кризи, що вплинула на економіку емірату і, зокрема, на дубайський ринок нерухомости.

Дубайську вежу вартістю понад мільярд доларів зводили впродовж п’яти років. Відкриття через світову економічну кризу кілька разів відкладали. Найбільше місто Еміратів, Дубай, продовжує дивувати світ своїми новобудовами: після відкриття розкішного готельного комплексу “Атлантіс” на першому в світі штучному острові Палм-Джумейра ведуться роботи зі спорудження в пустелі комплексу розважальних парків “Дубайленд” та найбільшого у світі аеропорту.

У Дубайської вежі сучасний дизайн, але в архітектурі відчувається вплив ісламських традицій. Як заявляють проектувальники, будівля стійка до сильних вітрових навантажень та може витримати землетрус. У вежі розташовані квартири класу “люкс”, офіси, а через деякий час з’явиться готель.

У світі близько 40 надвисоких (понад 300 метрів) хмарочосів. Частина з них – в ОАЕ. Апартаменти в Дубайській вежі коштуватимуть дуже дорого. Разом з ордером на квартиру покупець, якщо він іноземець, отримуватиме право проживання в Еміратах і поштову адресу Dubai Tower UAE. Тепер компанія Emmaar займається будівництвом нового “рекордсмена” – вежі “Королівство” заввишки один кілометр у саудівській Джидді. Навколо хмарочоса в літній столиці Саудівської Аравії буде сформовано новий діловий центр вартістю 26,5 мільярда доларів.

Найшкідливіші для здоров’я професії

Як виглядає, професія кухаря є найшкідливішою для здоров’я, тоді як ті, хто працює у рекламній галузі, мають найкращий фізичний стан.

Опитування, проведене серед 3 тисяч працівників різних галузей, встановило, що професійні кухарі найбільше палять і майже щодня їдять картопляні чіпси та шоколад.

Фермери також ведуть не дуже здоровий спосіб життя – вони палять у середньому 50 сигарет на тиждень і вживають щонайменше два пакети чіпсів або шоколадних батончиків на день.

Найбільш нездорові професії: кухар, фермер, електрик, страховий агент, банкір, будівельник, працівник центру підтримки.

А от люди, які працюють у рекламній індустрії, палять у середньому всього 9 сигарет на тиждень і майже не вживають алкоголю.

Медична страхова компанія “Медікеш” провела опитування в інтернеті, співставляючи професії респондентів з їхнім харчуванням та звичками.

Одними з найздоровіших виявилися вчителі, також непогано зарекомендували себе юристи та секретарі.

Представник “Медікеш” Пі-тер Лоріс сказав: “Дивно, що кухарі очолили список нездорових професій, адже ми як клієнти ресторанів сподіваємося, що вони готують нам здорову, смачну їжу”.

Найбільш здорові професії: працівник відділу кадрів, вчитель, бухгалтер, рекламний агент, юрист, секретар, медсестра, продавець.

Тим часом, Майлз Квест з Британської асоціації громадського харчування і готельного бізнесу каже, що висновки про кухарів не варто сприймати надто серйозно. Він твердить, що більшість кухарів добре харчується на роботі, споживаючи те саме, що є в асортименті ресторану.

Китайський диво-міст

Китайські мостобудівники розпочали будівництво мосту, який зв’яже материк з острівними частинами “особливих зон” КНР – Гонконг (Сянган) і Макао (Аомінь). Від “великої землі” ці території відділяє майже півсотні кілометрів.

Міст, який не має аналогів у світі, спеціально форсуватимуть для протистояння сильним вітрам, оскільки в регіон часто приходять тайфуни і тропічні шторми. Конструкція витримає потоки повітря швидкістю до 200 кілометрів на годину. Довжина моста-рекордсмена становитиме майже 50 кілометрів. На сьогодні найдовшим у світі морським мостом є 36-кілометрова траса через Ханчжоуську затоку на сході Китаю.

Обсяг інвестицій у новий проект сягає 10,7 млрд. доларів. Розрахунковий термін його експлуатації становить 150 років. Рух мостом відбуватиметься по шести смугах із максимальною швидкістю 100 кілометрів на годину.

Проект має на меті значно прискорити транспортне сполучення між цими регіонами, які економічно залежать один від одного. Так, Гонконг і Макао практично повністю залежні від імпорту харчових продуктів із Гуандуну. Крім того, в Гонконгу працює безліч жителів материкового Китаю, яким щодня доводиться їздити з Гуандуну в цей спеціальний адміністративний район.

Незрячий священик з Івано-Франківщини пішки дістався Єрусалиму

66-річному незрячому священику з Болехова (Івано-Франківська область) Ігорю Іваніву вдалося досягти своєї мрії – пішки дістатися до Єрусалиму та зустріти Різдво у Вифлеємі.

У дорогу незрячий священик у супроводі свого поводиря – прихожанина болехівської церкви Святої Параскеви (УГКЦ) Андрія Калюжного – вирушив 4 грудня. Спочатку мандрівники дісталися Бучача, потім – Тернополя. Звідти пішли на Чернівці, перетнули кордон з Молдовою та зупинилися в Одесі. Отець Ігор планував дістатися Ізраїлю морем, та з’ясувалося, що взимку судна в Ізраїль не ходять. Добрі люди та місцеві священики допомогли мандрівникам із Прикарпаття купити квитки на літак, і вони досягли своєї мети.

До того, як стати священиком, Ігор Іванів працював геологом – шукав нафту на Уралі. Повернувшись в Україну, потрапив у ДТП і втратив зір. Дізнавшись про хороброго мандрівника, російські лікарі запросили його після повернення з Єрусалиму приїхати в Москву, де йому зроблять операцію, яка, можливо, поверне зір.