Нарешті літні вакації!

Літо – довгоочікуваний час для дітей та їхніх батьків. Але тепер виникає питання: як і чим заповнити вільний час дитини, аби й відпочинок запам’ятався новими враженнями, і користь була? Ми плануємо, організовуємо, пропонуємо дитині – куди, коли й навіщо їй потрібно їхати. А чи хоче вона саме цього? Якщо планувати відпочинок дитини разом з нею (незважаючи на вік), вдасться уникнути багатьох суперечок і невдоволення, врахувати її потреби та побажання. Чого ми з дітьми чекаємо від літнього відпочинку? Незабутніх вражень, розваг, відкриттів, пригод, друзів і нових видів діяльності. Намагайтеся планувати активний і різноманітний відпочинок. Літо – зручна пора для напрацювання корисних звичок. Скористайтеся нагодою привчити дитину робити фізичні вправи, виконувати домашню роботу, читати (нехай це буде 15 хвилин, але кожного дня). І не забувайте про веселі розваги, туристичні подорожі, екскурсії, катання на роликах і велосипеді, спілкування з друзями. Якщо не пропонувати дитині цікавої альтернативи проведення вільного часу, вона так і застрягне біля комп’ютера чи телевізора.

Один з варіантів літнього відпочинку може бути поїздка в табір відпочинку. До самостійного відпочинку дитину потрібно готувати завчасно. Уперше в табір – стрес для батьків і незвична ситуація для дитини. Адже відрив від батьків – перший крок до самостійності. Це чудова нагода дати дитині певну свободу, відчути особисте “Я”. Вона отримає навички спілкування з новими друзями, роботи в команді, відповідальності за свої вчинки. Перед від’їздом обов’язково обговоріть з дитиною, як їй потрібно діяти в різних ситуаціях, до кого звертатися з питаннями або за допомогою. Може статися, що дитина після перших днів проситиме вас забрати її додому. Не поспішайте. Поговоріть із нею, з’ясуйте причину, підтримайте її, домовтеся про час наступного “сеансу” спілкування. Можливо, через кілька днів настрій зміниться, дитина зацікавиться відпочинком. Аби дитина почувалася самостійною та незалежною, завчасно привчіть її прибирати постіль, складати одяг, чистити зуби. Тоді правила табору не викличуть значних ускладнень. Для розвитку необхідно набувати досвід у прийнятті самостійних рішень. Тоді дітей можна відпускати зі спокійним серцем не лише до табору, а й у доросле життя.

Якщо з деяких причин дитина лишається у місті, це не причина нудьгувати. Як спланувати відпочинок, аби лишилися приємні й веселі спогади? Намагайтеся проводити вечірні години та вихідні дні разом з дитиною. Заплануйте разом із нею відвідати спектаклі, виставки, екскурсії, музеї тощо. Цікаво, коли сплановано тематичні тижні (наприклад, тема тижня: “Домашні улюбленці”, “Спорт”). Всі розваги підбираються до теми тижня, а тут все залежить від вашої фантазії. Дуже зручно для батьків і весело для дітей, якщо підбирається компанія для проведення вільного часу. Новий футбольний м’яч, ролики, бадмінтон та інші подарунки для активного відпочинку, які отримала ваша дитина, стимулюватимуть проводити більше часу на свіжому повітрі, ніж вдома. Доки ви перебуваєте на роботі, доручайте дитині нескладні, але обов’язкові домашні завдання. Відвідайте разом бібліотеку і підберіть літературу, яку необхідно прочитати під час канікул, деякі книжки можна записати в аудіо-
форматі. Обов’язково заплануйте подорож вихідного дня.

Існує безліч можливостей, аби отримати максимум задоволення від відпочинку. Всі діти дуже люблять нові враження, ігри, веселощі і не люблять нудьгувати. Якщо пам’ятати про це, можна будь-який день перетворити на цікаву пригоду!


За матеріалами

інтернет-видань