Андрій Левкович: 

“Канадський досвід, безумовно, треба переймати”

Віце-президент Львівської Торгово-Промислової Палати Андрій ЛевковичКілька місяців тому Канадсько-Українська Торгова Палата підписала угоду про співпрацю із Львівською Торгово-Промисловою Палатою з України. На запрошення канадських партнерів уже приїжджало кілька груп підприємців зі Львова – ознайомитися з організацією підприємництва в Канаді, перейняти досвід, новітні технології, познайомитися особисто. Ось і цього разу завітала група, в яку увійшли представники з фінансово-економічної сфери, сільського господарства і торгівлі та ресторанного бізнесу.

Очолив групу з десяти українських підприємців віце-президент Львівської Торгово-Промислової Палати Андрій Левкович. Кореспондент “Нового Шляху” Лариса Гринда зустрілася з ним і попросила відповісти на кілька питань.


Пане Левкович, розкажіть нашим читачам про Львівську Торгово-Промислову Палату.

У 2013 році Львівська Торгово-Промислова Палата відсвяткувала 163-річчя – її було створено у 1850 році згідно з рішенням австрійського цісаря Франца-Йосифа, і вона є найстаршою Торговою Палатою на теренах колишнього Совєтського Союзу. Сьогодні ЛТПП налічує близько 400 членів і має прямі партнерські взаємини з палатами країн СНД, Центральної та Східної Європи, США і Канади.

Відновлюючи діяльність Палати за часів незалежності, ми вивчали попередній досвід, багатолітні традиції, намагаючись використати їх у нинішній праці.

Львівська Палата входить до складу Торгово-Промислової Палати України – авторитетної у світі організації українського підприємництва.

А хто є членами Львівської Торгово-Промислової Палати?

Наші члени – це різні підприємства, установи – починаючи від таких великих, як Концерн “Електрон”, Львівська залізниця (яка охоплює сім областей України), Національний Університет “Львівська Політехніка”, Львівська Комерційна Академія, і закінчуючи меншими, де працює лише кілька осіб. Якщо так поділити, то діяльність членів ЛТПП відображена у всіх сферах – банківській, індустріальній, сільському господарстві, торгівлі, наданні побутових послуг і т. д.

А які привілеї надає членство у Торговій Палаті?

Приналежність до Палати надає бенефіти її членам у багатьох аспектах. Наприклад, насамперед Палата інформує своїх членів про всі події, які проходять у Палаті, у Львівській області, в Україні та поза її межами. Важливою ділянкою є організація та проведення виставок, допомога підприємствам взяти участь у цих виставках і представити свою продукцію. Ми надаємо підтримку у налагодженні співпраці з партнерами з інших країн. Проводимо семінари, навчання, надаємо різні консультації. Готуємо відповідні документи для реєстрації, здійснюємо переклади. Палата має свій орган – “Зовнішньоекономічний кур’єр”, журнал, який видається раз на два місяці і подає масу цікавої інформації.

До речі, наступне число цього журналу буде присвячене Канаді. Запланована серія статей про українську імміграцію, починаючи з 1900-х років і до наших днів. Зокрема, буде і допис про нашу сьогоднішню подорож.

А які у Вас враження від неї?

Враження від поїздки та від Канади взагалі і в мене особисто, і у членів делегації – лише позитивні. Ми відвідали кілька підприємств, власниками яких є українці, і просто захоплені.

Наприклад, побували на фермі Бориса Городинського, який спеціалізується на вирощуванні цибулі. З якою відданістю, любов’ю ставиться він до своєї справи! Вразила нас організація праці.

Також відвідали транспорту компанію Caravan Logistics Inc., власниками якої є Іван Іванюра, Стефан Мерена і Богдан Воркун. П’ятнадцять років тому вони почали з одного автомобіля, а на сьогодні в компанії – близько 300 транспортних одиниць. Ці люди усього добились своєю чесною працею. До того ж, як розповідали наші партнери з Канадсько-Української Торгової Палати, Caravan Logistics підтримує чи не всі українські заходи, фестивалі, громадські організації.

Щодо культурно-розвагової програми, то нам пощастило побувати на хокейній грі. Дуже сподобалось, адже відомо, що Канада є батьківщиною хокею.

Побувавши на згаданих вище підприємствах, вважаєте, що можна запозичити їх досвід для впровадження в Україні?

Безмовно, вважаю, що досвід українців у Канаді треба переймати. У мене вже навіть сформувалася думка щодо наступної поїздки. Перед тим велику частину часу присвячувалося національним і гуманітарним питанням. І це зрозуміло, адже це питання номер один. Але, думаю, настав період, коли треба більше уваги звернути на питання економічні. Адже коли не працює ефективно економіка, тоді слабне і національне питання.

Пане Левкович, чи маєте намір відвідати інші міста Канади, чи лишень Торонто?

На жаль, нинішня поїздка дуже короткотермінова – лише шість днів, – а цього замало навіть для Торонто. Але в майбутньому обов’язково побуваємо в Альберті, Саскачевані, Манітобі, адже там є багато що побачити і почерпнути у сільському господарстві, нафтовому бізнесі.

А як щодо відвідин канадськими підприємцями України?

Щиро усіх запрошуємо. Зокрема, у березні наступного року відзначатиметься 200-літній ювілей з дня народження генія українського народу Тараса Шевченка, і приблизно у цьому часі ми плануємо провести українсько-канадський бізнес-форум у Львові, на який приїдуть провідні підприємці України та велика делегація бізнесменів з Канади.

Також заохочуємо канадські компанії, як і будь-які інші, до співпраці, до вкладення інвестицій.

Але відомо, що багато інвесторів, зокрема і канадських, пішло з України, вважаючи, що не мають відповідного захисту своїх інвестицій.

Думаю, що ситуація зміниться в позитивний бік після підписання Україною Угоди про асоціацію з Європейським Союзом. І вірю, що Угода буде підписана, оскільки вона вигідна не лише Україні, але й Європі.

Пане Левкович, дякую Вам за цікаве інтерв’ю і бажаю приємного побуту на канадській землі.

А я, у свою чергу, хочу подякувати усім канадським українцям, що вони зберегли Україну в Канаді.


Інтерв’ю вела

Лариса Гринда


PHOTO

Віце-президент Львівської Торгово-Промислової Палати Андрій Левкович