НАВКОЛО СВІТУ


Не мільйони – а помилка службовця


Службовець банку в Німеччині переказав на рахунок клієнта більше 222 мільйонів євро, заснувши під час роботи.

Чоловік повинен був здійснити переказ 64,2 євро, але задрімав, залишивши руки на клавіатурі. Натиснувши уві сні на кнопку “2”, він переказав на рахунок 222222222,22 євро. Помилка незабаром була виявлена і виправлена.

За даними німецьких ЗМІ, інцидент стався у квітні 2012 року у відділенні банку у Франкфурті-на-Майні. Про який саме банк йде мова, не повідомляється.

В результаті інциденту була звільнена 48-річна службовець банку, в чиї обов’язки входив контроль за діями співробітника, який заснув. Жінка, яка пропрацювала в банку з 1986 року, звернулася до суду, наполягаючи на тому, що фінансовий переказ був здійснений помилково, а не зі злого наміру.

Суд із трудових суперечок встановив, що в день події співробітниця перевірила понад 800 операцій, причому на кожну йшло всього трохи більше секунди. 10 червня суд оголосив звільнення незаконним, визнавши достатнім покаранням оголошення догани, і зажадав відновити співробітницю банку на робочому місці.

Інформації про наслідки інциденту для службовця, що заснув, не надходило.



Велосипедист хоче перетнути Україну за 80 годин

Житель міста Білопілля Сумської області, 37-річний Ігор Кальченко збирається проїхати на велосипеді країною зі сходу на захід за 80 годин, щоб встановити рекорд України.

Як повідомили в Управлінні Сумської облдержадміністрації з питань молоді та спорту, Кальченко виїде у понеділок, 24 червня, з Луганська. Далі поїде через всю Україну до міста Чоп. Весь час за Кальченком стежитимуть представники Національного реєстру рекордів України.

За словами велосипедиста, таку відстань – 1,8 тис. кілометрів – він вже проїхав минулого року один. “У дорозі був 96 годин: 70 годин їзди і 16 – на сон, їжу і спілкування з друзями. Цього разу їхатиму із супроводом, без нічого. Тому думаю укластися у 80 годин. До мене вже кілька чоловік намагалися на швидкість проїхати зі сходу на захід країни, але до кінцевого пункту не добиралися”, – сказав велосипедист. Кальченко – не професійний спортсмен: за фахом він зубний технік, а працює казанярем на Сумському НВО імені Фрунзе. Вже 10 років він добирається на роботу на велосипеді – з Білопілля до Сум і назад, долаючи по 100 кілометрів на день. У 2011 і 2012 роках Кальченко перемагав у добовому марафоні “Боярка 24”, посів друге місце у “Броварських дюнах” і “Нічному марафоні”, а також проїхав із Сум до Сімферополя – 800 км – за 36 годин.



У Банку Ватикану новий керівник


Папа Франциск зробив перший вагомий крок на шляху реформування проблемного Банку Ватикану, призначивши його керівником Баттісту Маріо Сальваторе Рікку.

У Ватикані повідомили, що до того, як очолити Інститут релігійних справ (так називається Банк Ватикану), він керував частиною власності Римської Католицької Церкви. Зокрема готелем, у якому живе Понтифік, поки в його офіційній резиденції триває ремонт.

Останнім часом ІРС, який вважають однією з найменш прозорих фінансових установ у світі, кілька разів опинявся у центрі скандалів.

І хоча пана Рікку призначив держсекретар Тарчизіо Бертоне, із оголошення Ватикану зрозуміло, що це призначення особисто підтримав Папа Франциск.

Тепер Баттіста Маріо Сальваторе Рікка звітуватиме перед комісією із п’ятьох кардиналів, яка контролює банк, а також братиме участь у його засіданнях і матиме доступ до інформації про фінансову діяльність.

Наразі комітет Ради Європи, який протидіє відмиванню грошей, перевіряє, чи відповідає Інститут релігійних справ міжнародним вимогам щодо боротьби з ухилянням від сплати податків, відмиванням грошей та фінансуванням тероризму.

Минулого року цей комітет заявив, що банк прогресує, але потребує подальшого удосконалення.

Там також додавали, що банкові потрібен незалежний керівник.

У травні 2012 директора Банку Ватикану Етторе Готті Тедескі зняли з посади.

Ватикан пояснив це рішення “неналежним виконанням обов’язків” паном Тедескі.

Ще у 2010 році італійська поліція почала розслідування стосовно нього в рамках справи про відмивання грошей.

У лютому цього року новим директором став німецький юрист Ернст фон Фрейберг – це було одне з останніх рішень нині почесного Папи Бенедикта XVI перед тим, як він пішов у відставку.

Банк Ватикану заснували у 1942 році, його роботу забезпечують 114 співробітників, а активи становлять 7,1 мільярда доларів.




Британець випав із 14-го поверху – і вижив

Нетверезий британець, який зірвався з балкону житлового будинку у Новій Зеландії і пролетів 13 поверхів, вижив, відбувшись порівняно незначними травмами.

20-річний житель Брайтона на ім’я Том Стілвелл, повертаючись після проведеного з друзями вечора до своєї квартири на 14-му поверсі будівлі в Окленді, виявив, що не може потрапити всередину.

Тоді він розбудив сусідку, яка живе на один поверх вище, і попросив дозволу спуститися з її балкона. Вона стверджує, що впустила британця напідпитку лише для того, щоб продемонструвати, наскільки небезпечним є його задум.

Однак той одразу переліз через поручні і буквально за лічені секунди, не втримавшись, зірвався вниз.

Все було, як у сні... Все сталося миттєво. Я навіть не встигла крикнути”, – розповіла Джеральдіна Батіста в інтерв’ю газеті New Zealand Herald.

Пролетівши 13 поверхів, англієць впав на дах двоповерхової будівлі, зламавши декілька кісток, проте залишався при свідомості і, за словами друзів, здатен був жартувати стосовно того, що сталося.