Чекаємо в гості “Волинь”

До приїзду в Канаду з великим гастрольним туром Державного академічного ансамблю пісні і танцю “Волинь” залишилося не так вже й багато – свій перший концерт відомий в Україні і цілому світі мистецький колектив дасть 20 червня в онтарійському Лондоні. Опісля  буде Гамільтон, Торонто та інші міста Країни Кленового Листка аж до Ванкуверу – в загальному 22.

 Багато канадських українців, яким пощастило побувати на їхніх концертах під час північноамериканських гастролей ансамблю у 1999 році, напевно пам’ятають волинських артистів донині. Адже професіоналізм, природність і самобутність вирізняють цей колектив з-посеред інших і залишаються у пам’яті назавжди.

 Заснований у 1978 році, ансамбль “Волинь” за цей час став справжнім виразником прекрасного українського мистецтва пісні і танцю, чудовим пропагандистом українського слова і традицій та України взагалі. На його рахунку близько 3200 концертів по Україні та за її межами, участь у міжнародних фестивалях у Білорусі та Австрії, у днях культури в Естонії, численні гастролі в Казахстані, Білорусі, Узбекистані, Грузії, Азербайджані, Канаді, США, Польщі, Південній Італії.

Основу репертуару скла-дає пісенний, музичний та хореографічний матеріал “Волині”, зокрема, особлива увага приділяється фольклорній спадщині, записаній Лесею Українкою. В загальному це понад 150 пісень, танців та вокально-хореографічних композицій.

У складі колективу – 50 артистів, серед яких 5 – Заслужених артистів України та один – Заслужений діяч України. За два роки ансамбль “Волинь” святкуватиме своє 30-ліття, хоча свою історію він веде від 1939 року і нині переживає третє відродження. Його керівниками були Анатолій Пашкевич та  Анатолій Шашкевич.

Сьогодні художнім керівником і головним диригентом ансамблю є Заслужений діяч мистецтв України Олександр Стадник. Він очолив “Волинь” у 1989 році, і саме з ним пов’язаний етап повернення до джерел у творчій біографії хору. Маестро Стадник навернув співаків до первісного природного звучання поліської пісні, що набула у їхніх устах місцевого колориту.

Ще два кити, на яких тримається колектив, це Заслужені артисти України балетмейстер Валерій Смирнов та керівник оркестру Ростислав П’ятачук.

За видатні досягнення у розвитку сучасного мистецва у 2002 році Волинському ансамблю пісні і танцю надано статус Академічного.

На Північноамериканський континент ансамбль “Волинь” приїде з новою концертною програмою. Канада організаторами туру була вибрана не випадково, адже саме тут проживає найчисленніша у світі українська діаспора. Показником цього була і є активна діяльність усіх організацій та їх членів на підтримку демократичних процесів в Україні. Голос канадської української громади є сильним і вагомим у цілому світі. Нова програма Волинського ансамблю пісні і танцю складена так фахово, що кожен, хто побуває на концерті, отримає найвищу насолоду від зустрічі з професіоналами, які справедливо стали складовою української державности і заслужено представляють Україну за її межами.

У своєму інтерв’ю для канадських ЗМІ художній керівник ансамблю “Волинь” Олександр Стадник сказав:

– Сподіваємося, що поїздка буде цікавою і для нас, і, в першу чергу, для глядачів, які прийдуть на наші концерти. Я переконаний, що в наш суперечливий час народний хор є тією ланкою, яка пов’язує минуле, теперішнє і майбутнє вічно прекрасним мистецтвом народної пісні.

* * *

 

14 липня 2005 року президент фірми “Аblaze Productions” зустрівся з губернатором Волині Володимиром Бондарем та його командою для того, щоб отримати фінансову підтримку Волинською обласною адміністрацією північно-
американського туру Волинського ансамблю пісні та тан-цю з України, який розпочнеться 20 червня 2006 року.

Після ознайомлення з пропозицією губернатор В. Бондар погодився виділити з відповідних фондів кошти для оплати авіаквитків до Північної Америки для 53 артистів ансамблю.

У свою чергу фірма запропонувала допомогти у пропаганді та розвитку в Північній Америці туристичних програм подорожей по мальовничих місцях Волинського краю. Після туру по Канаді  ансамбль “Волинь” відбуде 7-денний тур по Угорщині, а потім колектив запрошений до Оману дати 30 концертів. Треба підкреслити, що ансамбль пісні та танцю “Волинь” представить у цих турне найкращі зразки фольклорного українського мистецтва.  

Фірма “Ablaze productions” забезпечить ансамблеві “Волинь” максимально можливе інформаційне сприяння з боку мас-медіа. Використовуючи попередній досвід успішного великого північноамериканського туру Ансамблю танцю Вірського у 1998 році, “Ablaze productions” буде пропагувати найкращі таланти України у різних країнах світу, створюючи таким чином позитивний імідж для України.