Випускниці КУПП отримали Міжнародну
постдокторську стипендію ім. Ісаака Ньютона
(КУПП Медіа – Лондон, Велика Британія) – 6 грудня 2012 року випускниці Канадсько-Української Парламентської Програми доктор Антоніна Терещенко та доктор Юлія Забєліна були нагороджені Міжнародною постдокторською стипендією ім. І. Ньютона, яку заснували Британська Академія разом з Лондонським Королівським Товариством. Кожен із сорока одного стипендіата отримає ґрант у розмірі майже 100 тисяч фунтів стерлінгів та буде проводити дослідження у провідному британському університеті.
Стипендії імені Ньютона є частиною урядової програми Великої Британії з бюджетом у двадцять дев’ять мільйонів фунтів стерлінгів, що покликана забезпечити співпрацю Великої Британії з найбільш перспективними дослідниками з усього світу.
Успішні молоді українці продовжують пропонувати світу дослідження високої якості та демонструють здібності в академічній діяльності. Коли молодь отримує можливість навчатися за кордоном, зокрема в англомовних університетах, вона доводить свою талановитість та досягає значних успіхів. Сьогодні десять випускників Канадсько-Української Парламентської Програми працюють у таких установах, як Світовий банк у Вашингтоні, Європейський банк реконструкції та розвитку в Лондоні та Європейський суд з прав людини у Страсбурзі.
Лондонське Королівське Това-риство об’єднує найвидатніших науковців світу та є найстаршою постійно діючою науковою академією. Британська Академія, що була заснована у 1902 році, підтримує та пропагує найвищі досягнення в гуманітарних та соціальних науках.
Юлія Забєліна, випускниця Луганського Національного Універ-ситету імені Тараса Шевченка, закінчила магістратуру зі спеціальності “Інтегровані соціальні науки” в Якобському Університеті в місті Бремені та отримала ступінь доктора філософії з міжнародних відносин у Трентському Університеті (Італія). У своїй дисертації Юлія Забєліна досліджувала вразливість держави до транснаціональної злочинності, а також закономірності кримінальних злочинів на кордонах між США та Мексикою і на російському кордоні на Кавказі. Юлія розглядала проблеми міжнародної безпеки та міжнародних заходів проти транснаціональних загроз і транснаціональної злочинності. Також вона вивчала управління конфліктами при перетині кордону, загрози, що становлять собою держави, які увійшли до категорії неблагополучних, та зони конфліктів.
Юлія Забєліна також викла-дала міжнародні відносини в Ма-сариковому Університеті в Чеській Республіці. Сфера наукових інтересів Юлії торкалася транснаціональної організованої злочинності, корупції та незаконних перевезень у постконфліктних зонах. У 2010 році дослідниця опублікувала монографію “Наречені поштовим переказом: контент-аналіз східноєвропейських весільних агенцій”, а також наукові статті: “Відкрити скриньку Пандори: визначення транснаціональної злочинності та огляд нових злочинних тенденцій”, “Транснаціональна ор-ганізована злочинність у міжнародних відносинах”.
Юлія пройшла своє перше стажування у Парламенті Канади в офісі депутата Янко Періча з округу Кембриджа. Під час другого стажування Забєліна була координатором Канадсько-Української Парламентської Про-грами в офісі депутата Бориса Вжесневського, який був обраний в окрузі Етобіко. Під час проходження стажування Юлія написала для газети КУПП відгук про те, що “представники Луганська та особливо Луганського Національного Університету імені Тараса Шевченка займають важливе місце серед учасників КУПП із самого початку програми парламентського стажування українських студентів у Канаді. Цього року репутація та подальші перспективи майбутніх учасників з нашого регіону залежали від того, наскільки успішно я виконаю свій обов’язок координатора програми 2004 року. Я намагалася використати усі набуті знання та лідерські якості заради подальшого стажування української молоді, успішного навчання та плідної праці”.
Антоніна Терещенко у 1999 році отримала диплом зі спеціальності “Англійська та німецька мова і література” та закінчила магістратуру зі спеціальності “Педагогіка вищої школи” в Луганському Національному Університеті імені Тараса Шевченка. Також вона проходила стажування за програмою КУПП у 1998 році в офісі депутата Мішель Докрил з округу в Бра д’Ор, Нова Шотландія, та була науковим співробітником у дослідницькому офісі Ліберальної партії в Онтаріо. Під час стажування Антоніна закінчила навчальний курс з вирішення місцевих конфліктів у Канадському інституті вирішення конфліктів Університету Св. Павла в Оттаві.
У 1998 році Антоніна написала для журналу КУПП: “Набутий досвід у дослідницькому офісі Онтаріо та повна свобода доступу до цінних інформаційних ресурсів, відвідування парламентських сесій у Палаті Общин в Оттаві назавжди залишаться у спогадах про стажування за Канадсько-Українською Парламентською Програмою. Сві-тоглядні поради директора КУПП надихнули мене здобувати нові знання”.
Наступним кроком для Антоніни став ступінь магістра філософії зі спеціальності “Політика, демократія і освіта”, який вона отримала у Кембриджському Університеті у 2001 році завдяки університетській стипендії OSI Tate & Lyle Scholarship. З 2005 по 2006 роки Антоніна проводила польові дослідження серед молоді Галичини та Донбасу. У 2009 році вона здобула ступінь доктора філософії з освіти у Кембриджському Університеті.
Доктор Антоніна Терещенко працювала постдокторським дослідником в Університеті Порту з січня 2010 р. по грудень 2012 р. Як стипендіат Міжнародної стипендії імені Ісаака Ньютона доктор Антоніна Терещенко проводитиме дослідження на базі Королівського Коледжу в Лондоні.
Единбурзький Університет, де буде проводити дослідження доктор Забєліна, – провідний науковий центр, що займає п’яте місце у рейтингу університетів Великої Британії та є найкращим дослідницьким університетом Шотландії.
Антоніна
та Юлія зазначили, що стажування за
Канадсько-Українською Парламентською
Про-
грамою та досвід навчання й роботи
разом із найкращими та найталановитішими
студентами в Палаті Общин Канади стали
для них важливим стимулом до здобуття
освіти і нових знань.
Професор Віталій Курило, ректор Луганського Національного Університету імені Тараса Шевченка, дізнавшись про вручення нагород імені Ісаака Ньютона випускницям ЛНУ, зазначив: “Я пишаюся досягненнями Антоніни та Юлії. Наш університет і студенти успішно співпрацюють разом із Канадсько-Українською Парламентською Програмою з 1993 року. Наші студенти, які брали участь у цій програмі, зробили важливі досягнення і сьогодні навчаються в університетах ЄС, США та Китаю”.
Випускник КУПП та Луганського Національного Університету Павло Шопін, викладач ЛНУ, так прокоментував вручення нагород імені Ісаака Ньютона науковцям з Луганська: “Антоніна та Юлія є одними з найуспішніших випускників ЛНУ. Їхнє досягнення надихатиме студентів і молодих дослідників з Луганська на важливі академічні звершення. Успіх Антоніни та Юлії також демонструє, що КУПП плекає талановитих та успішних молодих людей з України, виховує майбутніх провідників України. КУПП стала справжнім життєвим досвідом для багатьох молодих українців”.
Олександр Паньків,
Ірина Пущик
КУПП МЕДІА
PHOTOS
1 - Юлія Забєліна
2 - Антоніна Терещенко