Матуральний бал

Матуранти Рідної школи УНО Торонто-Захід з опікуном класу Оксаною ЛевицькоюНа межі весни і літа 129 курсантів українських шкіл прощались зі школою – храмом знань і доброти, який стільки літ був для них рідним. До урочистої зали запрошували винуватців свята ведучі – Наталя Паранич, колишня випускниця Школи ім. Григорія Сковороди, і Петро Танчак, колишній матурант Школи УНО Торонто-Захід. Приємно, що колишні учні українських шкіл беруть участь в українському житті Торонто. Катруся Семчишин, випускниця Школи ім. Цьопи Паліїв, яка закінчила студії оперного співу в Університеті Квінс, заспівала національні славні України і Канади.

Присутні в залі вітали почесних гостей, які прийшли розділити святкування закінчення навчання матурантами. Преосвященний Владика Стефан Хміляр, Єпарх Торонто і Східної Канади УКЦ, благословив трапезу вечері початковою молитвою, а отець протопресвітер УПЦ Богдан Сенцьо завершив вечерю молитвою. Серед почесних гостей були присутні генеральний консул України в Торонто Олександр Данилейко та голова Конгресу Українців Канади, Відділ Торонто Оксана Рева. Управу Шкільної Ради Торонто представляли Таня Сунак, голова, та Люба Зараска, фінансова референтка.

Із привітальним словом від Шкільної Ради Торонто виступила Таня Сунак. Традиційно, як і кожного року, вона відзначила успіхи випускників українських суботніх шкіл. Цим днем для них закінчувалися шкільні роки і ним же починається стежка в доросле життя.

Завжди цікаво слухати про здобутки тих, хто нещодавно сидів за партами української школи, а через кілька років після її закінчення й надалі продовжує підримувати українську мову та навчання у сфері українознавства. Цього року головним доповідачем був Андрій Водославський, який закінчив Школу ім. Цьопи Паліїв у 2003 році. Подавши коротку розповідь про свій шлях після закінчення школи – здобуття ступеня бакалавра та магістра в інженерії в Університеті Торонто та працю в австрійській фірмі Аndritz Hydro в Пітерборо, Онтаріо, він подав приклад того, як можливо бути активним серед української молоді та як потрібно її згуртовувати. Першим його кроком був вступ до Українського Студентського Клубу при Університеті Торонто. Паралельно працюючи над створенням свого бізнесу Painted Fox Productions, А. Водославський задумав і створив настільну карткову гру “За волю!”, що базована на історичних темах України і вже набула популярності серед молодих українців.  

Вибрані учні з десяти шкіл та курсів українознавства виступали зі зверненням до вчителів, батьків та ровесників. Ось їхні імена: Оріяна Бродюк – Школа ім. Лесі Українки (директор Зіна Маєвська), Максим Гуменюк – Школа української спадщини ім. Юрія Липи (дир. Оксана Сидорчук-Соколик), Кассандра Лещишин – Школа ім. Цьопи Паліїв (дир. Софійка Березовська і Дарія Біла), Юля Задорожна – Школа ім. Григорія Сковороди (дир. Наталя Шафранська), Катруся Вислоцька – Школа ім. Тараса Шевченка, Гамільтон (дир. Стефа Баран), Роман Богулевич – Школа ім. Івана Франка, Ошава (дир. Орися Лисик), Одесса Келебай – Школа Св. Володимира (дир. Таня Сунак), Мар’яна Скіп – Рідна Школа УНО Торонто-Захід (дир. Михайло Лучків), Зоряна Кілик – Свято-Микoлаївська школа (дир. Дарія Соханівська). З трепетом у серці говорили вони про роки навчання та іспити в українській школі, де їхні вчителі щедро дарували їм мудрість та доброту, вічне багатство розуму і душі. Низько вклонялися матуранти своїм батькам – тим, хто щосуботи нагадував їм про важливість навчання в суботній школі. І тепер вони були поруч, радіючи здобутками своїх дітей з надією, що їхні благословення та молитви допомагатимуть іти впевнено дорогою життя та надихатимуть творити добро на  землі.

Результатом праці випускників за роки навчання у школі та участі у громадському житті української громади було нагородження матурантів: від Кредитової Спілки “Будучність” – срібний тризуб на ланцюжку і $100 на рахунок, від Української Кредитової Спілки – USB memory stick, від Українсько-Канадського Дослідно-Документаційного Центру – фільм “Між Гітлером і Сталіном – Україна в Другій світовій війні”, від Літопису УПА – книжку з його видань, також автор Наталя Попович подарувала свою книгу “Доля”.

Товариство Українсько-Канадсь-ких Професіоналістів і Підприємців, Відділ Торонто надало нагороди за відмінні успіхи з історії одному матуранту з кожної школи. Нагороду Фонду ім. Єлизавети Григорович вручила п. Андрійка Божик, секретар Товариства. Ще одна нагорода, яка вже стала традиційною, була призначена переможцям конкурсу провідництва, який спільно проводився Western Union та Ukrainian Credit Union. Четверо учнів: Олег Федай (Рідна Школа УНО Торонто-Захід) – 1 місце, Михайло Євчинко (Школа ім. Лесі Українки) – 2 місце, Люба Сулипка (Школа ім. Івана Франка) та Петро Лисик (Школа ім. Івана Франка, Ошава) – 3 місце отримали стипендії. У своїх 3-5-хвилинних відео на тему “Які зміни я б зробив для зміцнення українського громадського життя” конкурсанти говорили про те, що б вони зробили, щоб покращити українську громаду.

Гордо і піднесено співали пісню студента “Веселімось” на завершення урочистої частини випускники 2011 року під керівництвом п. Жанни Зіньченко. Тож у щасливу путь! Хай візьмуть молоді юнаки і дівчата з собою у подорож у майбутнє все, чого навчилися протягом 11 років. Хай несуть чесність, порядність, любов до свого народу та його вікових надбань у своєму серці.

Подяка Матуральному Комітетові за підготовку свята: співголови – Ліза Ткачишин та Іра Лазар, референт спонсорів – Маруся Костів, зв’язкова від Шкільної Ради до Матурального Комітету – Таня Когут.

Оксана Левицька,

вчитель Рідної Школи

та Курсів Українознавства

Філії УНО Торонто-Захід

PHOTOS

Матуранти Рідної школи УНО Торонто-Захід з опікуном класу Оксаною Левицькою