Сисин, Когут – лауреати Фундації Антоновичів

1 - Професор Франк СисинВашингтон – Два українські історики, які поєднують науково-дослідницьку працю з науковою адміністрацією, будуть нагороджені преміями Фундації Омеляна і Тетяни Антоновичів.

Професори Франк Сисин і Зенон Когут – обидва американці і обидва на посадах у Канаді – отримають нагороди Антоновичів у Вашингтоні 10 листопада 2012 року. Церемонія вручення нагород, як і попередні три церемонії, відбудеться в Посольстві України у США – 3350 M St. Washington, DC.

Професор Сисин керує Центрoм досліджень історії України ім. Петра Яцика при Канадському Інституті Українських Студій (КІУС) в Альбертському Університеті і викладає історію у тому ж університеті. Він також очолює Торонтський офіс КІУСу. Проф. Сисин закінчив Прінцтонський Університет в його рідному штаті Нью-Джерзі і здобув докторат Гарвардського Університету.

Проф. Когут, який поселився у Філадельфії після Другої світової війни, здобув докторат в Університеті Пенсильванії у Філадельфії. Він народився в Україні під час Другої світової війни.

2 - Професор Зенон КогутФундаментальна праця Зенона Когута про способи включення українських земель у територію Російської імперії здобула признання ще перед публікацією монографії як такої”, – сказала проф. Марта Богачевська-Хомяк, голова жюрі Фундації. “Можна сміливо сказати, – додала вона, – що дослідження Зенона Когута мали вагомий вплив на переосмислення значних аспектів історії Російської імперії”.

Проф. Когут викладав в університетах Мічиґану, Вашингтону, переїхав до Едмонтону в Канаді, де очолив Канадський Інститут Українських Студій, і розвинув ряд програм з вищими науковими закладами в незалежній Україні.

Дослідження професорів Когута і Сисина підтверджують неправильність прийнятих поглядів польських і російських націоналістів і таким чином доводять, що сучасна Україна має глибоке коріння історичної нації”, – таку думку висловила проф. Марта Богачевська-Хомяк. “Їхні дослідження і наукова діяльність, – додала вона, – мали вплив на цілий сектор славістичних і східноєвропейських студій”.

Своїми оригінальними науковими працями в галузі ранньої модерної історії України професори Когут та Сисин зуміли висвітлити самобутність історичного розвитку України, – вважає проф. Роман Шпорлюк, член жюрі. – Їхні численні праці допомогли у формулюванні сучасного бачення історичного розвитку цілої Східної Європи як для західних, так і для східних науковців. Мoжна відтверто сказати, що Когут та Сисин усучаснили історичний міст між княжою та новітньою історією України.

Фундація Омеляна і Тетяни Антоновичів своєю нагородою відзначає високий науковий рівень лауреатів, який вони успішно поєднують з широкою організаційною діяльністю як керівники наукових інститутів.


Фундація Омеляна і Тетяни Антоновичів

Вашингтон, США


PHOTOS

1 - Професор Франк Сисин

2 - Професор Зенон Когут