Українсько-канадські організації об’єднуються

 для сприяння будові Патріаршого Собору

Воскресіння Христового у Києві

У 2002 році Синодом Єпископів УГКЦ було вирішено збудувати у Києві головний храм Української Греко-Католицької Церкви під назвою Собор Воскресіння Христового. Собор будують вже близько 11 років на Лівому березі Дніпра у Києві. До сьогодні на Собор зібрано і видано понад 12 млн. доларів та приведено будову до відповідного стану, щоб організувати офіційну Прощу до Патріаршого Собору УГКЦ та посвячення Собору Воскресіння Христового, що відбулися під час святкування 1025-річчя Хрещення Русі-України 17-18 серпня 2013 року.

Це святкування не означає, що будівництво Собору закінчилося, бо залишається ще обсяг робіт на суму близько 2,5 млн. доларів США, щоб привести Собор до стану, коли можна застановлятися над його внутрішнім оздобленням.

З нагоди святкування 1025-річчя Хрещення Русі-України та в рамках святкування Року Віри в УГКЦ 17-18 серпня відбулася головна подія – Всецерковна Проща до Патріаршого Собору Воскресіння Христового та його освячення.

З цієї нагоди та у відповідь на прохання Предстоятеля УГКЦ “до всіх людей доброї волі, і православних, і католиків в Україні та поза її межами” провідні українські ораганізації Канади об’єдналися і спільно започаткували проект збору фондів на добудову Патріаршого Собору (ще залишилось робіт на близько 2,5 млн. доларів до початку внутрішнього оздоблення).

“Це дуже символічно, що широкий спектр різних українських організацій активно об’єднався навколо розбудови духовного центру, щоб будувати своє майбутнє і майбутнє всієї громади на міцному камені Христової віри, яку так віддано пронесли крізь століття наші батьки та прадіди”, – зауважив президент Конгресу Українців Канади Павло Ґрод.

“Собор єднає всіх, – зазначив голова Наглядової Ради будівництва Патріаршого Собору Владика Йосиф Мілян. – На рахунки Собору надходять кошти не тільки від греко-католиків, а й від людей доброї волі різних віросповідань, різних конфесій”.

“Ми бажали б, щоб і Ваше ім’я було повсякчас згадуване в числі фундаторів та жертводавців храму цього, ... а ми у своїх молитвах до Господа нашого Ісуса Христа разом з усією Церквою будемо просити Божого милосердя для Вас, Вашого колективу і Вашої сім’ї, щедрих Божих ласк та опіки Пресвятої Богородиці в усі дні Вашого життя”, – йдеться в листі-зверненні Предстоятеля УГКЦ.

Детальнішу інформацію можна знайти за адресами: http://www.kyivsobor.ugcc.org.ua

http://proshcha.ugcc.org.ua/      http://cufoundation.ca/sobor-fund-about