НАВКОЛО СВІТУ
Інтерпол вперше очолила жінка
У четвер, 8 листопада, новим президентом Міжнародної організації кримінальної поліції (Інтерполу) обрано француженку Мірей Балестраззі.
Як повідомляє прес-служба організації, “Мірей Балестраззі з Франції стає першою жінкою, обраною президентом Інтерполу”.
Раніше 58-річна Балестраззі обіймала посаду віце-президента виконавчого комітету Інтерполу в Європі.
У 1990-х вона очолювала кримінальну поліцію на острові Корсика, а ще раніше, починаючи з 1975 року, працювала комісаром французької поліції.
Балестраззі, за словами міністра внутрішніх справ Франції Манюеля Вальс, є “однією з жінок, які є гордістю французької поліції”.
В Африці у найближчі 70 років можуть зникнути аравійські дерева
До 2080 року з Африки можуть зникнути аравійські кавові дерева, із зерен яких отримують кавові зерна сорту арабіка. Про це йдеться у повідомленні Королівського товариства ботанічних садів К’ю (RBGK, Великобританія).
За даними організації, всього у світі налічується близько 40 видів кавових дерев, з яких 19 мають комерційне значення, і зерна лише трьох видів дерев йдуть на експорт. Так, арабіку отримують із зерен аравійського кавового дерева, ліберіку – ліберійського і робусту – кавового дерева Канефора.
Провідне місце на світовому ринку кавових зерен належить саме зникаючій арабіці, дерева якої ростуть у тропіках Азії та Африки.
“Аравійські кавові дерева можуть зникнути з Африки до 2080 року через зміни клімату”, – заявив голова департаменту RBGK Джастін Мот (Justin Moat), слова якого наводяться у повідомленні.
Учені провели аналіз зразків давніх рослин та зерен кави, а також даних про зміни клімату. Потім була створена комп’ютерна модель, що описує стан аравійських кавових дерев в Африці до 2080 року.
Дослідження показало, що деякі райони Африки втратять від 65% до 100% кавових дерев. Якщо ж розглядати весь ареал розповсюдження аравійського кавового дерева в Африці, то кількість рослин у найкращому випадку скоротиться на 38%, у найгіршому – на 90%.
Втім, як зазначають дослідники, це далеко не найгірший прогноз, адже модель не враховувала фактор постійного вирубування лісів. Крім того, на збереженні кавових дерев негативно позначиться скорочення чисельності птахів в Африці, які сприяють поширенню насіння рослин.
На думку вчених, допомогти зберегти один із найулюбленіших у світі сортів кави допоможе створення заповідників на територіях, де ростуть кавові дерева.
“Пересунули” дім вагою 360 тонн
До історичної спадщини у Нідерландах ставляться шанобливо та намагаються її зберегти. У містечку Лент тепер вкрай необхідно звести новий міст. Проте зробити це у запланованому місці заважав фермерський будинок, який стояв тут ще з 1850 року...
Проблему вирішили не за принципом “ламати – не будувати”. Акуратно завантажили цілий дім вагою 360 тонн і розміром 16 на 12 метрів на платформу та відвезли на 820 метрів північніше від запланованого місця будівництва нового моста! А щоб по дорозі не розтрусити “дідуся архітектури” та не загрузнути колесами у вологій землі, шлях встеляли дошками.
Міністерство культури витратило на реставрацію скульптур Іоанна Георга Пінзеля, що мають виставлятися в Луврі, 1 мільйон гривень. Про це під час презентації проекту виставки сказав міністр культури Михайло Кулиняк, повідомляють “Українські новини”.
“З бюджету на цей проект (проведення виставки) було виділено близько 1 млн. гривень. Гроші ці витрачені в основному на реставраційні роботи, ці гроші витрачені на святу справу, як кажуть”, – сказав він.
За словами Кулиняка, роботи Пінзеля перебували в жалюгідному стані, тому їх реконструкція стала тяжкою й трудомісткою роботою, що повністю була виконана вітчизняними фахівцями.
Пан Кулиняк підкреслив, що завдяки виставці в Луврі світ відкриє для себе Іоанна Пінзеля як великого скульптора. “Виставка Пінзеля в Луврі – це прорив українського мистецтва у світовий простір історії мистецтв”, – сказав він.
Посол Франції в Україні Ален Ремі підкреслив, що 2012 рік став дуже насиченим у культурному обміні між Україною й Францією, і ця виставка тільки підтверджує це.
“Я радий, що завдяки такому прекрасному творцеві, як Іоанн Георг Пінзель, протягом 3 місяців Україна буде в центрі уваги всієї Франції”, – зазначив він.
Перші 18 робіт Пінзеля вже доправили до Лувру. Виставка його робіт триватиме з 21 листопада 2012 року по 25 лютого 2013 року.
Загалом на проведення виставки Україна витратила понад 2,5 млн. гривень з бюджету. Окрім того, були ще й спонсорські внески.
Іоанн
Пінзель – видатний український скульптор
другої половини XVIII, в
1760-х ро-
ках працював у Львові, Ходовичах
(Львівська область), Монастириську й
Бучачі (Тернопільська область).
PHOTO
Львівська “Криївка” – один з найзамаскованіших ресторанів світу
“Після того, як постукаєте у двері та скажете гасло, ви спускаєтесь сходами донизу...” – інтригує потенційних туристів сайт. Серед кількох десятків відгуків про “Криївку” є враження як самих львів’ян, так і данців, литовців, поляків, британців, американців, голландців. “Географія” коментарів краще за будь-які дослід-ження міської ради показує, з яких країн приїжджають туристи до Львова.