Святкування 600-ої річниці від заснування Чернівців

На початку жовтня 2008 року Чернівці відзначатимуть велике свято – 600-річчя з дня першої письмової згадки про місто.

Чернівці – обласний центр однойменної области, або як ще називають цей край – Буковина, розташоване на південному заході України. Місто Чернівці – центр найменшої в Україні области, яка складається з двох історичних регіонів – Північної Буковини та Бессарабії.

Перша документальна згадка про Чернівці датується 8 жовтня 1408 року у грамоті молдавського господаря Олександра Доброго, коли тут було засновано митницю. Ця дата умовно прийнята як офіційний день заснування міста.

З 1457 року Чернівці були адміністративним центром Чер-нівецької волости (староства), у 1775–1786 роках – військового управління Буковини, у 1786–1849 роках – Буковинського округу, у 1849–1918 роках – крайовою столицею герцогства Буковини, у 1919–1938 роках – центром Чернівецького повіту, у 1938–1940 роках – Сучавської области.

Після утворення 7 серпня 1940 року Чернівецької области у складі Української РСР Чернівці отримали статус обласного центру.

Внаслідок перебування поблизу етнічної межі східних слов’ян та східних романців у складі різних держав місто набуло характеру багатонаціонального, багатокультурного і багатоконфесій-ного центру, в якому мирно співіснують і взаємодіють численні національні групи, мови, культури і віросповідання.

Окрасою міста є його стара частина, забудована під час перебування Буковини у складі Увстро-Угорської монархії.

На гербі Чернівців вже понад два століття зображена відчинена брама, що символізує відкритість і гостинність міста, запрошення до співпраці, жест цивілізованої спільноти, яка має що показувати гостям як у матеріальній, так і в духовній сферах. Чернівці відкриті і тим процесам та ініціативам, що відбуваються в Європі на шляху інтеграції.

Головною рушійною силою чернівчан є гасло “Спільними зусиллями” (“Viribus unitis”), яке колись було девізом гербу Габсбургів.