Посольство України в Канаді відзначило

14-ту річницю Незалежности України

Юлія Войчишин

У вівторок, 6 вересня 2005 р. у будинку Посольства України на вулиці Сомерсет між 6-ою і 8-ою годиною вечора відбулося вже традиційне прийняття для відзначення 14-ої річниці Незалежности України. На це прийняття приходять гості лише за спеціальними формальними запрошеннями. Особливу увагу звертають на нього амбасадори і представники інших держав. Відразу після 6-ої години під’їжджають під браму посольства довгі чорні лімузини, з яких виходять амбасадори і прямують до відчиненої брами, перед якою їх вітають українські дипломати і запрошують досередини. Перед входом до залу амбасадори складають привіти з Днем Незалежности України на руки посла України д-ра Миколи Маймескула з дружиною Оленою. Після цього їх супроводять до великої гостинної залі, пропонують напої і закуску і знайомлять з гостями.

Цієї самої церемоніальности дотримувалися і представники Канадського уряду, Міністерства закордонних справ та інших урядових і неурядових інституцій, які мають зв’язки з Посольством України. Був Джонатан Фрід, політичний дорадник прем’єр-міністра Пола Мартина, не забула про це свято і сенаторка Рейнел Андрейчук. Запрошені були також представники української громади Оттави та інших міст Канади. Прибули екзекутивний директор Централі Конгресу Українців Канади Остап Скрипник з Вінніпегу та заступниця голови Конгресу Українців Канади в Монреалі Марійка Путко, а з Торонто з телепередачі “Контакт” Юрій Клюфас.

Цього разу зал був прибраний зразками творчих робіт з дитячого однотижневого мистецького табору “Покрова”, що відбувається в Оттаві вже другий рік і патроном якого є посол України Микола Маймескул. У цих малюнках діти передали свою візію Помаренчевої революції. Між запрошеними гостями були організатор цього денного табору Христя Худчак, директор табору Мирослава Біланюк, скарбник Ліда Міґус і автор розмальовок Таня Марченко.

Його Екселенція Микола Маймескул у своєму короткому зверненні до гостей висловив радість з приводу свята Незалежности України і пояснив історичне значення цього дня – завершення віковічної боротьби за волю і за право на життя у власній країні. Готовність людей захищати право голосу і чесного вибору своїх провідників виявилася у Помаранчевій революції на Майдані у Києві, сказав посол. Він подякував всім демократичним країнам за підтимку у довгих виборах. Особливу подяку склав Канаді за скерування найбільшого числа спостерігачів в Україну. Закінчив словами: “Слава вам і слава Україні!”

Після свого слова посол представив присутнім скрипаля з Торонто Василя Попадюка, який зачарував усіх віртуозною грою. Це була справді приємна несподіванка. Добірний буфет і напої додавали приємних емоцій до настрою, створеного словами амбасадора та грою талановитого скрипаля.

Щоб тільки нічого не затьмарило рішучого поступу вперед молодої Української держави. Хай береже її Бог!