НАВКОЛО СВІТУ

У Каннах презентували фільм про “розстрільний з’їзд” кобзарів

На кіноринку 66-го Каннського кінофестивалю в рамках роботи Українського національного павільйону було презентовано 19 нових фільмів. Серед них стрічка “Кобзарі” (“Поводир”) Олеся Саніна – художня розповідь про знищення кобзарів, яке нібито відбулося у 1934 році.

Продюсери та режисери представили на кіноринку свої стрічки, що перебувають на завершальній стадії виробництва. Серед інших публіка зустріла овацією фільм “Кобзарі” (“Поводир”).

В основу сюжету “Поводиря” ліг історичний міф про 200 кобзарів, яких у 1934 році запросили на з’їзд Академії Наук до Харкова, а замість цього вивезли у ліс і розстріляли.

Aмериканський підприємець Майкл Шемрок разом зі своїм десятирічним сином Пітером приїжджає до Харкова, щоб обміняти там трактор на зерно, оскільки у Сполучених Штатах у цей час були великі економічні труднощі.

Тут його вербують, він називає себе “американським комуністом” і лишається жити в Україні. За якийсь час йому до рук потрапляють секретні документи про репресії в Україні.

Через це американця вбивають, але живим залишається його син Пітер: йому вдається втекти від переслідувачів завдяки сліпому бандуристові Івану Кочерзі.

Пітер стає поводирем бандуриста. Взимку 1934 року сліпця Івана Кочергу разом з іншими кобзарями страчують під Харковом. А Пітер залишається єдиним живим свідком тих трагічних подій.

У головних ролях знялися Станіслав Боклан (кобзар Іван Кочерга), американський актор Джеф Барел (підприємець Майкл Шемрок), Антон Грін (у ролі Пітера Шемрока).

Хлопчика-американця, який став жертвою радянської репресивної системи, зіграв правнук відомого політичного в’язня радянських концтаборів Михайла Сороки. У фільмі грають також актор Федір Стригун, поет Олександр Ірванець, співачка Джамала.

У стрічці поряд із професійними акторами сліпих кобзарів грали пересічні незрячі люди, яких відібрали для зйомок у кількох українських містах. На думку режисера, лише такі люди здатні відтворити на екрані образи сліпих музикантів 30-х років.

Як відомо, зйомки фільму “Поводир” розпочалися в лютому 2012 року.

Примітка “Історичної Правди”: наукових досліджень про “розстрільний з’їзд” кобзарів не існує, наразі це легенда без документальних підтверджень.


В Японії побудують найбільший басейн у світі

Старовинний канал Дотонборі в центрі японського міста Осака влада планує перетворити на найбільший на планеті громадський басейн.

Басейн довжиною 800 м і шириною 12 м буде простягатися зі заходу на схід – від вулиці Yotsubashisuji до вулиці Sakaisuji. Відкриття споруди намічено на 2015 рік.

Канал Дотонборі перетинає однойменний район міста, відомий жвавим нічним життям, і користується поганою славою: вважається, що вода у ньому занадто забруднена, а береги небезпечні.

Пішохідна зона, яка була створена там, стала першим кроком до оновлення і відродження району, а басейн Дотонборі стане другим. Серед місцевих жителів провели опитування, і більше 71% з них підтримали ідею створення громадського басейну.

Воду для басейну будуть брати водопровідну. Комплекс буде відкритий з кінця червня до початку вересня. Очікується, що за першу годину користування басейном відвідувач повинен буде заплатити 1000 ієн ($10) і 500 ієн ($5) за кожну наступну годину.




Гостям готелю Burj Al Arab надають в користування навіть золоті iPad

Щоб зупинитися на кілька ночей у готелі Burj Al Arab, який міститься в Дубаї, потрібно бути як мінімум мільйонером. Цей заклад приймає тільки найбагатших і найзнаменитіших людей планети.

Для улюбленців долі тут передбачено все і навіть більше: розкішні люкси, фешенебельні лаунж-бари, величезні басейни, красиві бутіки, неймовірні SPA, ресторани, де подають вишукані страви, та Rolls Royce в оренду. Але менеджери готелю вирішили не зупинятися на досягнутому, нещодавно вони ввели ще одну додаткову послугу для вимогливих клієнтів. У користування гостям відтепер надаватимуться планшети фірми Apple – iPad, корпуси яких виконані з жовтого золота вищої проби.

Над декором трудилися ювеліри бренду Gold & Co. London. Задню панель планшетів прикрашає гравіювання – логотип готелю Burj Al Arab. Для Burj Al Arab було виготовлено 202 ексклюзивних золотих iPad. Що стосується програмного забезпечення, то гості зможуть скористатися такою корисною функцією, як віртуальний консьєрж: він дозволить забронювати столик у ресторані, записатися на тренування у фітнес-центр, дізнатися розклад роботи масажистів у SPA-салоні та багато іншого.