НАВКОЛО СВІТУ

Автоколона без водіїв

Автоколона з автомобілів без водія подолала відстань 200 км на іспанській магістралі, здійснивши перше подібне випробування подібних авт.

Автомобілі були пов’язані безпровідними комунікаціями і “копіювали” маневри машини-провідника, за кермом якої був професійний водій.

Так званий “дорожний поїзд” розроблений інженерами компанії Volvo, яка переконана, що в майбутньому таких автоперевезень буде більше.

Мета проекту – започаткувати нову добу, як кажуть його автори, приємного водіння автомобіля.

Представники Volvo кажуть, що в майбутньому водії зможуть працювати на своїх ноутбуках, читати книжку або спокійнісінько собі обідати, перебуваючи за кермом автомобіля.

Випробування дорожного потяга здійснено в межах дослідницької програми Європейської комісії, відомої за абревіатурою Sartre – Safe Road Trains for the Environment (безпечні дорожні поїзди для довкілля).

Автоколона, яка брала участь у пробному пробігу, складалася із трьох автомобілів та однієї вантажівки.

 

Домашнє завдання Наполеона продали за 325 тис. Євро

Домашнє завдання Наполеона з англійської мови продали на аукціоні за 325 тис. євро.

Робота – це вправа англійською мовою, виконана французьким імператором у 1816 році, передає Associated Press. Раритет був придбаний французьким Музеєм листів і рукописів (Museum of Letters and Manuscripts). Підсумкова ціна у п’ять разів перевищила можливу ціну лота.

За даними організаторів торгів, у світі існують лише три листи англійською мовою з авторством Наполеона. У листі 1816 р. є кілька граматичних і орфографічних помилок. Експерти зазначають, що Наполеонові не вдалося вивчити англійську мову. Домашня робота була написана колишнім імператором уже під час заслання на острів Св. Єлени.

Наполеон помер на острові Св. Єлени у 1821 році у віці 52 років.

 

Ярмарок іграшок у Токіо

Найстаріша виставка-ярмарок відбувається в Токіо. Одним із найцікавіших експонатів виставки став розумний собака-робот, управляти яким можна за допомогою айфону від Apple, який у нього на місці голови. “Розумна собачка” видає емоції та розмовляє з дітлахами.

Вперше ярмарок іграшок відбувся в японській столиці 1968-го. Привертали увагу відвідувачів цього року різні цікавинки – від класичних ляльок до інтерактивних ігор. Головна мета щорічної виставки-ярмарку – представити нові товари вітчизняним і зарубіжним виробникам та дати можливість учасникам налагодити ділові контакти.

 

Нік Валленда перетнув Ніагарський водоспад по канату

Американський каскадер Нік Валленда 15 червня безпечно перейшов по тросу через Ніагарський водоспад, повторивши трюк, який востаннє виконувався більш як сто років тому.

За переходом Валленди, що тривав близько 40 хвилин, спостерігали на місці близько 125 тисяч глядачів. Мільйони стежили за подіями на екранах телевізорів.

За наполяганням спонсорів шоу каскадер погодився надіти страхувальний пояс.

Нагадаємо, у грудні 2011 року Комісія парків Ніагари відмовила канатоходцю в можливості перейти по тросу над водоспадом. Однак Валленда зазначив, що якщо йому все-таки дозволять здійснити задумане, на його прогулянку по канату приїдуть подивитися туристи, а це принесе відомству додаткові гроші.

Нік Валленда – представник сьомого покоління знаменитої циркової династії “Літаючі Валленда”. У його найближчих планах – перейти по тросу над Гранд Каньйоном в американському штаті Аризона.

 

Революційна операція паралізований чоловік рухає рукою

У США провели операцію, яку називають революційною. Вона відновила паралізованому чоловіку здатність рухати рукою.

Під час цієї операції хірурги намагалися виправити шкоду, завдану спинному мозку чоловіка. Його травма означала, що мозок не міг “спілкуватися” з його рукою, тобто не мав над нею жодного контролю.

Хірурги Школи Медицини Університету Вашингтона таким чином попрацювали над його нервами, що встановили новий “шлях” між рукою та мозком. Тепер пацієнт може самостійно їсти та перебуває на шляху до того, щоб писати.

71-річний чоловік потрапив у автокатастрофу в червні 2008 року, внаслідок якої його хребет був пошкоджений, і чоловік перестав ходити.

І хоча просто пересувати свої руки він може, він втратив здатність хапати чи тримати щось ними.

Операція, описана в Journal of Neurosurgery, мала на меті створення нового нервового маршруту від мозку до руки. Самі лікарі називають це відновлення кола: для цього пацієнту пересадили нерв з іншого місця руки.

Іда Фокс, асистент професора пластичної хірургії Університету Вашингтона, каже, що це є справді новаторським та багатообіцяючим способом відновлення руху. Втім, застерігає науковець, така операція ніколи не відновить нормальне функціонування органу. Самої лише операції замало: потрібні постійні тренування.