НАВКОЛО СВІТУ
Отруєння Литвиненка в Лондоні
Богдан Цюпин
Лондон – Оголошені основні принципи судового дізнання у справі смерті колишнього працівника російських спецслужб Олександра Литвиненка. Процес почнеться у перші місяці 2013 року.
Минуло понад 6 років відтоді, як у лондонській лікарні в муках помер Олександр Литвиненко, який попросив притулку в Британії. Заскочені дивовижними симптомами, медики не відразу виявили, що пацієнт зазнав отруєння рідкісною радіоактивною речовиною полонієм-210.
Литвиненко гостро виступав проти Володимира Путіна і був близький до іншого втікача з Росії – Бориса Березовського. Ці обставини спричинили припущення, що у смерті самого Литвиненка могла бути зацікавлена російська влада.
Розслідування Скотланд-Ярду виявило радіоактивні сліди полонію в кількох місцях, і через них вийшли на росіянина Андрія Лугового, який восени 2006 року зустрічався в Лондоні з померлим.
Москва відмовилася видавати Лугового, якого поліція назвала головним підозрюваним, що стало на перешкоді судовому процесу.
Вдова померлого Марина Литвиненко сказала в інтерв’ю британському телебаченню, що судове дізнання для неї – єдина надія.
“Я хотіла б знати, хто убив його і чому. Я це сказала 6 років тому, і тепер сподіваюся, що нарешті матиму відповідь після цих довгих років”, – каже вдова, яка покладає відповідальність за смерть свого чоловіка на російську владу.
Головна відмінність судового дізнання від звичайного суду полягає у тому, що дізнання не оголошує вироку винному, бо підсудного немає.
Але навіть на з’ясування всіх обставин цієї таємничої справи піде чимало часу й грошей – за попередніми оцінками, 4 мільйони фунтів стерлінгів. Але вже тепер визначаються рамки.
Наприклад, суддя постановив, що з доповіді поліції будуть вилучені дані про можливі зв’язки Олександра Литвиненка з британськими спецслужбами.
У Франції собака поранив господаря... пострілом
На південному заході Франції собака ненавмисне вистрелив господареві в руку. Під час полювання у департаменті Дордонь пес стрибнув і зачепив спусковий механізм зарядженого дробовика.
Пострілом мисливцеві відірвало частину правої руки, яку довелося ампутувати в лікарні міста Бордо, куди пораненого привезла швидка.
Про мисливця-невдаху відомо лише його ім’я – Рене. Він каже, що собака не винен, а у втраті руки звинувачує виключно неуважність.
“Тут немає провини мого собаки – він чудовий!” – сказав поранений радіостанції France Bleu.
Нещасний випадок стався 16 вересня під час полювання на оленів поблизу селища Сан-Мішель-де-Дубль у районі міста Мюссідан.
Мисливцеві допомагали на полюванні три мисливські собаки породи блакитний гасконський бассет-гаунд.
Двоє псів побігли за оленем, а третій, наймолодший і найменш досвідчений, залишився біля господаря, як пише новинний веб-сайт Le Point.
“Він на мене стрибнув, щоб засвідчити свою любов, попеститися, – розповів Рене. – Під час стрибка він потрапив лапою на рушницю”.
55-річного мисливця, який живе в тому регіоні, евакуювали до лікарні в Бордо вертольотом.
Він каже, що “зовсім-зовсім” не тримає зла на свого собаку.
Щодо фото Кейт порушено кримінальну справу
У Франції прокуратура відкрила попереднє кримінальне розслідування у справі публікації топлес фото герцогині Кембриджської, повідомляє Agence France Presse.
Попереднє слідство дозволить прокуратурі вирішити, чи проводити повномасштабне розслідування тверджень, що французький журнал Closer, який опублікував скандальні фото Кейт, і фотограф, який зняв її за допомогою телеоб’єктива, порушили право молодого подружжя на приватність.
17 вересня адвокати подали від імені Вільяма і Кейт заяву до французької прокуратури з проханням вжити дій проти видання і фотографа, які розповсюдили суперечливі знімки герцогині, що засмагала топлес на балконі палацу на півдні Франції.
В окремому цивільному позові до суду в Нантеррі під Парижем адвокати британського подружжя просять суддів змусити власників журналу Closer віддати цифрові оригінали зображень, щоб не допустити нових публікацій.
В іншому разі виданню може загрожувати штраф 10 тис. євро за кожен день відмови виконати постанову суду.
Адвокат журналу Closer назвав реакцію подружжя перебільшеною.
Тим часом скандальні фотографії вже розлетілися світом: вони також з’явилися на низці закордонних сайтів, в ірландському виданні Irish Daily Star і в італійському бульварному журналі Chi, який 17 вересня присвятив герцогині Кембриджській спеціальний випуск.
Італійський Chi належить тій же видавничій групі Mondadori, що і французький Closer, який надрукував фотографії 14 вересня.
Власником Mondadori є колишній італійський прем’єр-міністр Сильвіо Берлусконі, і журналісти вже говорять про те, що “дім Берлусконі” вступив у конфлікт з домом Віндзорів.
Британські газети одностайно проігнорували скандальні знімки.
Останнім часом до життя Вільяма і Кейт прикута пильна увага всього світу.
Юристи герцога і герцогині Кембриджських кажуть, що скандальні фотографії були зроблені в рідкісний момент, коли пара була на самоті. Подружжя перебувало на відпочинку в Провансі у палаці, що належить дядькові принца Вільяма, лорду Лінлі.
Адвокати впевнені, що папараці, який влаштував засідку, порушив право подружжя на приватне життя.
Грабіжники розкидалися вкраденими грошима
Поліція Лос-Анджелеса затримала людей, які викидали з вікна машини вкрадені гроші, аби завадити переслідуванню.
Четверо озброєних чоловіків пограбували відділення Bank of America в містечку Санта Кларіта у штаті Каліфорнія. Злодії попрямували у бік Лос-Анджелеса. Їх намагалися наздогнати понад десять поліцейських авто. Намагаючись втекти від переслідування, грабіжники на викраденому позашляховику Volvo почали викидати з авто вкрадені гроші. Гелікоптери телеканалів і поліції зняли на відео, як зловмисники викидають пачки стодоларових банкнот. Перехожі почали підбирати гроші і цим створили перешкоду для поліцейських авто.
Поліції вдалося затримати злочинців. Влада вимагає, аби ті, хто підібрав гроші, повернули їх, і погрожує розшукати винних за допомогою записів камер спостереження. Телеканал NBC розповів лише про одного жителя, який повернув гроші. Інцидент стався в одному з неблагополучних районів Лос-Анджелеса, де половина жителів не має роботи. Тож гроші навряд чи повернуться в банк...