Українські студенти повертаються до Парламенту
(Оттава, КУПП). 17 вересня триста п’ять членів Парламенту Канади повернулися до роботи в першій сесії Парламенту 41-го скликання з часу утворення Конфедерації. Тридцять три інтерни з Канадсько-Української Парламентської Програми (КУПП), яка діє вже 22 роки, також розпочали працю у Парламенті Канади.
Інтерни приїхали до Канади з університетів Берліну (Німеччина), Вааси (Фінляндія), Тбілісі (Грузія), Алґарве (Португалія), Іркутська (Росія), а також Сімферополя, Києва, Львова, Харкова, Луганська, Дніпропетровська, Миколаєва та Одеси.
У 1990-1991 роках Ігор Бардин, адвокат з Торонто, заснував Програму з нагоди 100-річчя еміграції українців до Канади та відновлення Незалежності України.
По прибутті до Торонто пан Бардин привітав учасників Програми, а також настановив: “Розсудливо використати час у Парламенті у щоденній співпраці з членами Парламенту, представниками уряду та простими канадцями і пізнати громадянське суспільство Канади. Спостерігати за відносинами між обраними членами Парламенту та їхніми виборцями, за прозорим функціонуванням канадської політичної системи. Запитувати та порівнювати, занотовувати свої спостереження і знахідки. Проголосувати 28 жовтня”.
У 22-й щорічній Канадсько-Українській Парламентській Про-грамі беруть участь тридцять сім членів Парламенту, серед них міністри Джейсон Кенні та Бал Ґосал, попередні міністри Джуді Сґро, Скотт Брісон і д-р Керолін Беннетт. Також з інтернами зустрінуться та поділяться досвідом сенатори Рейнел Андрейчук і Давид Ткачук. Інтерни опублікують два випуски інформаційного бюлетеня КУПП і 22 листопада повернуться до Києва.
У Києві учасники Програми візьмуть участь у КУПП-конференції Kyiv MODEL UKRAINE Conference, яка відбудеться за співпраці з Національним Університетом “Києво-Могилянська Академія”. Тема цьогорічної конференції – “Різні шляхи до верховенства права”. Серед доповідачів конференції: Сергій Квіт – президент Національного Університету “Києво-Могилянська Академія”, Аллан Рок – президент Оттавського Університету, Нейл Бойд – Університет Саймона Фрезена, Джон Лукас – Оксфордський Університет, Ганне Северінсен – з Голландської Гельсинкської Групи, Богдан Вітвицький – Департамент юстиції США, Тарас Кузьо – Університет Джона Гопкінса, Софія Федина – Львівський Університет імені Івана Франка, Михайло Кірсенко – Києво-Могилянська Академія, а також випускники Канадсько-Української Парламентської Програми: Ярослав Ковальчук – Алґарвський Університет, Ольга Дмитренко – Європейський суд з прав людини, Павло Шопін – Луганський Університет, Лілія Ібадова – Юридична Академія імені Ярослава Мудрого (Харків), Альона Шкрум – Кембриджський Університет, Марина Рабінович – Одеський Університет, Станіслава Царкова – Києво-Могилянська Академія та Олексій Сошенко – Юридична Академія імені Ярослава Мудрого (Харків), адвокат компанії Clifford Chance (Київ). Попередні три MODEL UKRAINE Conference відбувалися у Вашингтонському, Оттавському та Оксфордському університетах.