НАВКОЛО СВІТУ

Італійських сейсмологів засудили до шести років


Суд визнав винними у масовому вбивстві сім осіб, які звинувачувалися у “введенні в оману” жителів італійського міста Аквіла перед землетрусом 2009 року. Шість сейсмологів і один чиновник були засуджені до шести років позбавлення волі за “неможливість зробити адекватне попередження”. Про це повідомляє Agence France-Presse.

Землетрус магнітудою у 6,3 бала стався в Аквілі 5 квітня 2009 року. В результаті катастрофи загинуло 309 осіб, і був сильно зруйнований історичний центр міста. Події передувало близько шести місяців підвищеної сейсмічної активності.

За декілька днів до землетрусу, 31 березня 2009 року, фахівці, які входили в Комісію з оцінки серйозних ризиків (Serious Risks Commission) провели прес-конференцію, присвячену спостережуваній активності. У ході заходу один з обвинувачених, Бернардо Де Бернардініс (Bernardo De Bernardinis), який був заступником голови служби захисту громадян Італії, назвав сейсмічну активність “сприятливою”. Пізніше в суді він заявив, що мав на увазі відсутність інформації про підвищення або пониження вірогідності могутнього землетрусу. За його словами, він ґрунтувався на двох статтях своїх колег і на інформаційних повідомленнях агентства ANSA. Інші обвинувачені також підкреслювали, що слова про сейсмічну “розрядку”, які вимовлялися на конференції, не можна інтерпретувати як прогноз зі зниження вірогідності землетрусу, оскільки ученим невідомий масштаб енергії, що “розряджається”.

Суд над італійськими сейсмологами привернув широку увагу з боку вчених, багато хто з яких підписав відкритий лист президенту Італії з вимогою припинити судове переслідування. Представники Американського геофізичного товариства заявили, що процес над ученими може привести до припинення взаємодії фахівців з урядовими структурами і повної відмови від оцінки сейсмічних ризиків.


Власнику повернули годинник, втрачений понад 50 років тому


У США жителю містечка Ендікотт у штаті Нью-Йорк повернули золотий наручний годинник, вкрадений у нього у 1958 році, пише Press and Sun-Bulletin.

За словами чоловіка, годинник йому подарували у 1958 році з нагоди закінчення школи. На ньому були вигравірувані дата (6/12/58) та ім’я власника. Після школи Григор пішов служити у флот. Пізніше годинник зник.

Як повідомляється, нещодавно на автовідповідач Григора прийшло повідомлення від “Марка з Вегасу”, який розповів про те, що годинник перебуває у нього. Спочатку пенсіонер подумав, що повідомлення було чиїмсь жартом. “Я постійно отримую подібні дзвінки. А тут він взагалі був з Вегасу, і я подумав, що мене розігрують”, – заявив Григор.

На повідомлення відповіла дружина чоловіка, яка передзвонила за вказаним номером і зв’язалася з жінкою на ім’я Пет Геррік.

Геррік описала зовнішній вигляд знахідки, в якій Григор упізнав свій втрачений годинник. Як з’ясувалося, він знайшовся серед забутих речей у гостьовому будинку, що належав матері Геррік.

Золотий годинник Григор отримав назад поштою.

Як годинник опинився в будинку матері Геррік, не повідомляється.



Найстаріший у світі комп’ютер отримав неймовірну пам’ять

Двом британським iнженерам Роджеру Голмсу i Роду Брауну вдалося запустити найдавнішу електронно-обчислювальну машину.

На те, щоб повернути до життя ЕОМ, випущену у 60-х роках минулого столiття, вони витратили дев’ять рокiв.

Комп’ютер “Флосс” був куплений Лондонським Унiверситетом у 1962 роцi. В тi часи вiн коштував 400 тис. доларів. Вiдпрацювавши термiн, машина була списана i з тих пiр змiнила не одного власника.

Нинiшнi господарi повнiстю перебрали ЕОМ, додали втраченi деталi, а також збiльшили пам’ять до 12 кiлобайт. Тепер “Флосс” може виконувати всi дiї, для яких він створювався.



Засуджений Берлусконі залишиться у політиці

Засуджений 26 жовтня цього року за фінансові махінації до чотирьох років тюремного ув’язнення екс-прем’єр-міністр Італії Сільвіо Берлусконі заявив, що залишатиметься у політиці та “захищатиме італійців від несправедливої судової системи”.

Суд визнав екс-прем’єр-міністра Італії винним у фінансових махінаціях та несплаті податків його компанією Mediaset. Коментуючи вирок, Берлусконі визнав його політично мотивованим та абсурдним.

У день, коли був оголошений вирок колишньому провіднику італійського уряду, Берлусконі потрапив під оголошену амністію. Отож термін його покарання скоротили до року. Проте й на цей пом’якшений вирок адвокати Берлусконі подали апеляцію. Та навіть якщо вона залишиться без розгляду, 76-річний Берлусконі через поважний вік сидітиме не в тюрмі, а під домашнім арештом.

Оскільки рішенням суду засудженому Берлусконі заборонено протягом трьох років обіймати державні посади, екс-прем’єр зауважив, що не висува-тиметься більше на посаду прем’єр-міністра. Проте як провідник партії “Народ свободи” та член нижньої палати парламенту вестиме активну політичну діяльність.