Подружжя Гуцуляків стало Почесними академіками Острозького Академічного Братства

У Національному Університеті „Острозька Академія” 18 вересня відбулася урочиста церемонія посвяти в Почесні академіки Острозького Академічного Братства подружжя відомих канадсько-українських меценатів Ярміли Делорес та Ераста Гуцуляків.

Таке почесне звання вони отримали за значний внесок у розвиток національної освіти,  культури та духовности. На розвиток культурно-освітнього осередку – Національного Університету “Острозька Академія” родина Гуцуляків подарувала сто тисяч доларів. Нагадаємо, що це вже не перший дар університетові від канадських меценатів. Адже не так давно вони перерахували Острозькій Академії таку ж суму на будівництво нового навчального корпусу в центрі міста Острога. Свій благодійний вчинок подружжя пояснює тим, що саме в Острозькій Академії формують щирих патріотів України, які в майбутньому розбудовуватимуть державу. „В Острозькій Академії виховуються люди, які стануть провідниками української нації, визначатимуть її майбутнє у сфері економіки, культури й політики. Думаю, що Острозька Академія заслуговує на більше не тільки від нас, але й від інших. Я буду закликати заможних людей України ставати меценатами цього навчального закладу”, – зазначив Ераст Гуцуляк під час церемонії посвяти. За добру справу у розвитку своєї Батьківщини керівництво університету присвоїло подружжю Гуцуляків звання Почесних академіків Острозького Академічного Братства та нагородило їх найвищими відзнаками Академії – срібними медалями “Василь Костянтин Острозький”.

За словами ректора Острозької Академії Ігоря Пасічника, сім’я Гуцуляків таким вчинком виявила приклад глибокої любові до своєї Батьківщини, адже в Україні є дуже багато людей, які мають достатньо великі кошти, але, на превеликий жаль, більша частина з них не займається меценатством чи благодійництвом. “Завдяки допомозі подружжя Гуцуляків ми продовжимо будівництво нашого нового навчального корпусу. Дуже хотілося б, щоб такий приклад наслідували й українські багатії і розуміли, що Острозька Академія – це справді центр освіти, культури та духовности. Ераст та Ярміла Гуцуляки ще раз підтвердили велику істину: якщо людина ділиться з іншими, то Бог їй віддасть сторицею”, – говорить Ігор Пасічник.

Про Ераста Гуцуляка можна говорити не тільки як про мецената та успішного бізнесмена, що є президентом компанії Medical Pharmacies Group у Канаді, але й активного учасника політичного життя України, а також скромну людину, яка не наголошує на своїх здобутках. Хоча фактично із самого дитинства він проживав поза межами України, однак не втратив любові до рідної землі і проніс її крізь роки. Пан Ераст народився у Рівному в сім’ї професора Рівненської гімназії Михайла Гуцуляка, тому й залишився волиняном у душі назавжди. Ераст Гуцуляк – це людина, яка справді переймається українським завтра. Адже під час розпаду СРСР він очолював Канадське Товариство Прихильників Руху, яке фінансами і технікою допомагало Народному Рухові в Україні і підтримувало українську національну ідею. У книзі-споминах “Моя дерев’яна валізка”, презентація якої відбулася в рамках зустрічі в Острозькій Академії, автор якраз описує і діяльність цього Товариства, і процес становлення незалежної Української держави на початку 90-х років, учасником якого він був сам, і загалом своє життя від самого народження.

В Острозькій Академії переконані, що таким людям, як Ераст та Ярміла Делорес Гуцуляки, потрібно віддати належне, адже у свій час вони вписали важливу сторінку у відродження української державности, у відстоювання національних інтересів та цінностей. Університет сподівається на підтримку українського політикуму, засобів масової інформації, науковців щодо популяризації таких унікальних особистостей, які мали б стати в один ряд з іншими відомими постатями української історії.

Олексій Костюченко,керівник відділу зв’язків з громадськістю

Національного Університету “Острозька Академія”