Розмаїття

У Дубаї планують забудувати штучний острів Німеччина

У Дубаї почали будівництво першої вілли на острові під назвою Німеччина, що входить в архіпелаг штучних островів The World.

Будівництво вілли планується завершити в IV кварталі цього року. Наступного року тут має з’явитися ще 19 об’єктів курортної нерухомости, повідомляє Arabian Business.

За даними власника Німеччини, компанії Kleindienst Group, 13 вілл вже продані. “Керівник компанії Йозеф Кляйндінст говорить, що будувати зараз дуже вигідно: витрати на об’єкт складають близько $1,5 тисячі за кв. м. До кризи ця цифра була в чотири рази вища”, – наголошується у повідомленні.

“Острів наразі перебуває на самозабезпеченні водою та електрикою. Вода запасена в резервуарах, а електрику одержують, використовуючи технології накопичення сонячної енергії”, – повідомляється в матеріалі.

“Згідно з даними, будівельні роботи будуть вестися також на сусідніх островах, які об’єднані у проект The Heart of Europe (Серце Європи). Сюди, крім Німеччини, входять острови Австрія, Швейцарія, Нідерланди, Санкт-Петербург, Швеція і Монте Карло. На останньому розмістяться розважальні заклади і пристань для яхт”, – наголо

шується у повідомленні.

Нагадаємо, що проект The World (Світ) являє собою 300 штучних островів біля узбережжя Дубая, кожен з них має назву країни, регіону або міста  відповідно до свого місця розташування всередині архіпелагу. Весь архіпелаг повторює обриси континентів Землі. Спорудження самих островів завершилося у 2008 році. Вартість острова складає $15-250 млн.

Як повідомлялося раніше, дубайські конструктори заявили про намір реалізувати проект житлової вежі Pentominium висотою 516 метрів у той же день, коли індійська компанія Lodha Developers оголосила про плани щодо зведення 450-метрового житлового хмарочоса в Мумбаї.

Найзручнішим для проживання містом визнано Мюнхен

Британський журнал Monocle у своєму щорічному звіті назвав Мюнхен найзручнішим для проживання містом світу.

У рейтингу за якістю життя, умовами для ведення бізнесу, за рівнем культурних подій і подій у світі моди за Мюнхеном ідуть Копенгаген, Цюріх, Токіо і Гельсінкі. Ще минулого року Мюнхен посідав в аналогічному списку лише четверте місце, а на першому місці тоді був Цюріх.

Видання, представляючи свій звіт, виходить з таких параметрів, як зручне транспортне сполучення, озеленення міста, кримінальна ситуація. Крім того, експерти звертають увагу на те, як виглядає історичний центр міста, чи не втратив він своєї індивідуальности. Одним із важливих критеріїв також вважається міжнародне авіасполучення.

Нагадаємо, що, згідно з дослідженням, проведеним лондонською компанією Mercer Human Resource Consulting, кращим за якістю життя містом була визнана столиця Австрії Відень.

На Кіпрі затримали останнього “російського шпигуна”

29 червня, в аеропорту міста Ларнака на Кіпрі поліція затримала Крістофера Р. Метсоса, якого підозрюють у шпигунстві на користь Росії.

Метсоса затримано за запитом від США, і за звинуваченнями він є одним із 11 фігурантів справи про шпигунство.

Під час затримання 54-річний Метсос планував відлетіти з Кіпру до Будапешта. В даний час його відпустили під заставу в розмірі $20 тис. Питання його екстрадиції до США суд розгляне протягом 30 днів.

“Метсос розшукується у США за підозрою у шпигунстві і відмиванні грошей. Він є громадянином Канади, проте при собі у нього виявили і американський паспорт”, – повідомив представник поліції Ларнаки Міхаліс Катсунотос.

27 червня у США було затримано десять осіб, підозрюваних у шпигунстві на користь Росії. Згідно із заявою американського міністерства юстиції, заарештовані люди, імовірно, працювали на російський уряд.

Заарештовані тривалий час жили у США, причому більшість із них – під виглядом подружніх пар. Як випливає з матеріалів справи, якими володіють ЗМІ, основним завданням розвідників було налагодження зв’язків серед впливових політиків США і вербування потенційно корисних американців.

Так, відповідно до деяких даних, за більш ніж десять років проживання у США члени шпигунської мережі встановили тісний контакт із кількома видатними діячами США, серед яких неназваний політик-фінансист з Нью-Йорку, високопоставле-ний урядовець, вчений-ядерник та інші.

Тим часом американські ЗМІ описують деталі шпигунського скандалу. Зокрема повідомляється, що заарештовані користувалися азбукою Морзе, невидимим чорнилом та вдавалися до інших трюків, більш відомих за детективами і художніми фільмами часів “холодної” війни.

28 червня у США відбулися перші слухання у справі передбачуваних “російських шпигунів”, їм загрожує від п’яти до 20 років в’язниці.

МЗС РФ також вивчає повідомлення про затримання у США групи осіб за звинуваченням у шпигунстві на користь Росії, вважаючи їх поки що суперечливими. Від будь-яких коментарів у МЗС утримались. Також не коментує інформацію про шпигунів Служба зовнішньої розвідки Росії.

У Горі демонтували пам’ятник Сталіну

У ніч на 25 червня з центральної площі в грузинському місті Горі демонтували пам’ятник Йосипу Сталіну. Пам’ятник буде встановлено на території будинку-музею Сталіна, що розташований у декількох сотнях метрів від центральної площі.

За заявою представника міської влади, центральну площу буде названо на честь “загиблих героїв у війні з Росією в серпні 2008 року”. На їх честь зведуть новий монумент.

Як повідомлялося, 26 травня в Тбілісі з нагоди Дня Незалежности Грузії було відкрито монумент у пам’ять про полеглих грузинів у боротьбі з Росією. Автором монументу, який є 48-метровою стелою зі скла і металу, є іспанський архітектор Альберто Домінго Кабо. Біля його підніжжя викарбувано імена майже 3500 грузин, загиблих “у боротьбі з російськими окупантами”, починаючи з 1918 і до 2008 року.

Нагадаємо, наприкінці минулого року в Кутаїсі демонтували Меморіал військової слави, зведений у пам’ять про радянських солдатів, загиблих у роки Другої світової війни. При цьому через порушення правил техніки безпеки загинули жінка та її восьмирічна донька.

Влада Грузії пояснила знесення пам’ятника необхідністю будівництва на його місці будівлі парламенту. Після цього мер Москви Юрій Лужков заявив, що Меморіал слави буде відтворено на Поклонній горі у російській столиці.