Річні збори Філії УНО в Гамільтоні

У неділю, 11 квітня 2010 року відбулися Річні збори Філії Українського Національного Об’єднання в Гамільтоні. Починаючи з основоположних зборів в домі п. Кравець 9 вересня 1935 року, де офіційно оформлено й утверджено Філію УНО в Гамільтоні, Філія не зазнала протягом 75 років жодної перерви або занепаду.

Діяльність Філії продовжується на основних принципах основоположників і послідовників. Основа принципів основоположників несла гасло: “Нація – понад усе! Наша сила – в нас!”, що стало вагомим у збереженні української ідентичности серед багатонаціонального й різномовного населення Канади.

Зорганізоване українське суспільство, а зокрема Українське Національне Об’єднання, протягом існування зберігало цінності й культурні надбання українського народу, свого кореня, передаючи їх декільком поколінням, вже народженим у Канаді.

Протягом існування Філії УНО і БО в Гамільтоні перебирають функції в управі сини і дочки колишніх членів. Вони, виростаючи при організації, йдуть слідами своїх батьків і відчувають зобов’язання продовжувати працю, шануючи чуже, не забуваючи своє.

Проведення зборів, місячних чи річних, вписано у протокольну книгу. Збережено історію Філії протягом 75 років, збережено внесок послідовної праці, турботи і деякі недотягнення, придбання дому Філії, зорганізування школи, хору, драматичного гуртка, ансамблю пісні й танцю “Чайка”, який успішно продовжує гуртувати молодь, відбуття різних імпрез і т. д.

Деколи на річних зборах відчувається коливання при виборі голови Філії. Нелегко вдається наділити відповідальною посадою, яка вимагає присвяти часу й співпраці на всіх відтинках діяльности.

Філія УНО в Гамільтоні визначалася й визначається надзвичайною співпрацею з Братніми Організаціями та організаціями українського середовища міста.

Обов’язок переводити Річні збори взяв Орест Гулька, секретаря – Ярослав Макогон. Після відкриття зборів, вшанування членів, що відійшли у вічність, прийняття порядку проведення зборів, зачитання і прийняття протоколу з попередніх річних зборів, зокрема, члени управи давали звіти з кожної ділянки праці.

У звітах висвітлено і віддзеркалено обсяг річної праці. Лише утримання дому вимагає багато часу, присвяти та дбаливости. Тільки при пильній дбайливості членів успішно завершується потічний рік. Утримання дому Філії та покриття інших потреб за 2009 рік перевищило шістдесят одну тисячу –  досить поважна сума, яку треба було придбати.

Побічно в кожному звіті відчуваються глибокі почуття, пов’язані з виконанням обов’язків і успішним завершенням річної праці. Деколи праця членів управи Філії належно не оцінюється, і лише в річних звітах охоплюється належний обсяг.

Після відходу у вічність колишніх довголітніх секретарів Петра Тимківа і Василя Ґавдана обов’язок секретаря перебрав Ярослав Макогон, і в протокольній книзі, як і попередньо, подається точний перебіг діяльности побіч кореспонденції.

Зразкове ведення книговодства, кк зазначила Контрольна комісія, належиться Іванові Біловусу і Василю Прибилі. Звіт з культосвітньої референтури подала Раїса Боєчко.

Річні збори Філії включають звіти з річної праці Братніх Організацій. Річний звіт з діяльности Відділу ОУК подала голова Відділу Наталка Небесна, донька Анни Стецькович, колишньої кількакратної голови Відділу. Від приналежного до Філії Клубу Сеньйорів звіт склав Роман Сямро, а від ансамблю “Чайка” – Василь Прибила.

Щиро дякував усім за виконану працю і співпрацю голова Філії Д. Боєчко, зазначаючи: “Пророблена праця Організації УНО і БО увінчалася завдяки Богові і вам, дорогі члени. Україна стала вільною – радіймо та ще більше працюймо над вихованням наших дітей і внуків тут, у Канаді. Було б бажаним, щоб молоде покоління включалося до відповідальної праці в Організації, перебираючи на себе обов’язки. Ще раз дякую вам. Нехай Господь береже вас усіх у кріпкому здоров’ї на довгі роки для користи Канади і України. Слава Україні!”

На кінець офіційного проведення зборів, як попереднього, так і цього року вибір голови на біжучий рік стає тяготінням. Немає охочих.  І після деякого коливання очолити Філію згодився Д. Боєчко. Управу затверджено з попереднім складом.

На збори прибули: Оля Ґрод – від Дирекції УНО і Зенон Чвалюк – від Філії Торонто-Місто. В їхніх привітах відчувалося вдоволення та, до певної міри, облегшення, що Річні збори Філії успішно завершено, затверджено управу на біжучий рік і продовження діяльности системи УНО в Гамільтоні буде чинним.

Врученням квітів Олі Ґрод та спільним співом українського славня “Ще не вмерла Україна” закінчено Річні збори Філії.

Після зборів від Видавництва “Новий Шлях” Оля Ґрод представила присутнім Володимира Кіся і його родину, автора нового видання в англійській мові “Тут і Там” (Here and There), що охоплює цикл подій, його спостереження, враження з перебування в Україні.

Презентацію видання розпочав автор висвітленням прозірок, ознайомлюючи з прибуттям свого батька в Канаду вісімнадцятилітнім юнаком у 1928 році, з життям у Квебеку, пізніше з оселенням в Ніагарській околиці на земельному господарстві, де родина єдналася з українським суспільством, ділила спільну долю іммігрантів.

Знання української мови, приналежність до Молоді Українсь-кого Національного Об’єднання (був головою Крайової Управи МУНО 1972–1974 рр.), дворазове перебування в Україні з приводу праці, англомовні періодичні статті в тижневику “Новий Шлях”, відшукання свого кореня, безсумнівно, були потенціалом його видання.

Як і автор зазначив, видання в англійській мові принагідне для кількох генерацій українського походження, народжених у Канаді, що цікавляться своїм корінним походженням і жадають пізнати історичні та культурні надбання українського народу, природні багатства й мальовничу красу України.

Ті, що відвідують Україну, можуть використати видання в інформативному аспекті. Ознайомлення з виданням для тих, що планують інвестиції, також важливе.

Одначе, побіч англомовного видання, “Тут і Там” в українській мові, тобто “там”, де ще дорожать книжкою, спопуляризує зрозуміння духовного наставлення українців, народжених у Канаді, та попередніх поселенців, збереження своєї індентичности в англо-французькомовній Канаді з численністю інших мов, передання привдивих історичних фактів, плекання культурних цінностей та переконання, що для українців в Україні чи розсіяних по світі Україна одна-єдина – чи “тут”, чи “там”.

 За прес-референта

Філії УНО в Гамільтоні

 Л. Тиховська