НАВКОЛО СВІТУ

Найщасливіші люди живуть на Фіджі

Новий випуск “Світового барометра щастя” показав, що 53% населення Землі – щасливі. Традиційне передноворічне глобальне опитування провела компанія WIN-Galup International у 58 країнах планети.

Найщасливішими стали жителі тихоокеанських островів Фіджі. Там 89% відчувають себе щасливими. Серед найщасливіших країн також Нігерія, Гана, Нідерланди та Швейцарія. Виходить, соціально-економічні показники країн не роблять істотного впливу на щастя населення. Часто щасливіші країни, ближчі до екватора... Найбільше нещасних у Румунії, Єгипті, Литві, Іраку, США, Лівані та Пакистані. Найнещаснішими представниками Західної Європи стали ірландці. Опитування показало, що люди середнього віку менш щасливі, ніж молодь і пенсіонери. Показник щастя в атеїстів нижчий, ніж у віруючих. В Україні відчувають себе щасливими 43% населення, 37% не відчувають себе ані щасливими, ані нещасними, 14% – почуваються нещасними, а 6% – не змогли відповісти. За рівнем щастя українці зайняли 41-ше місце у світі.

 

В Африці знайшли нову рогату гадюку

У віддаленому районі Танзанії, що на сході Африки, виявили новий вид змії з яскравим забарвленням.

Чорно-жовта змія завдовжки 60 см має над очима рогоподібні луски.

Про відкриття нового виду, який назвали рогата гадюка Матильди, написав журнал Zootaxa.

Про точне місце, де виявили плазуна, не повідомляють, щоб уникнути уваги нелегальних торговців домашніми тваринами.

Природозахисна організація Wildlife Conservation Society (Спілка захисту дикої природи) каже, що природне середовище змії має площу лише кілька квадратних кілометрів, і його вже значно пошкодили лісозаготівлями та ви-робництвом деревного вугілля.

Автори дослідження сподіваються, що гадюку визнають видом, який перебуває в критичній небезпеці.

Дослідники вже створили невелику штучну колонію для розмноження цих плазунів.

 

Незвичний Парк

У муніципалітеті Траґоесс в Австрії є незвичний парк, з усіх боків оточений Альпійськими горами. Півроку це парк, а півроку – озеро.

Озером парк є у весняні та літні місяці. До осені вода Зеленого озера під сонцем повністю випаровується. На його дні, вкритому травою і деревами, розбито парк – із лавками, доріжками і затишними куточками. Усю осінь і зиму туристи можуть прогулюватися цим парком, милуючись дивними краєвидами альпійської природи.

 

Хто винен в аварії  Costa Concordia?

Круїзний лайнер Costa Concordia, що зазнав лиха увечері 13 січня, щогодини зміщується на 7 міліметрів, що в сукупності з посиленням хвилювання на морі може призвести до повного затоплення судна, повідомили італійські ЗМІ з посиланням на Служби цивільної оборони Італії 20 січня.

Фахівці стурбовані динамікою зсуву судна через те, що лайнер тепер лежить правим боком на підводній скелі, і якщо він продовжить зміщуватися, то може зісковзнути з неї і піти під воду.

За словами професора Ніколи Костальї, який відстежує рух судна, зсув корпуса лайнера може досягати 15 міліметрів у носовій частині судна.

Як раніше заявляв міністр навколишнього середовища Італії Коррадо Кліні, існує “серйозний ризик” того, що штормові припливи спровокують ще більший зсув лайнера, і він буде затоплений. Це значно ускладнить не тільки проведення пошукової операції, але й відкачування 2,4 тонни палива, що знаходяться в баках Costa Concordia.

20 січня через зсув судна в черговий раз було припинено пошукову операцію на Costa Concordia.

Нагадаємо, круїзний лайнер Costa Concordia, на борту якого перебувало понад 4,2 тисячі осіб, у тому числі й українські туристи, зазнав аварії поблизу острова Джильо біля узбережжя італійської області Тоскана в ніч на 14 січня. Наразі підтверджена загибель 15 людей.

Більшість пасажирів і членів екіпажу врятували. Капітан судна Франческо Скеттіно стверджує, що лайнер натрапив на скелі, не позначені на мапі. Представники компанії-судновласника вважають, що до аварії призвели помилкові дії капітана –  судно рухалося надто близько до берега. Так це чи ні, з’ясовує слідство. Капітан також порушив правила поведінки в надзвичайній ситуації – покинув потопаюче судно до закінчення евакуації пасажирів. Після прибуття на берег його заарештували за підозрою в ненавмисному вбивстві. Серед причин аварії слідчі називають також підводну мармурову статую Ісуса Христа, про яку не знав капітан і на яку міг напоротися корабель, та те, що Скеттіно, можливо, підійшов ближче, ніж можна, до берега – аби сигналами привітати свого друга, який був на острові.

Компанія-власник судна зазнає збитків – 1,5 млрд. євро. Вартість корабля – 450 млн. євро. А ще компанії слід виплатити пасажирам компенсації, розмір яких близько 1 млрд. євро. Наразі судно охороняють від грабіжників, оскільки на борту залишилися матеріальні цінності. У сейфах кают досі зберігаються гроші, коштовності і документи пасажирів.

 

 

Чорний Дракон голодним не залишиться...

Близько 10 тисяч родин з міста Уханя в Китаї взяли участь у грандіозному кулінарному шоу напередодні китайського місячного Нового року, який настає 23 січня.

Усі страви для святкової вечері (а їх наготували понад 11 тисяч) ледве помістилися на довжелезних столах виставкового залу. Серед екзотичних наїдків було і чимало стилізованих під символ китайського Нового року – Дракона. Цю дату у Піднебесній також вважають Святом весни. На думку китайців, перший новорічний день – це не тільки початок обчислення нового річного циклу, а й день, коли починається пробудження природи, оживає земля і паростки життя, які вона зберігала.