Сторінки ВІРИ КЕ:  Хроніка, Коментарі, Різне

36-ий З’їзд Українського Народного Союзу (УНС)

26-29 травня 2006 р. на “Союзівці”, Кергонксон, Нью-Йорк

Зразки моєї фотографоманії

Отець Григорій Грушка із Зарубинців Збаразького повіту (Галичина) заснував у 1894 p. газету “Свобода” і найстаршу у світі забезпеченеву громадську установу “Український Народний Союз”. Він, напевно, навіть не мріяв, що і газета, і УНС переживуть двотисячний рік і у 2006-му знову матимуть свій З’їзд. Дарма що в тому часі були дві великі світові війни, кілька менших воєн, як Корейська, В’єтнамська, Ізраїльська і кілька ще менших, а тепер знову почалася довга війна в Іраку і знову повна бомб війна в Ізраїлі, що аж Мертве море почало направду вмирати. “Союзівка” дуже позитивно і життєрадісно впливала на 36-ий З’їзд УНСоюзу: делегати йшли на сесії сонячними алеями під балдахінами старих дерев і вдихали тонни кисню під звуки музики, яка ринула, мов вода Ніагари, з численних мікрофонів.

Про звіти, дискусії, рішення, висновки зацікавлені зможуть прочитати у “Свободі” і в Ukrainian Weekly. Я багато УНСоюзові не прислужилася – ані для американського, ані для канадського відділів, але зате я вносила гумор там, де, здавалося, гільйотина грозила, і тоді, коли над канадськими відділами висів Дамоклів меч. Я лиш змалюю ситуацію зацікавленим З’їздом зразками моєї ФОТОГРАФОМАНІЇ, щоб вони мали про що думати, “...як сонце згасне,  звечоріє, як холодом в душі повіє...”

Загублена дата

1 серпня 1913 року померла Леся Українка. У деяких українських середовищах будуть її сумно згадувати, можливо, зберуться в її пам’ять слухати шаблонних рефератів і повторювати найбільш вживані цитати з її творів.

Очевидно, що Леся Українка заслужила на вшанування, пам’ять, але не тому, що вона померла, тільки тому, що, як висловився давно проф. Михайло Грушевський, “її творчість, поруч Шевченка і Франка, знялася на вершини поетичної творчости”.

Вона зуміла вийти поза тісний круг своєрідних тем, на широке поле світових мотивів і тому зайняла позицію письменниці світового рівня. Вона також грала непересічно на фортепіано, була ученицею М. Лисенка, слухала його нові твори і була послідовницею у збереженні пісенних скарбів українського народу.

До поезій і драм Лесі Українки зверталися композитори: М. Лисенко, К. Стеценко, Д. Січинський, М. Колесса, А. Кос-Анатольський, В. Кирейко, Б. Фільц, Р. Сімович та багато інших.

Більшість творів на вірші і сюжети поетеси написані у супроводі фортепіано, наприклад, “Не дивися на місяць весною” (М. Лисенко), “Стояла я і слухала весну?”, “Хотіла б я піснею стати” (К. Стеценко), “Гетьте, думи, ви хмари осінні” (Я. Степовий).

До найяскравіших музично-театральних драм Лесі Українки належать “Оргія” і “Лісова пісня” В. Кирейка та балети – “Лісова пісня” М. Скорульського і “Камінний господар” В. Губаренка. На слова її віршів були написані твори для хорів:  мішаного – “Думи німії” та для чоловічого – “Досвітні вогні” А. Кос-Анатольського і “Горить моє серце” О. Білаша.

Шкода, що ніхто не написав музики до її “Заповіту”:

Як я умру – на світі запалає
Покинутий вогонь моїх пісень,
І стримуваний пломінь засіяє,
Вночі запалений – горітиме  удень.

Може б, ми запалювали хоч раз у рік пломінь у пам’ять Лесі Українки, але не в пам’ять її смерти, тільки для підкреслення її невмирущости. І в пам’ять її геніального таланту.

Незвичайні, дивні факти

Сімдесят п’ять процентів нещасливих випадків на виробництві трапляється з робітниками, які не снідали.

 * * *

Негігієнічні, нездорові обставини можна знайти майже в більшості ресторанів, у яких люди їдять.

 * * *

Почуття страху зникає з віком.

 * * *

Чим старша людина –  думає повільніше, але думає кращими думками.

* * *

Молитва перед спанням може контролювати ваш тиск крові. Взагалі, ментальне, інтелектуальне заняття, яке заспокоює, надзвичайно корисне для здоров’я.

 * * *

Найбільш популярний напій – вода. У деяких частинах світу вона дорожча від пива і горілки.

 * * *

П’яна людина   говорить заголосно, перериває іншим розмову і вискакує, як Пилип з конопель, з якимсь дурним балаканням.

 * * *

Одна картоплина має тільки 200 калорій і досить вітаміну С на цілий день.

Думки і думи

За силу і велич треба платити відповідальністю і працею, а не обдурюванням.

 * * *

Політична полька: два кроки вперед, два назад, а три направо і наліво.

 * * *

Дуже дивна наша країна: сьогодні не маєте нічого, а завтра купите хату – і маєте 450 тисяч доларів боргу і два морґеджі!

 * * *

Весілля триває один день, а подружжя – ціле життя.

 * * *

Кожний уміє вихвалювати, але мало хто потрафить хвалити.

 * * *

Найбільше нас затримують вуличний рух і засідання комітетів...

 * * *

Чи Ісус Христос був жид, чи єврей?

 * * *

Найпопулярніші чотири слова: “ЧЕКАЙТЕ”  і “НЕ ТРАТЬТЕ  НАДІЇ”.

 * * *

З українських клепсидр:  “...Горем прибиті: Нейтен, Метью, Венді, Реймонд, Флоренс, Майкл, Лезлі, Дональд,    Ашлин, Дженет, Джоен, Джов, Лярі, Лінда, Ник, Ґері, Джим, Джил, Дженіфер, Емеральд, Рей, Джуді, Кейт, Айсик, Нікол, Браєн, Аманда, Рекді, Джейк і ближча та дальша родина в Сибіру...”

Точка зору

Незважаючи на історичну зміну в житті України і третю українізацію (перша у 20-их, а друга в 60-х роках), комуно-прихильники та комуно-шовіністи досі дотримуються напрямних, що їх їм дав ЛЕНІН, який казав, а може, постійно втовкмачував у їхні голови: “Ми мусимо бути готові вживати обман, підступ, ламання законів, перекручування і затаювання правди. Ми можемо і мусимо сіяти серед мас обурення, відразу і ненависть до всіх, що з нами не погоджуються”.

З якою розпаччю лунав, мов у відповідь, вірш Симоненка: “Україно, ти моя молитва, ти моя розпука вікова ..... я проллюся крапелькою крові за твоє священне знамено!” (“І за твоє життя!” – В.К.)

Перед Україною постійно виринала і далі виринає якась загроза: то Україні крадуть або міняють історію, то розкришують її зі своєю експлуататорською меншістю “доброзичливі” олігархи, то невидимі кордони ділять її на Західну і Наддніпрянську Україну, розкладають її на дві старі і 150 нових партій. А люди, зі сльозами в очах, співають і співають: “Боже, нам єдність подай!”

Чи “ЄДНІСТЬ” залежить від Бога?

Єдність – це не однодумність. Там, де панує свобода духу, де шанують права людини, там єдність означає   співпрацю і взаємопошану зі щирими намірами. В ідейній єдності навіть одиниці стають незламною силою, бо їх єднає стремління до спільної великої мети.

Для нас цією ВЕЛИКОЮ МЕТОЮ МАЄ БУТИ  ДОЛЯ І СВОБОДА ВІЛЬНОЇ УКРАЇНИ!