НАВКОЛО СВІТУ

Міка Ньютон взяла курс на “Греммі”

Співачка Міка Ньютон (Оксана Грицай)Міка Ньютон (Оксана Грицай) перебралася до Лос-Анджелесу. Про від’їзд на тривалу контрактну роботу у США продюсер співачки Тимофій Нагорний розповідав ще напередодні “Євробачення-2011”. І ось Міка, не встигнувши оговтатися від пісенного конкурсу у Дюссельдорфі, де виспівала четверте місце, змінила київську прописку на лос-анджелеську.

В Америці над новим альбомом українки Міки Ньютон працюватиме відомий музикант Ренді Джексон – продюсер талант-шоу American Pop Idol, а також компанія JK-Music Group. Перший сингл співачки повинен побачити світ уже восени.

У Лос-Анджелесі Міка оселилася у трикімнатній квартирі в центрі. Цю оселю продюсери орендували для неї на два роки. За словами директора Міки Ньютон Ніки Коверіної, в Україні виконавиця з’явиться лише напередодні Новорічних свят. Мовляв, уже зараз артистку замовляють на святкові концерти.

Не встигнувши розпакувати валізи, Ньютон з головою занурилася в роботу. В її щоденному лос-анджелеському графіку – уроки англійської мови, заняття спортом з індивідуальним тренером і по кілька годин співів та праці над репертуаром. “У найближчий час мені доведеться забути про все і тільки працювати – ніякого відпочинку, – каже Міка. – Треба вчитися нового. І я готова до цього. Хочу, щоб новий альбом став якісно іншим етапом у моєму житті і кар’єрі. У нашої команди є мрія – ми повинні отримати “Греммі”.

PHOTO

Співачка Міка Ньютон (Оксана Грицай)

Перший потяг на сонячних батареях

В Європі за маршрутом Париж – Амстердам запустили перший потяг на сонячній енергії.

Електрику для поїзда генерують сонячні батареї, розташовані на 3,6-кілометровому тунелі.

16 тисяч батарей, загальною площею 50 тисяч кв. м, виробляють 3,3 тисячі мегават електро-енергії на годину. Вартість проекту – 15,6 мільйона євро. “Виробництво електрики на місці дозволяє заощадити на доставці енергії і уникнути втрат при її транспортуванні”, – каже керівник компанії Enfinity Стівен де Толенер. Компанія сподівається в майбутньому побудувати аналогічні проекти у США та інших країнах. Enfinity заснували у Бельгії в 2005 році. Вона займається розробкою і впровадженням проектів з вико-ристання поновлювальних джерел енергії, вітряної та сонячної енергії в Європі, США, Азії і ПАР.

І у 97 років можна влаштуватися на роботу

Жителька американського міста Ворвік (штат Рой-Айленд), 97-річна Мері Почин влаштувалася на роботу в місцеву клініку. Жінка шукала роботу майже півтора року. В її обов’язки входить зустріч пацієнтів біля головного входу і надання їм необхідної інформації.

За словами віце-президента лікарні Девіда Кемпбелла, Мері Почин справді дуже хотіла працювати. Він зауважив, що у цієї жінки “є щось особливе, що притягує людей”. Мері виповнилося 97 років, але це не означає, що вона не може якісно виконувати свої обов’язки.

Мері Почин каже, що на свою першу роботу вона влаштувалася у 1930 році. Працювала офіціанткою за один долар на день. Останнім місцем її праці було агентство нерухомості, звідки її звільнили через скорочення штату в січні 2010 року.

Морозиву – 220 років

10 червня найзнаменитішому десерту у світі – морозиву виповнилося 220 років.

10 червня був обраний днем ​​народження морозива, тому що саме в цей день у США почалися масові продажі цих ласощів.

Однак назвати точну дату, коли саме з’явилося морозиво, неможливо, оскільки згадувалося про змішані з льодом фруктові соки у ще класичному китайському каноні Ши цзин. Також відома легенда і про те, як Олександр Македонський ласував древнім морозивом під час перських походів.

Історикам відомо і про те, що сам Марко Поло, що звик до морозива в Китаї, поділився рецептами із земляками-кулінарами. Один із них опинився при французькому дворі. З того часу на прийомах у Катерини Медічі гостям подавали морозиво з мандариновим соком. Однак рецепт ласощів тримався в суворій таємниці.

З часом морозиво ставало більш поширеним десертом. Всесвітню славу отримало французьке містечко Пломб’єр, що стало батьківщиною знаменитого пломбіру. Пізніше австрійці придумали гляссе, італійці практикували виготовлення фруктового морозива. А ось французи й американці досі сперечаються про пріоритет на ескімо (пиріжок ескімоса – так спочатку називалося морозиво у глазурованому шоколаді).

Справжня, промислова історія морозива почалася в Америці. У 1846 році, коли Ненсі Джонсон винайшов ручний фризер. Серійне виробництво починається з 1851 року, на його чолі стоїть Якоб Фуссел.

Також варто згадати й історію появи найбільш знаменитого морозива – у вафельній скляночці. Це сталося у 1904 році на ярмарку в Сент-Луїсі – сирієць, який продавав вафлі, придумав згортати їх у ріжок, щоб допомогти своєму сусідові-морозивнику, у якого закінчилися картонні скляночки.

Сьогодні у світі існує величезна кількість різних сортів морозива, а в лютому цього року в Лондоні було представлене морозиво, виготовлене з грудного молока. Як зазначали дегустатори, нічого смачнішого, ніж цей десерт, вони ніколи не куштували.