Навколо Світу

Експерти ЄС допоможуть впоратися з аварією в Угорщині

Експерти Євросоюзу розпочали роботу з ліквідації наслідків витоку токсичних відходів із пошкодженого резервуару на глиноземному комбінаті на заході Угорщини.

Група експертів ЄС буде працювати над відновленням територій, залитих отруйними речовинами, і оціненням можливих подальших ризиків.

Основна проблема – зменшити збитки від нового витоку з аварійного резервуару, який, на думку влади Угорщини, неминучий.

Для того, щоб запобігти подальшому розливу токсичних матеріалів, почалося будівництво захисної дамби на місці аварії.

Внаслідок витоку токсичних матеріалів загинули 7 людей, майже 150 – поранені. Аварія сталася 4 жовтня.

На нас чекають “валютні війни”?

Найбільші держави світу повинні підписати валютний договір, аби збалансувати глобальну економіку.

Таку ідею запропонував глава Інституту міжнародних фінансів Чарльз Даллара. До цього інституту належать близько 420 найбільших банків світу.

Міністр фінансів Бразилії Гвідо Мантега попередив про можливий початок “валютної війни” між найбільшими економіками. Він мав на увазі прагнення кожної країни знизити курс своєї валюти до мінімуму. Зараз Японія, Південна Корея, Бразилія, Швейцарія й кілька інших держав роблять все для підтримки низького курсу своїх національних валют. Своєю чергою, США і ЄС тиснуть на Китай з вимогою підвищити курс юаня. Даллара, який у середині 1980-х років був представником США на переговорах з Японією щодо підвищення курсу єни, розкритикував США за відсутність переговорів з іншими країнами про реформу фінансової системи Америки.

Директор МВФ Домінік Стросс-Кан вважає, що світовій фінансовій системі можуть загрожувати валютні війни. Це пов’язано зі зменшенням рівня міжнародного співробітництва, що дозволяв уникнути можливих погіршень наслідків кризи, вважає Стросс-Кан. За його словами, це безперспективний шлях, оскільки спроба підтримати експорт за рахунок девальвації валюти в одній країні наштовхнеться на таку ж відповідь інших країн.

У Німеччині винайшли стілець, що позбавляє болю у спині

Німецький учений Рісто Койва з Університету Білефелда розробив спеціальний стілець, з допомогою якого можна позбутися болю у спині.

Як повідомляє Reuters, стілець видає сигнали тоді, коли вам слід змінити положення сидіння. Винахід працює завдяки так званій соніфікації – способу передачі інформації за допомогою звуків.

“Чотири сенсори, що реагують на дотики та сидіння, і ще чотири у спинці стільця визначають, як саме сидить людина, – сказав Койва, – після чого отримана інформація каналом bluetooth передається на комп’ютер”.

Якщо стілець визначає, що людина сидить у неправильному положенні або вже давно не встає з місця, він видає звук, який повідомляє, що необхідно змінити положення.

Вчені пропонують використовувати стілець як під час роботи вдома, так і у школах чи офісах.

Світові ціни на чай можуть зрости

У зв’язку зі збільшенням вартости чаю в Індії, що займає друге місце у світі за обсягами його виробництва після Китаю, ціни на цей продукт можуть вирости і на світових ринках.

Ціни на чай в Індії зростають у зв’язку зі збільшенням вартости робочої сили і навали шкідників у штаті Ассам, де вирощується половина індійського чаю. 

До березня-квітня 2011 року дефіцит пропозиції чаю може досягти 100 тисяч тонн порівняно з 60 тисячами тонн цього року, повідомило агентство Bloomberg з посиланням на прогноз галузевої організації Tea Board of India. 

Вартість чаю в Індії уже зросла на 10-11%, зазначив виконавчий директор McLeod and Cayshree Tea & Industries Ltd. Адітья Кайтан.

Нідерландські Антильські острови припинили існування

Колишні голландські колонії – острів Кюрасао і південна частина острова Сент-Мартен стали незалежними державами у складі Королівства Нідерланди, а острови Бонайре, Саба і Сінт-Естатіус перетворилися на автономні території Нідерландів.

Як стало відомо, Кюрасао і Сент-Мартен отримали такий самий статус, як і Аруба, що стала незалежною у складі Королівства Нідерландів у 1986 році.

За умовами угоди, уряд Нідерландів візьме на себе оборону і зовнішню політику нових країн. Між тим уряди Кюрасао і Сент-Мартен отримають більше повноважень і зможуть розпоряджатися податковими зборами.

Нідерландські Антильські острови існували з 1954 року як володіння Нідерландів у Карибському басейні. Між шістьма островами постійно виникали конфлікти, пов’язані з розподілом боргів та доходів.

На Кюрасао проживає близько 190 тисяч осіб, на голландській частині Сен-Мартена – приблизно 37 тисяч. Офіційною мовою на всіх шести островах колишніх Нідерландських Антілл є голландська, однак на Сент-Мартен, Сабе і Сінт-Естатіус широко поширена англійська, а на Кюрасао, Бонайре та Арубі розмовляють папіаменто (суміш іспанської, португальської, нідерландської і англійської мов).

Проживання біля аеропорту шкодить серцю

Група швейцарських учених з Університету Берна дійшла висновку, що проживання поруч з аеропортом може позначитися на здоров’ї серця.

У ході дослідження вчені проаналізували більше 15 тисяч випадків смерті від серцевого нападу. Вчені дійшли висновку, що підвищений рівень шуму від літаків збільшує ризик летального результату.

“Люди, на чиї вуха в середньому припадає від 60 децибел, ризикують померти від серцевого нападу на 30% більше, ніж ті, хто відчувають на собі рівень шуму до 45 децибел”, – повідомляє Маттіас Еґґер з Університету Берна.

Також учені додають, що ті, що не щадять свій слух протягом більше 15 років, на 50% збільшують вірогідність смертельного результату через проблеми з серцем.

Шум від літаків не є фоновим, а при посадці або зльоті ревіння двигунів може перевищувати 100 децибел. Для порівняння: рівень шуму в переповненому барі в середньому коливається близько позначки у 60 децибел.