Навколо Світу
У США створено найшвидший у світі фотоапарат

Учені з Каліфорнійського Університету продемонстрували найшвидший у світі фотоапарат, повідомив  сайт ВВС.

Максимальна швидкість роботи заcувки цього приладу – півмільярдна частка секунди, він може відобразити більш ніж шість мільйонів зображень за секунду.

Як фотоспалах використовують лазер, що спрямовує імпульси в бік об’єкта, який фотографують.

Апарат необхідний для фотографування таких, наприклад, явищ, як взаємодія між нейронами. Його можна використовувати в медицині для зйомки окремих клітин у кров’яному потоці в організмі людини. Зараз кров’яні клітини можна вивчати тільки під мікроскопом, узявши в пацієнта пробу крові.

За словами доктора Кейсуке Року, який керував цим проектом, прилад може визначити присутність у крові клітин, яких у цей момент дуже мало, але які сигналізують про ранню стадію будь-якої недуги.

Як приклад доктор Року наводить пухлинні клітини. Їх може бути зовсім мало серед мільярда здорових, але вони є провісниками метастазів. Шанс на те, що пухлинні клітини виявлять під мікроскопом, надзвичайно малий.

Науковці стверджують, що цей фотоапарат можна ще вдосконалити й отримувати понад 10 млн. знімків на секунду – ця швидкість у 200 тис. разів вища, ніж у стандартної відеокамери.

Лауреати Нобелівської премії-2009 з медицини

Володарями Нобелівської премії 2009 року в галузі медицини та фізіології стали троє вчених зі США за дослідження ензиму, який може стати ключем до вічної молодости.

Премій будуть удостоєні австралійка Елізабет Блекберн, що працює у США, американка Керол Грейдер, а також її співвітчизник Джек Шостак. Про це у Стокгольмі 5 жовтня оголосив Нобелівський комітет при Каролінському медичному інституті. 

Премію вручають ученим “за відкриття того, як хромосоми захищаються теломерами і ферментом теломеразою”. Дослідження вчених може стати ключем у продовженні людської молодости. 

Теломери – кінцеві ділянки хромосом, які захищають її. При кожному поділу клітини теломери коротшають. Коли теломера “закінчується”, клітина вмирає, що є одним із найважливіших механізмів старіння організму загалом. Гіпотезу про існування такого механізму вперше висунув у 1971 році радянський вчений Олексій Оловников.

Нобелівська премія складає 10 мільйонів шведських крон (близько одного мільйона євро). Ця сума буде розділена порівну між трьома лауреатами. 

Раніше шведські ЗМІ назвали іншими можливими лауреатами на премію з медицини американку Маргарет Лю, яка зробила видатні відкриття в галузі вакцин проти захворювань імунної системи, і японця Сінійя Яманаку – за відкриття у галузі клітинної медицини. 

У наступні дні будуть оголошені імена лауреатів у фізиці, хімії, літературі, економіці та Нобелівській премії миру.

Вручення Нобелівських премій за традицією відбудеться у Стокгольмі й Осло 10 грудня, в день смерті Альфреда Нобеля. 

Нагадаємо, напередодні Нобелівського тижня група відомих учених підписала лист на підтримку введення двох додаткових номінацій на премію.

У Британії інтернет-реклама вперше обігнала телевізійну

У Великобританії в першій половині 2009 року витрати на інтернет-рекламу вперше перевищили витрати рекламодавців на телевізійну рекламу.

Про це повідомляє агентство Reuters.

У цілому на інтернет-рекламу в першій половині 2009 року було витрачено 1,75 мільярда фунтів стерлінгів (2,81 мільярда  доларів).

Це становить 23,5% усіх рекламних витрат і на 4,6% перевищує показник аналогічного періоду минулого року.

Частка телевізійної реклами у витратах рекламодавців склала 21,9%. Для порівняння, витрати на реклами на інтерактивних екранах у місцях продажу преси склали 18,5% від усіх витрат рекламодавців, а на поштову розсилку – 11,5%.

На початку червня 2009 року стало відомо, що вартість розміщення реклами на телебаченні у Великобританії знизилася до мінімуму з 1980-х років. При цьому дослідницька компанія Billets оголосила, що за підсумками року розцінки на телерекламу знизяться на 16%. Таким чином, середня базова вартість, потрібна для того, щоб телевізійний ролик подивилися 1000 дорослих осіб, складе всього 4,16 фунта стерлінгів.

Водночас аналітики рекомендують не інвестувати в інтернет, так як віртуальні проекти стають все менш і менш прибутковими. Про це писала в липні Wall Street Journal.