Навколо Світу

Її Величність Єлизавета ІІ стала прабабусею!

У 33-річного онука королеви Великої Британії Пітера Філліпса народився первісток. Дівчинка вагою 3,850 г з’явилася на світ у Королівській лікарні графства Глостершир.

Пітер Філліпс і його дружина Отом, які живуть у Гонконзі, спеціально прилетіли у Велику Британію, оскільки хотіли, щоб дитина народилася на англійській землі. Мама і немовля почуваються добре.

Правнучку 84-річної Єлизавети ІІ вже охрестили в церкві королівського маєтку Сендрінгем у Норфолку. Дівчинка, яку назвали Саванною, стала 12-ою у черзі на королівський престол.

Пітер Філліпс одружився з Отом Келлі у травні 2008 року. До речі, Пітер і його сестра Зара, яка у грудні 2010 року оголосила про заручини з гравцем у регбі Майком Тіндаллом, – єдині з восьми онуків Її Величності Єлизавети ІІ, що не носять королівського титулу. Таким було бажання їхньої матері – принцеси Анни.

У Вірменії знайшли найдавнішу виноробню у світі

Археологи відкрили у Вірменії найдавніше виноробне господарство у світі.

У печері в горах на південному сході Вірменії були знайдені виноградний прес і судини для бродіння, вік яких оцінюється у 6 тисяч років.

Це найбільш ранній з відомих на сьогоднішній день прикладів повного циклу виробництва вина, сказав один із керівників розкопок археолог з Каліфорнійського Університету в Лос-Анджелесі Грегорі Ареш’ян.

Про відкриття виноробні оголосило Національне Географічне Товариствo США, знахідка буде описана на сайті журналу Journal of Archaeological Science.

Древнє виноробне господарство було розкопано в районі, де і раніше знаходили предмети доісторичного побуту. Зокрема, тут було знайдено найдавніший шкіряний черевик, якому було 5,5 тисячі років.

У печері археологи знайшли неглибокий басейн діаметром близько метра, з якого рідина могла зливатися у глибокий бак.

Як передбачається, басейн служив пресом: люди топтали грона винограду ногами, сказав Ареш’ян.

На місці розкопок знайдені виноградні кісточки, залишки м’якоті і численні висушені стебла лоз. Кісточки належать до того ж виду виноградної лози – Vitis Vinifera Vinifera, з якої вино виготовляється і сьогодні.

Проте у стародавній культурі вино, ймовірно, виготовлялося для якихось ритуальних цілей: прес розташований у місці, оточеному могилами.

За словами Ареш’яна, вік виявленого виноробного господарства підтверджує, що люди почали вживати вино більше 6 тисяч років тому.

У той час, до якого належить знайдений у Вірменії виноробний прес, виноградна лоза вже вирощувалася, говорить Патрік Макговерн, науковий директор лабораторії біомолекулярної археології при музеї Університету Пенсільванії у Філадельфії.

Досі найбільш раннім зі збережених свідчень древнього виноробства вважалася могила єгипетського фараона Скорпіона I, вік якої – 5,1 тисячі років.

Superbus – автобус майбутнього

На виставці товарів розкоші Millionaire Fair у голландському Амстердамі презентували найрозкішніший у світі автобус – 15-метровий Superbus.

Автобус майбутнього має дуже потужний електро-двигун, завдяки якому здатен розганятися до 250 км/год. Водночас споживає дуже мало енергії. Двигун “харчується” від потужних акумуляторів. Незважаючи на величезні розміри, Superbus легкий. Корпус зроблено зі спеціального “аерокосмічного” вуглецевого пластику, що застосовується в будівництві ракет і літаків. Superbus розділений на відсіки-кабіни, де 23 пасажири з максимальним комфортом проводитимуть час у дорозі. Автобус має по вісім дверей з кожного борту, які відчиняються вгору. Комфорт пасажирів забезпечується бездротовим Інтернетом, є телевізори, клімат-контроль. Вартість суперавтобуса – 13 мільйонів євро.

Податок на... зайву вагу

Член Центристської партії Швеції Стефан Ханна запропонував, щоб люди, які страждають від ожиріння, платили вищі податки, ніж звичайні громадяни.

Ханна порадив запровадити так званий “податок на вагу тіла”. “Якщо людина хоче вести нездоровий спосіб життя, то вона має бути готова платити за це компенсацію суспільству. Ті, хто страждає від зайвої ваги, завжди обходяться суспільству дорожче”, – пояснив політик. Рекомендація спричинила у Швеції гостру дискусію. Ханна довелося пояснювати свою позицію. Раніше уряд Данії збирався обкласти податком жирні продукти харчування, такі, як вершкове масло, десерти, кекси, піцца, сири. “Споживання цих продуктів є чинником ризику, який може спричинити ожиріння”, – пояснили чиновники.