ЦЕ КОРИСНО ЗНАТИ   Вода лікує втому і депресію

Про цілющу дію води на людський організм відомо давно. Ще стародавні римляни любили занурюватися у бочку з гарячою водою, настояною на лікувальних травах. Починаючи з середини ХХ століття, водяні процедури були зведені у ранг справжнього культу.

Вода діє на тіло людини як температурний, механічний і хімічний подразник. Залежно від температури вона може охолоджувати або зігрівати. Якщо ви ще не спробували дії контрастного душу, багато втратили. Він не лише загартовує організм, а й зміцнює його, тонізує. Спочатку треба встановити незначну різницю у температурі, 2-3 хвилини постояти під дуже гарячою водою, потім стільки ж часу під дуже холодною. Потім з кожною наступною процедурою варто збільшувати контраст температур. Так ви допоможете організму подолати втому і депресію.

Але з гарячою ванною треба бути обережними. Паритися вдома зовсім не обов’язково. Температура води має бути 37-38 градусів, бо гарячіша лише втомить вас. Приймання ванни треба “узгоджувати” з їдою. Найкраще купатися перед обідом чи вечерею або ж через дві години після них. Навіть якщо ви почуваєтеся прекрасно, не варто “мокнути” більш ніж 20-25 хвилин – може збільшитися навантаження на серце. Коли сидите у ванні, вода не повинна покривати серця. Якими б приємними не були водні процедури, зловживати ними не можна. Приймати ванну рекомендують лише раз на 2-3 дні. Після ванни треба розтертися махровим рушником і трохи відпочити.

Різноманітні солі, олійки й рослинні добавки зроблять процедуру приймання ванни не лише приємною, а й корисною. Сіль благодійно впливає на людину: організм повністю розслабляється, м’язи отримують тепло і спокій. Для приготування “правильної” ванни треба розчинити у воді 2-3 жмені солі, додати 5-6 крапель есенціальної олії, попередньо розчинивши її у будь-якому жирі (ці олійки не розчиняються у воді). Це допоможе вирішити косметичні проблеми шкіри і полегшать ряд хронічних захворювань. У разі хронічної втоми і швидкої втомлюваности допоможуть ванни з додаванням 5-6 крапель чайного дерева. Трояндова олія сприяє загоєнню ранок на шкірі, тонізує її, знімає нервове і психоемоційне напруження. При целюліті додайте до води 3-5 крапель олії грейпфрута або червоного апельсина, при бронхіті і застуді – олію розмарину і лаванди. Але пам’ятайте: забагато доброго – це теж погано. Шести-семи крапель достатньо. Люди, які мають проблеми зі шкірою, мають надати перевагу ромашці.