РОЗМАЇТТЯ

Ікону XV століття повернуто в Україну

Ікону XV століття “Розп’яття з пристоячими”, вкрадену у 1984 році з Львівського музею національного мистецтва, повернули в Україну.

Урочиста передача Україні ікони відбулася в Національному заповіднику “Софія Київська”.

У церемонії брали участь міністр культури України Михайло Кулиняк, посол РФ в Україні Михайло Зурабов, посол Німеччини в Україні Ганс-Юрген Гаймзьот та інші.

На церемонії була присутня також дарувальниця ікони – російський мистецтвознавець і колекціонер Любов Єлизавєтіна. Вона розповіла, що викрадачі здійснили “злочинну річ” – спочатку на іконі було зображено два ангели, але зловмисники їх видалили.

“Серйозна наукова робота допомогла ідентифікувати, що це і є ікона, яку викрали з львівського музею”, – зазначила Єлизавєтіна, додавши, що ідентифікація образу була проведена за старою чорно-білою фотокарткою.

“Ми маємо можливість сьогодні знайти не тільки ікону. Для будь-якого колекціонера, спеціаліста, мистецтвознавця ікона – це дитина. Пані Єлизавєтіна доклала багато зусиль для того, щоб ця ікона по-вернулася в Україну”, – сказав посол РФ в Україні Михайло Зурабов.

Ікона була викрадена із Львівського музею українського мистецтва (нині Національний музей у Львові ім. Андрія Шептицького) у 1984 році разом з понад 20 святими образами. Цінності були вивезені за кордон, частину ікон зловмисники продали.

На початку 2010 року з’ясувалося, що “Розп’яття з пристоячими” перебуває у збірці російського колекціонера ікон Михайла де Буар (Єлизавєтіна). Він придбав образ у 2007 році в Німеччині. Його вдова Єлизавєтіна висловила бажання повернути святиню львівському музею.

У Лондоні покажуть сучасне українське мистецтво

З 13 жовтня по 7 листопада 2011 року в Лондоні відбудеться виставка сучасного українського мистецтва.

Мета виставки – популяризація українського мистецтва у Великобританії і залучення уваги до роботи талановитих українських художників, що дуже актуально тепер, напередодні футбольного чемпіонату, який буде проводитися в Україні у 2012 році, повідомили організатори виставки.

Протягом останніх двох місяців організатори експозиції проводили прийом заявок від українських художників на участь у цій виставці. Взяти участь у виставці міг будь-який український художник, незалежно від віку, освіти, напрямку мистецтва, популярності. У результаті було отримано понад 500 заявок з більш ніж 3000 роботами з усіх куточків України. З них були обрані 30 найкращих художників і фотографів, чиї роботи будуть представлені на лондонській виставці.

 

Плавучий офіс

Фінська будівельна компанія звела триповерховий офісний будинок і відправила його замовникові морем. Будівля завдовжки 33 м, заввишки 12 м і вагою 220 тонн здійснила подорож Архіпелаговим морем.

Офіс на баржі приблизно за три години добрався з порту Турку до острова Хірвенсало. Будівельна компанія NEAPO створює будинки за власною технологією Fixel – це легка, недорога, але міцна альтернатива звичайним залізобетонним виробам. З панелей Fixel збираються модулі, які потім складають у будівлю потрібної конфігурації. Будівництво офісу почалося у грудні 2010 року. Його склали в гігантському ангарі на верфі Турку. Тут же, на верфі, в будинку встановили системи опалення та вентиляції, зробили освітлення і сантехніку, всі електромонтажні роботи.

NEAPO свої будинки меншого розміру перевозить автомобільними дорогами, проте у триповерхового офісу був лише один спосіб дістатися до власника. Якщо буде потрібно, бу-динок можна переносити ще не раз.

 

Будинок Наомі Кемпбелл – у вигляді ока

Знаменита британська супермодель Наомі Кемпбелл побудувала на одному з островів Туреччини екологічно безпечний будинок у формі древнього єгипетського символу – Ока Гора.

Вважається, що Око Гора здатний захистити від будь-яких неприємностей, причому як у земному, так і в загробному житті.

За даними видання Inhabitat, у величезній будівлі є як мінімум п’ять просторих салонів-віталень і 25 приміщень, обладнаних під спальні. Будівля була спроектована Луїсом де Гаррідо, молодим архітектором з Іспанії.

За словами Гаррідо, працюючи для Наомі, він не був обмежений ні в засобах, ні у творчій фантазії.

Багаторівневий центральний купол будинку представляє собою ідеальну півсферу і покоїться на сталевому каркасі. Під куполом, в атріумі, розташована простора тераса з панорамними видами.

Скляні панелі дозволяють, залежно від часу доби, милуватися зоряним небом над головою або ніжитися у променях сонячного світла, а парниковий ефект, що виникає при цьому, сприяє природному обігріву будівлі.

Для захисту від палючої спеки використовуються вбудовані похилі жалюзі й додаткові віддушини для ефективної припливної вентиляції.

Завдяки величезним сонячним панелям, продуманим системам збору дощової води і переробки стічних вод будинок повністю автономний. Він може акумулювати і дуже економно витрачати великі запаси електроенергії та питної води і не забруднює навколишнє середовище.

 

Такої капустини вистачить на тисячу голубців!

Гігантський овоч довелося зрубувати сокирою і вивозити з поля на тачці.

Британський фер-мер Дерек Нейман виростив 20-кілограмову капустину. Гігантського овоча чоловік знайшов випадково, коли збирав урожай. Якби почекав ще трохи, капуста могла б заважити на чверть центнера, але Дерек не хотів ризикувати. Цієї осені на город до фермера внадилися слимаки. Шкідники обгризають капустяне листя, і овочі втрачають товарний вигляд. А британець хотів, щоб його знахідку записали до Книги рекордів Гіннесса.

Зрізати велетен-ську капусту ножем було неможливо, тож Дереку довелося скористатися со-кирою. З поля капустину вивезли на тачці і поставили у миску з водою, аби не прив’яло листя. Незвичайний овоч чоловік відвіз на свято врожаю, яке щороку проходить у місті Харрогіт. Один з відвідувачів виставки запропонував за капусту тисячу фунтів

 

Відбулася остання в історії Каталонії корида

Остання в Каталонії корида пройшла 24 вересня на арені Монументаль у Барселоні.

Згідно з рішенням місцевої влади, багатовікова традиція бою биків у північно-східній частині Іспанії відтепер заборонена.

“Для такого міста, як Барселона, закрити цю арену – майже те ж саме, що викинути полотна Пікассо у сміття”, – заявив один із глядачів останнього шоу.

На останній відкритій у Барселоні арені для бою биків був аншлаг – 18-тисячний натовп аплодував і супроводжував все, що відбувалося, гучними криками.

Останнім биком, убитим на арені Монументаль, став 570-кілограмовий Дудалегре. Матадорів, які брали участь у шоу, глядачі виносили з арени на своїх плечах.

За повну заборону традиційної іспанської розваги в автономній області Каталонія, починаючи з 2012 року, в липні проголосували 68 депутатів, проти висловилися 55, дев’ять парламентаріїв утрималися.

На історичному засіданні парламенту автономії зібралося кілька сотень журналістів і зацікавлених осіб, і багато з них не змогли стримати сліз, коли стали відомі підсумки голосування.

Проект заборони на організацію “варварського видовища” був внесений до парламенту місцевими активістами захисту тварин, які зібрали на підтримку своєї ініціативи близько 180 тисяч підписів.