НАВКОЛО СВІТУ

А місць на скутері – як в автобусі

Крім водія, ще 24 пасажири вміщаються.

Двократний рекордсмен Гіннессівської книги Колін Ферз відзначився втретє. Услід за найдов-шим у світі мотоциклом (14,2 метра) та най-швид-шим скутером (розга-няється до 114 кіло-метрів на годину) 31-річний водопровідник з Лінкольншира зібрав чергове диво техніки. На 22-метровому скутері авторства Ферза – 25 місць.

На збірку найдовшого у світі скутера Коліну знадобився лише місяць. Найскладніше, каже, було зважитися сісти за кермо цієї двоколісної “гусениці”. “Коли вперше завів двигун, сумнівався, що скутером можна буде керувати – через складнощі з утримуванням рівноваги, – зізнається майстер-самоучка. – Але як тільки зрушив з місця, стало простіше, ніж зда-валося”.

З керу-ванням Колін впорався. Спод-вається, що побити його рекорд ще не скоро вдасться. “Скутер вийшов настільки важким і складним у керуванні, що навряд чи можливо зробити його ще довшим”, – каже рекордсмен.

 

Китайські швидкісні поїзди обладнають ременями безпеки?

Залізнична катастрофа в китайській провінції Чжецзян спричинила неабиякий резонанс у країні. Внаслідок трагедії з’явилося чимало скептичних оцінок щодо доцільності оголошеної владою програми будівництва швидкісних залізниць.

Згідно з новими даними слідства, аварію спричинив збій у системі сигналізації, через що неправильно спрацював семафор. Один із поїздів зупинився через те, що в нього вдарила блискавка, а інший врізався у нього. Після зупинки першого поїзда семафор мав би автоматично увімкнути “червоне” світло, проте воно залишилося зеленим, через що і сталося зіткнення. Жертвами трагедії стали майже чотири десятки осіб, кількасот отримали поранення.

Міністр залізничного транспорту призначив двомісячну перевірку безпеки на залізницях країни. Натомість у засобах масової інформації Китаю висловлюють припущення, що жертв могло бути і набагато менше, якби високошвидкісні поїзди були обладнані ременями безпеки для пасажирів (як крісла у літаках). На цю думку наштовхнули висновки лікарів, які підтвердили, що чимало постраждалих і загиблих просто “вилетіли” зі своїх крісел під час сильного удару.

 

У Лондоні почались розпродажі. Різдвяні!

Два найбільші британські торгові центри, Sefridges та Harrods, у середині липня відкрили новорічні ярмарки – за 150 днів до Різдва.

Керівники торгових центрів почали готуватись до зими з літа, вивчивши статистику продажу сувенірів. Улітку в Лондоні великий наплив китайських туристів, які охоче купують різноманітні сувеніри заздалегідь. У Selfridges навіть перейшли на китайську систему платежів UnionPay – це єдині кредитні карти, доступні всередині Китаю. Кількість транзакцій у Selfridges досягла 10 тисяч на годину. Іронія долі в тому, що більшість сувенірної продукції, яку купують туристи по всьому світі, виготовляють саме в Китаї...

 

 Італійська офіціантка відмовилася обслуговувати британського прем’єра...

Офіціантка відмовилася обслужити в одному з кафе італійської Тоскани британського прем’єра Девіда Кемерона, який відпочивав там з сім’єю.

Замовивши каву і попрямувавши на веранду, Кемерон почув від офіціантки, що в їхньому кафе – самообслуговування. У відповідь прем’єр ретельно зібрав з прилавка решту, не залишивши чайових. “Він замовив два капучіно і одне еспресо. Я їх зробила, гадаючи, що він – звичайний турист. Потім він попросив принести все це за його столик, а я відмовила, пояснивши, що працюю одна і у мене багато замовлень. Лише потім усвідомила, який промах зробила”, – розказала в інтерв’ю італійським ЗМІ офіціантка Франческа Аріана. Вона запросила Кемерона знову якось зайти в кафе і пообіцяла обслужити прем’єра на цей раз “за першим розрядом”.

Ця історія викликала дискусії у британській пресі. Газета The Daily Mail вказала на те, які незручності терпить прем’єр на канікулах, аби заощадити кошти з казни. Зокрема, старовинну віллу ділить з двома іншими сім’ями і свою частку сплачує сам – шість тисяч фунтів за два тижні.