КУК віддає честь досконалості в Саскачевані
ОТТАВА, 28 травня 2013 р. – Національний президент Конгресу Українців Канади (КУК) Павло Ґрод та виконавчий директор Тарас Залуський завершили свій візит до Реджайни та Саскатуну (9-12 травня 2013). Програма візиту включала зустрічі з провідниками громади, урядовцями, представниками духовенства, головами комітетів і заходи для відзначення провідників громади.
“Було дуже приємно знову опинитися у Саскачевані, який багато людей з усієї країни розглядають як модель успіху для нашої яскравої українсько-канадської громади. Саскачеван був першою юрисдикцією, котра прийняла закон про визнання Голодомору актом геноциду проти українського народу, українська громада Саскачевану є провідником з питань української імміґрації та поселення, канадсько-українських відносин, а також українського мистецтва, – заявив національний президент Конгресу Українців Канади Павло Ґрод. – Надзвичайно відрадно зустрітися з людьми на землях Саскачевану і по всій країні, щоб почути про потреби і пріоритети громади. Крім того, приємно відзначити заслуги провідників, які зробили значний вклад у розвиток громади”.
У четвер, 9 травня делегація КУК, у тому числі Павло Ґрод, Тарас Залуський та Ед Лисик, зустрілися з головою Консультативного комітету Саскачевану з питань відносин між Україною і Саскачеваном Джеррі Луцюком та секретарем Виконавчої Ради Риком Менті. Обговорювались питання імміґрації, канадсько-українських економічних відносин та співпраці з Україною на рівні громадянського суспільства.
Делегація відвідала Українську програму у Miller High School і зустрілась зі студентами та викладачами. Після цього відбулася зустріч з виконавчою владою КУК у Реджайні. Локальний захід був організований у Selo Gardens, на яку Павло Ґрод запросив близько 90 осіб і де обговорювались питання розвитку громади, ролі КУК, канадсько-українських відносин та Канадського Музею Людських Прав. Окрасою цієї події став виступ хору “ІСКРА” з Реджайни.
Після обговорень і сесії питань-відповідей Павло Ґрод вручив медалі з нагоди Діамантового ювілею перебування на троні Королеви Єлизавети ІІ президентові Відділу КУК Реджайна панові Еду Лисику та панові Євгену Креновському.
“Його Вельможність Девід Джонстон, генерал-губернатор Канади, надав КУК можливість присвоїти ці медалі 25 достойним канадцям. Від його імені з приємністю вручаю медалі Діамантового Ювілею Королеви Єлизавети ІІ Едові Лисику та Євгену Креновському як пошану за багаторічну сумлінну працю і самовідданість, які вони проявили в імені громади”, – заявив Павло Ґрод.
10 травня 2013 р. делегація зустрілася з віце-прем’єром Кеном Кравцем у будівлі Законодавчих Зборів Саскачевану. Делегація привітала міністра з його успіхом в ухваленні закону про Голодомор і його конкретним, відчутним підходом до відносин між Саскатуном і Україною. Сторони також обговорили включення Голодомору і перших канадських операцій інтернування під час І Світової війни до навчальної програми провінції, питання імміґрації та поселення, а також Канадського Музею Людських Прав.
Провінція Саскачеван заслуговує похвали за провідну роль щодо низки питань, у тому числі визнання Голодомору, надання підтримки імміґрантам та окремим особам через провінційну програму.
У місті Саскатун члени делегації зустрілися з директором Міжнародних програм для Інституту прикладної науки і техніки Саскачевану Анжелою Войціховською для обговорення питань співпраці. Також відбулася планова зустріч з головою Ради національних мистецтв Андреа Копилех, після чого – зустріч із представниками виконавчої влади Відділу КУК у Саскатуні.
Увечері в Українському Музеї Канади Саскатунський Відділ КУК влаштував урочистий захід для громади із врученням медалі. Під час цього заходу пан Ґрод зосередив увагу на моделі розвитку громади, якою є Саскачеван для країни. Крім того, були численні запитання і стурбованість щодо відображення українських питань у Канадському Музеї Людських Прав.
У короткій культурній програмі з традиційними українськими піснями виступили Ларрі Клопушак і Степан Кодак. Кульмінацією вечора стало вручення медалі Діамантового Ювілею Королеви Єлизавети ІІ президентові Провінційної Ради КУК Саскатун Славкові Кіндрачуку.
“Я з повагою приймаю цю шану від імені тих, хто старанно працював впродовж десятиліть, будуючи свої мрії і створюючи здорові та активні українські громади у всій провінції”, – заявив президент ПРС КУК Славко Кіндрачук.
В суботу, 11 травня делегація зустрілась із співголовами Імміґраційного Комітету КУК Сергієм Королюком та паном Євгеном Дувалком (у Skype), щоб обговорити пріоритетні для української громади питання рівнів імміґрації, послуги при поселенні та пов’язані з цим переваги. Вони розробили план дій з дослідження, документування і підготовки брифінгу для міністра імміґрації та громадянства з конкретними рекомендаціями щодо покращення імміґраційної системи Канади.
Після зустрічі з питань імміґрації делегація відбула зустріч з преподобним отцем Тарасом Удодом з Української Православної Церкви Канади для обговорення питань співпраці між КУК та Церквою.
Відбулася також робоча зустріч із президентами ПРС КУК і КУК Саскатун – Славком Кіндрачуком і Марлін Боднар, щоб розглянути основні напрямки співпраці, підтримки та поділитися пріоритетами. Пізніше президент Конгресу Українців Канади Павло Ґрод і президент Відділу КУК у Саскатуні Марлін Боднар зустрілися з Єпископом Єпархії Саскатун Української Католицької Церкви Канади Браяном Байдою, відбулась продуктивна зустріч, яка підкреслила важливість зміцнення Церкви і громади, а також ролі церковної ієрархії в межах КУК.
На завершення візиту пан Ґрод відвідав фестиваль “Весна” в Саскатуні разом із Славком Кіндрачуком, Марлін Боднар і мером міста Саскатун Дональдом Дж. Ачісоном. Святкували 40-ве проведення фестивалю, що є ознакою глибокого і тривалого вкладу, який українська громада робить для провінції.
КУК висловлює щиру вдячність усім, хто брав участь в організації зустрічей та заходів.
PHOTOS
1 - Зліва направо – Павло Ґрод і Славко Кіндрачук
2 - Зліва направо: Ед Лисик, Рик Менті, Кен Кравець, Павло Ґрод, Тарас Залуський
3 - Зліва направо – Павло Ґрод і Ед Лисик