Бл. п. Федір Корець

Федір Корець народився 6 вересня 1938 року в селі Хоцунь на Поліссі, в Любешівському районі Волинської области, в родині Омеляна і Анни Корець.

В родині було п’ятеро синів: Кирило, Іван, Микола, Федір, Павло і сестра Оля, яка народилася в Німеччині під час війни, у 1944 році.

У 1944 році німці людей зі села вигнали від лінії фронту до містечка Янов-Полєський (тепер Іваново, Білорусь). Тоді ж Федір малим хлопцем зі своїми батьками і братами виїхав до Німеччини, до міста Гамборн. Жили в таборі примусових робітників ОСТ, довелось пережити голод і страх від бомбардування авіації альянтів.

По закінченні війни родина перебувала в польському таборі на англійський зоні, опісля переїхали до українського табору в місто Фелберт. Федір тут почав ходити до української школи.

У 1947 році батько Омелян виїхав на роботу до Англії, залишивши родину в Німеччині. У 1948 році ціла родина переїхала до Англії, до табору в Коттінгам (біля міста Hull). У 1950 році маму з дітьми перевезли в інший табір, до міста Коршам Вілтшіре. У 1950 році батько купив хату в Аштон-Ундер-Лайн, і родина переїхала туди жити разом.

У 1953 році Федір закінчив англійську школу Secondary School (10 клас). Також він належав до бритійських кадетів, де служив сержантом. Працював у магазині Woolworths відправником, де приймав замовлення на товари.

Якось Федір отримав інформацію від знайомого, що приймають на роботу до фабрики і до школи. Тоді у 1954 році він з братом Іваном поїхали поїздом до міста Gloucester, де зробили пересадку, і поїхали до села Dursley, до гуртожитку, де жили тільки молоді хлопці. Тут студенти ходили на роботу і вчилися у школі. Готували фахівців до роботи в різних індустріях. Федір залишив роботу, бо нарешті прийшли документи їхати до Канади.

У 1956 році приїхав Федір з родиною до Канади. Став учитися за водопровідника (plumber). Управитель порадив йому піти вчитися за електромонтера, бо це була велика компанія, яка будувала фабрики, школи, виконувала різні роботи у фірмах. Його foreman був українець, який допоміг йому отримати роботу в компанії.

Учився Федір на електромонтера в компанії і ходив до школи. Уряд платив йому $15 на тиждень за його роботу. Працював два роки в “Онтаріо Гайдро”.   

Закінчив школу за чотири роки і одержав диплом електромонтера. Працював у різних фірмах, де була робота. Працював у Канадській Національній Компанії (CN), яка будувала вежу C.N. Tower в Торонто. Працював на вершині вежі до закінчення, а пізніше – в інших висотних будинках. Остання його праця – Торонтська Біржа (Toronto Stock Exchange), де він з іншими модернізував електричну систему будинку. Пішов на пенсію, як мав 62 роки, у 2000 році.

Належав до української футбольної дружини “Тризуб”.

У 1964 році одружився з Марією Боднар, мають двоє дітей – Майкла і Лісу.

Залишив у смутку:

         дружину Марію
         сина Майкла з дружиною Едою
         дочку Лісу з чоловіком Дарином і внучку Софійку
         брата Кирила
         брата Івана з дружиною Зіною
         брата Павла з родиною
         сестру Олю Ґрузлевську з чоловіком Джоном
         сім племінників: Ганнусю, Василя, Тараса, Олю, Мішел, Еван та Лорі
         на Волині двоюрідних сестер Явдокію і Марію з родиною
         на Полтавщині двоюрідну сестру Василину з родиною
         родину в Австралії

 Похорон відбувся з участю родини і найближчих. У п’ятницю, 13 серпня, у похоронному заведенні Кардинала була відслужена панахида, а в суботу, 14 серпня, о 10 год. в катедрі Св. Володимира відправлено чин похорону. Панахиду і чин похорону відслужили отці Богдан Сенцьо і Володимир Фесків.

Тлінні останки бл. п. Федора поховано біля батьків і брата на цвинтарі Св. Володимира в Оквіллі, Онт. Поминальна тризна відбулася в Українському Культурному Центрі Св. Володимира. Отець Богдан розпочав тризну молитвою і поблагословив страви, які приготувала Ганнуся Романюк (Troyanda Catering). Після обіду дочка Ліса прочитала спомин про батька і подякувала отцям Богдану і Володимиру за відслуження панахиди і чин похорону та за їхні теплі слова. Опісля присутні відспівали за бл. п. Федора “Вічная пам’ять”.

Хай канадська земля буде йому легкою, а пам’ять про брата, бл. п. Федора, буде між нами вічно.

Родина Корець
Торонто, Онт.