НАВКОЛО СВІТУ
Чоловік подарував дружині 55 тисяч суконь
78-річний житель Огайо Пол Брокман зібрав колекцію із 55 тисяч бальних суконь, які він купував протягом 56 років своїй дружині Марґо.
Протягом багатьох років пара приховувала свою колосальну колекцію навіть від власних дітей. Для цього Пол орендував приміщення за кілька тисяч доларів на місяць, спеціально для зберігання численного вбрання своєї дружини. Коли їхня дочка Луїза виявила цей склад, вона наполягла, щоб її літні батьки все ж розпродали сукні, пише LA Weekly.
Пол народився і виростав у Німеччині у складний для країни час, коли до влади прийшли соціал-націоналісти і почалася Друга світова. Його батьки були прихильниками Гітлера, але Пол не поділяв їхніх поглядів, тому досить рано почав самостійне життя, працював у морському порту в Бремені, де і познайомився з майбутньою дружиною Марґо. Їй тоді було всього 13 років, і вона займалася бальними танцями.
Пара познайомилася на танцмайданчику, і, за словами Пола, він закохався з першого погляду. У повоєнний час мода на одяг почала кардинально змінюватися. Тоді ще маловідомий паризький дизайнер Кристіан Діор щойно випустив свою дебютну колекцію, яка справила приголомшливий вплив на світову моду.
Перші десять суконь майбутньої колекції дісталися Полу Брокману безкоштовно. Як працівник порту він мав право брати деякі речі з тюків, які розвантажували. Якось йому попався вантаж жіночих убрань, з якого він сам вибрав десять для своєї тоді ще тільки дівчини Марґо.
Пол зізнається, що він був зачарований неймовірно жіночними приталеними фасонами суконь 50-х років із розкішними спідницями. “Вони так чудово виглядали на Марґо! Ми часто ходили на танці, і я хотів, щоб вона щоразу була в новій сукні”, – розповів Брокман.
Слідом за сім’єю коханої Пол емігрував у США, де пізніше пара одружилася. Усі десять суконь вони взяли зі собою, а Пол вирішив не зупинятися на досягнутому.
“Наша любов одне до одного і любов до танців призвела до того, що тепер ми маємо понад п’ятдесят п’ять тисяч суконь”, – пише він на своїй сторінці у Facebook 55ThousandDresses.
“Я шалено люблю дивитися, як Марґо танцює в гарній сукні. Тому я почав купувати їй сукню за сукнею і просто не міг зупинити-ся!” – пояснив Брокман свою пристрасть.
До 1988 року, коли пара перебра-лася жити в Лос-Анджелес, Пол зібрав уже солідну колекцію. “Щось близько 25, напевно”, – говорить Пол, маючи на увазі 25-26 тисяч суконь.
За іронією, Марґо ніколи не була модницею і навіть заявляє, що ненавидить купувати речі. Захоплення чоловіка її більше лякало, ніж тішило, але через любов до нього вона продовжувала приймати подарунки і намагалася підтримувати порядок у будинку, що ставало дедалі важчим завданням із кожним днем.
Зрештою, після тривалих умовлянь дочки Луїзи вдалося переконати батьків розлучитися з колекцією, оскільки зберігання її стало накладним для сім’ї.
З її допомогою Пол створив сайт 55ThousandDresses, а потім сторінку у Facebook, де показує всім охочим унікальне зібрання бальних суконь і пропонує придбати вподобане.
“Звичайно, у мене є улюблені сукні, які не призначені для продажу: найперше, яке я купив своїй дружині, або те, яке видає цей ідеальний шурхотливий звук під час танцю”, – розповів 78-річний колекціонер.
“Кожна сукня має свою історію, я дуже багато пам’ятаю, де і коли купив ту чи іншу, скільки вона коштувала, і що відбувалося в моєму житті у той час. Мої клієнти дивуються, що я це все зберігаю в пам’яті, але ж для мене кожна з них має велику цінність, це приємні спогади”, – додав він.
За словами Пола, він ніколи не цікавився модою, купуючи сукні, він не мав уявлення про знаменитих дизайнерів, модні доми і бренди. Тільки тепер він відкрив для себе, що в його колекції є вбрання 1940-х років від таких дизайнерів, як Оскар де ла Рента та Віра Ван.
Грандіозне шоу на саміті G20
Увечері 5 вересня у Петергофі учасники саміту Великої Двадцятки провели вечерю, а потім серед ночі подивилися грандіозне світло-музичне шоу, сценою для якого став Великий палац і Великий каскад фонтанів Петергофа.
Подивитися шоу прийшли більшість провідників G20: президенти РФ і США Володимир Путін та Барак Обама, канцлер ФРН Анґела Меркель, прем’єр-міністр Великобританії Девід Кемерон та інші.
Творці шоу постаралися приголомшити гостей саміту поєднанням всіляких візуальних ефектів: від “вертівок” часів Петра Першого до ультрасучасного мистецтва 3D-моделювання. Для лідерів G20 прямо навпроти каскаду, що поперек йде у Фінську затоку каналу, спорудили тимчасовий подіум. На сходах і терасах великого каскаду гостей зустрічали артисти в одязі Петровської епохи. У цих же гігантських декораціях розташовувався оркестр знаменитого Маріїнського театру. Глави держав і урядів побачили вогонь і воду, почули музику Верді, Чайковського і сучасні ритми, “Лебідь” Сен-Санса.
Упорядники постаралися відобразити й актуальну для нинішнього форуму економічну тематику: в один із моментів по стінах палацу побігли графіки коливань основних валют, а потім виникло зображення птаха Фенікса, яке, на думку деяких журналістів, які спостерігали за шоу, можливо, символізувало відродження світової економіки. Завершилося все це фантастичним лазерним шоу та феєрверком, після якого зі знаменитого фонтану “Самсон” забила вода. За словами прес-секретаря президента РФ Дмитра Пєскова, “всі присутні були захоплені тим, що відбувалося”.
Хованки – у програму Олімпійських Ігор?
Професор з Японії Ясуо Хазакі пропонує внести хованки у програму Олімпійських Ігор, повідомляє The Daily Telegraph.
За словами 64-річного Хазакі, який у молодості займався легкою атлетикою, не кожен може бігати зі швидкістю олімпійця, але кожен може бути досить хитрим та спритним для гри в хованки.
“Я хотів би, щоб хованки стали “експериментальним” видом спорту у 2020 році. А потім вони могли б стати офіційною дисципліною на наступних Іграх. Я хочу, щоб спорт був доступний для всіх, щоб у змаганнях міг взяти участь кожен, незалежно від віку, статі чи здібностей”.
Професор Хазакі створив у Японії Комітет з поширення хованок у 2010 році. Ця організація налічує близько 1000 членів по всій країні.
Відповідно до запропонованих японцем правил, змагаються дві команди по сім гравців, а матч триватиме 10 хвилин. За перші п’ять хвилин тайму одна команда отримує дві хвилини, щоб сховатися (які конструкції для цього повинні бути доступні, не уточнюється) на полі.
Команда-суперник повинна знайти гравців, які сховалися. При цьому “дитячі” хованки, на його думку, мають проводитися на полі 15 на 25 метрів.
Нагадаємо, 7 вересня в Буенос-Айресі відбулися вибори міста-організатора Літніх Олімпійських Ігор 2020 року. Перемогу здобула Японія, тому Ігри відбудуться в Токіо.
Також на проведення Олімпіади претендували Стамбул (Туреччина) і Мадрид (Іспанія).