15-та річниця Незалежности України та

10-та річниця прийняття Конституції України

24 серпня 1991 р. у Верховній Раді України в Києві прозвучали історичні слова Акту проголошення Незалежности України:

“Верховна Рада... проголошує незалежність України та створення самостійної Української держави – України. Територія України є неподільною і недоторканною. Віднині на території України мають чинність виключно Конституція України  і закони України.  Цей Акт набирає чинности з моменту його схвалення”.

Цим проголошенням український народ знов став державним народом. Це, мабуть, найбільша подія ХХ століття – не тільки для українського народу, але й для демократії  у цілому світі, бо тоді розпалася також совєтська „імперія зла”.

Цього року ми святкуємо 15-ту річницю сповнення віщих слів нашого славного генія і пророка Тараса Шевченка, який твердив, що: 

“Встане Україна
І розвіє тьму неволі,
Світ правди засвітить,
І помоляться на волі
Невольничі діти!”

Ми дякуємо Всевишньому, що, незважаючи на могутнього та нелюдяного окупанта України, велику апатію у західному світі до долі українського поневоленого народу та широку русифікацію і совєтизацію українського народу, Господь вислухав наші молитви й благання та зняв довголітні кайдани і здійснив наші одвічні сподівання.

У цей час ми також виявляємо сердечну вдячність борцям усіх формацій за Українську Самостійну Соборну Державу, а зокрема воїнам ОУН-УПА, які під легендарним кличем “Здобудеш Українську державу –  або згинеш у боротьбі за неї” чесно, відважно й героїчно провадили боротьбу проти нацистської Німеччини та комуністичної Росії. 

Зокрема, слід віддати низький поклін тим героїчним постатям нашої історії, які поклали своє життя на жертівнику Батьківщини та свого народу.

Десять років тому, а саме 28 червня 1996 р., на своїй п’ятій сесії Верховна Рада України прийняла Конституцію України та надала їй основну юридичну силу.  Найбільшою цінністю Конституції України є визнання принципу верховенства права в Українській державі.

Не менш важливо у 10-ту річницю прийняття Конституції України пригадати працівникам усіх владних і дипломатичних структур України: стаття 10 Конституції України передбачає, що “державною мовою в Україні є українська мова”, та зобов’язує всіх, хто працює на державних постах, володіти і користуватися українською мовою.

Ми радіємо здобутками нашої молодої держави та нашого українського народу. Окремо слід згадати велике всеукраїнське піднесення, викликане Помаранчевою революцією, коли український народ відстояв на Майдані Незалежности в Києві та на майданах по цілому світі свої основні людські та громадянські права і недвозначно виявив перед цілим світом свою волю і рішучість жити у самостійній та демократичній країні.

У ці радісні і урочисті річниці Світовий Конгрес Українців щиро вітає Первоієрархів наших Церков, Президента України та весь український народ в Україні і поза її межами та закликає всіх віддано працювати для повного національного й економічного відродження в Українській державі.

Світовий Конгрес Українців

Аскольд Лозинський, президент

Євген Чолій, 1-ий заступник президента

Віктор Педенко, генеральний секретар