Це чудове мистецтво театру...

Надія Баб’юк

Кажуть, що у світі є сім чудес, які не перестають дивувати і захоплювати людство своєю красою та неординарністю. Кожна людина протягом життя також зустрічається і переживає свої дива, котрі залишають довготривале, якщо не постійне враження назавжди. Особисто для мене одним із таких вражаючих див був перегляд музичної вистави “Евіта”, директор Ґері Ґріффін (Gary Griffin), яку я разом із 37-ма іншими членкинями Відділу ОУК Торонто та членами Філії УНО Торонто мала нагоду побачити й почути під час поїздки на шекспірівський фестиваль у Стратфорд.Учасники поїздки у Стратфорд

У кінотеатрі в Буенос-Айресі у 1952 році було перервано демонстрацію фільму у зв’язку з приголомшливою новиною про те, що померла Ева Перон (Eva Peron), 33-річна дружина президента Аргентини Хуана Перона (Juan Peron). Опісля розгортаються картини, що висвітлюють непересічний життєвий шлях Еви Перон, родженої Еви Дуарте. Вона була наймолодшою з п’яти дітей самотньої матері, яка пробила собі дорогу від тяжкого життя малозабезпеченої родини у провінційному містечку Хунін до яскравих світел Буенос-Айресу. Добившись до столиці Аргентини, Ева Перон робить (часто нехтуючи нормами моралі) свою кар’єру як радіокоментатор і актриса, перед тим як стати коханкою майбутнього президента, а згодом і його дружиною. Обожнювана звичайними людьми, які любляче називали її Евіта, що в перекладі означає “маленька Ева”, вона з підозрою і скептицизмом сприймалась військовими та громадською елітою. Вони не могли забути історії визначної жінки, котра “виросла з болота”, щоб завоювати серця своєї нації.

Роль головної героїні вистави Еви Перон надзвичайно блискуче зіграла молода канадська актриса Чіліна Кеннеді (Chilina Kennedy). Та й сама по собі вистава настільки динамічна і експресивна, що, навіть не знаючи мови, її можна було легко зрозуміти, слідкуючи за жестами і мімікою акторів та зміною декорацій.

Музику до “Евіти” написали добре відомі в музичному світі англійські композитори Тім Райс (Tim Rice) і Ендрю Ллойд Вебер (Andrew Lloyd Weber). Її спектр дуже широкий та різноманітний і включає як європейську, так і латиноамериканську музику, а також поп.

Але не буду вдаватись у подальші подробиці цієї надзвичайної постановки, бо щоб по-справжньому її оцінити, треба її самому побачити і пережити, оскільки кожна людина має свої окремі, лише їй одній притаманні критерії подій та явищ. А тому заохочую і спонукаю наших читачів поїхати і самим побачити та пережити хвилюючі моменти цієї постановки, які, я певна, збагатять вас духовно і залишать довготривалі позитивні враження та спогади від перегляду вистави.

Хочеться висловити щиру подяку організаторам цієї поїздки: Управі Відділу ОУК Торонто і, зокрема, пані Уляні Стек-Коваль, яка доклала багато старань, щоб поїздка була успішною. Водій був добрий, автобус м’який, обід смачний, поїздка вдалою, а вистава – цікавою. Велике Вам за це, пані Уляно, спасибі.

А на закінчення цього допису мені хочеться звернутися до всіх жінок, котрі регулярно передплачують і читають “Новий Шлях”, а також до випадкових читачок. Приходьте і записуйтесь у членство ОУК. Це ж так цікаво – творити щось своїм розумом і своїми руками: маю на увазі розробляти і втілювати програми, які в кінцевому результаті приносять радість і задоволення всім нам, збагачують наше повсякденне життя, роблять його цікавим та хвилюючим. І повірте, те задоволення, яке Ви отримаєте від вдало проведеної імпрези, буде непропорційно великим у порівнянні з тією часткою праці, яку Ви в неї вклали. Адреса для запису: OYK, Toronto Branch, Mrs. Lydia Lelyk, President, 145 Evans Ave., Suite 209, Toronto, ON M8Z 5X8.

Наступні поїздки відбудуться 9 лютого 2011 р. до Stage West Dinner Theatre побачити “Joseph and the Amazing Technicolor Dreamcoat” та у жовтні до Stratford Festival Theatre побачити “Camelot”. За подальшими інформаціями та щоб замовити квитки, прохання телефонувати до Уляни Стек-Коваль на число 905-274-2250.

PHOTO

Учасники поїздки у Стратфорд