Українські студенти не задоволені демократичністю виборчої кампанії в Україні

 

Українські студенти під час демонстрації в Оттаві1 листопада у столиці Канади Оттаві, біля приміщення Посольства України в Канаді, пройшла мирна акція протесту проти недемократичності парламентських виборів, які відбулися 28 жовтня 2012 року в Україні.

На акцію зібралися близько 20 людей, вони тримали плакати “Do not let democracy step BACK!”, “Вибори-2012: кожному коту по Межигір’ю?”, “Не фальсифікуй, підрахуй!”, “Чому я не голосую по мажоритарці?”, “Politics is about service not about entitlement”, співали українські пісні та скандували гасла проти непрозорості виборчого процесу.

Більшість із нас – українські студенти, які проходять стажування у Канадському Парламенті. Також серед нас є представники української громади в Канаді, які стурбовані політичнною ситуацією в Україні, – розповів учасник акції Роман, – цим заходом ми хочемо привернути увагу міжнародної спільноти, а також висловити свою незгоду із заявою українського уряду, що вибори в Україні відбулися чесно та демократично”.

Учасники акції були особливо занепокоєні ув`язненням та відкриттям політично вмотивованих кримінальних справ проти провідників опозиційних сил, використанням адміністративного ресурсу з метою впливу на волевиявлення громадян, використанням бюджетних коштів для популяризації окремих провладник партій та кандидатів, тиском на незалежні ЗМІ під час передвиборчої кампанії, а також непрозорою системою формування складів дільничих та окружних виборчих комісій, що створило умови для проведення різноманітних фальсифікацій та маніпуляцій голосами виборців.

Ми також хочемо висловити своє обурення ситуацією, що склалася на багатьох мажоритарних округах, де провладні кандидати та їх представники перешкоджають об’єктивному підрахунку голосів, затягують процедуру обробки протоколів і свавільно намагаються сфальсифікувати результати виборів. У першу чергу це стосується округів 95, 115, 132, 215, 223, 225”, – сказав Роман.

Учасники акції закликають ЦВК та відповідальні органи виконавчої влади забезпечити ефективне та неупереджене розслідування порушень, зафіксованих під час підрахунку голосів, а також застосувати заходи відповідальності до ініціаторів фальсифікацій.

До учасників акції звернулися представники поліції Канади, зокрема були присутні 3 поліцейські автомобілі. Громадяни України переконали поліціянтів у тому, що ціль їхнього зібрання – висловити громадянську позицію.

Ми також хочемо закликати міжнародну спільноту дати об`єктивну оцінку черговим парламентським виборам в Україні, а також застосувати усі можливі міжнародні механізми впливу, аби не допустити згортання демократичних процесів в Україні”, розповів один із організаторів акції Ярослав.

Трохи згодом до протес-тувальників вийшли представники Посольства України в Канаді, які запропонували молоді припинити протест та висловити свої зауваження тимчасовому повіреному у справах України в Канаді Маркові Шевченку.

У вас щира мета, я поважаю ваші погляди і поважаю способи, якими ви намагаєтесь розбудити сплячих, якщо такі є. Але я маю питання якщо інші громадяни України вважають, що результати сфальсифіковані, чому вони не сказали про це вголос? зазначив Марко Шевченко.

Тимчасовий повірений пого-дився, що на виборах в Україні були порушення, але зазначив, що вважає їх несистемними: “Я знаю, що були порушення, але покажіть мені таку кнопку, на яку треба натиснути, щоб все проходило ідеально?” Насамкінець тимчасовий повірений побажав молоді брати активну участь у громадському житті, але зазначив, що конкретні дії справляють більший вплив, аніж заклики з трибун.

PHOTO

Українські студенти під час демонстрації в Оттаві