У Торонто успішно пройшов семінар
учителів українських навчальних закладів
15 червня 2013 р. понад 60 учителів українських шкіл, садочків та Курсів Українознавства з Торонто, Міссіссаґи, Оквіллу і Гамільтону взяли участь у вчительському семінарі на тему “Вчимося разом”, який пройшов у Торонто під патронатом місцевого Відділу Конгресу Українців Канади.
Під час семінару проведено 6 сесій, у ході яких ішлося про роль українського вчителя та організацію навчального процесу в українських навчальних закладах, систему оцінювання знань і вмінь учнів, роль читання і підходи до читання різних типів літератури та про особливості навчання української мови дітей дошкільного та молодшого шкільного віку, в тому числі й використання методики Монтессорі. Окрім цього, вчителі ознайомилися з новим навчальним посібником з української мови “Мандрівка Україною”, який для українських шкіл діаспори створив авторський колектив Міжнародного інституту освіти, культури і зв’язків з діаспорою Національного Університету “Львівська Полі-техніка”. Вищезгадані сесії провели директор школи ім. Лесі Українки Зінаїда Маєвська, голова Шкільної Ради Таня Сунак, колишня голова Шкільної Ради в Торонто Таня Онищук, директор українського садочка “Сонечко” Анна Гаврись, учитель Рідної Школи Філії Українського Національного Об’єднання (УНО) Торонто-Захід Оксана Коломоєць та голова Комітету Рідного Шкільництва Дирекції УНО Канади, заступник директора Рідної Школи і Курсів Українознавства Філії УНО Торонто-Захід Оксана Левицька.
Окрім цього, вчителі мали нагоду ознайомитись із книжковою виставкою педагогічних новинок та отримали допоміжні матеріали на представлені теми, а також методичні посібники та “Мандрівку Україною” для кожної школи.
Разом з місцевими освітянами у семінарі взяла участь голова Світової Координаційної Виховно-Освітньої Ради Світового Конгресу Українців д-р Оксана Винницька-Юсипович. Під час підсумкової сесії вона привітала учасників і організаторів семінару та відзначила його важливість для вчителів. До цих слів приєднався колишній голова КУК, Відділ Торонто, та представник Конгресу Українців Канади Маркіян Швець. У своєму виступі він заторкнув тему патріотичного виховання та вивчення історії й географії в українських школах.
У своїх виступах наприкінці заходу учасники відзначили, що семінар був цікавий і корисний, та висловили побажання проводити такі семінари регулярно.
Щира подяка за успішно проведений вчительський семінар всім членам Методичного комітету, а особливо Тані Сунак, Оксані Левицькій, Тані Онищук та Геннадію Ляшенку, а також спонсорам, які щедро відгукнулися, щоб підтримати потреби українського шкільництва: Світовій Федерації Українських Жіночих Організацій, Крайовій Управі Організації Українок Канади, Фундації ім. О. Ольжича в Канаді, Компанії MEEST Corporation Inc., Міжнародній організації українських громад “Четверта хвиля” та інформаційним спонсорам – Радіо “Пісня України” і Компанії ІМB+.
Організатором цього важливого для українського вчительства заходу став Методичний комітет Шкільної Ради Торонто, основним завданням якого є підвищення професійної майстерності вчителів українських шкіл. Цей комітет розпочав свою працю рік тому за результатами організованої Конгресом Українців Канади Всеканадської вчительської конференції, що пройшла в Торонто у травні 2012 р., та вже провів у листопаді свій перший семінар для вчителів на тему вивчення Голодомору 1932-1933 рр. в українських освітніх закладах Канади.
Євгенія Петрова,
кандидат філологічних наук,
голова Методичного комітету та Організаційного комітету із проведення семінару,
заступник голови Шкільної Ради в Торонто
Світлини Геннадія Ляшенка
PHOTOS
1 – Члени Методичного комітету, ведучі сесій та гості учительського семінару (зліва направо): Оксана Соколик, Зінаїда Маєвська, Геннадій Ляшенко, Оксана Винницька-Юсипович, Євгенія Щуровська, Оксана Левицька, Євгенія Петрова, Таня Сунак, Тарас Багрій, Таня Онищук, Маркіян Швець, Ірина Берлінг, Оксана Коломоєць, Анна Гаврись та Наталя Горяча
2 – Під час семінару
3 – Учасники семінару оглядають книжкову виставку педагогічних новинок
4 – Учасники семінару