“Беркут” святкує ювілей

Українська громада Торонто відзначається не тільки своєю активною діяльністю в різних заходах, мітингах, але й вміє також насолоджуватись природою Канади, яка багата на чудові ліси, озера і ріки, а це сприяє полюванню та рибальству, що завжди було і є цікавим дозвіллям.

І ось у 1964 р. українські любителі природи, ентузіасти рибальства і мисливства вирішили об’єднатись і створити українсько-канадський мисливсько-ри-бальський клуб під назвою “Беркут”. З того часу минуло 45 років, і з цієї нагоди 24 жовтня члени клубу влаштували бенкет у Торонто, в Українському Домі ім. Т. Шевченка на вул. Горнер.

Ведучою вечора була Надя Дремлюк, яка запросила до слова голову клубу “Беркут” Петра Ковальчика. Громада його знає як людину енергійну, відповідальну і з великим почуттям гумору. Він ознайомив присутніх з історією клубу, з окремими періодами його діяльности. Перша управа клубу на чолі з головою Богданом Підгайним прийняла і затвердила статут і надала назву клубові – “Беркут”, а на емблемі зображений цей вид орла. На шляху діяльности клубу бували і важкі моменти, і тоді їх підтримали члени Українського Національного Об’єднання та Української Стрілецької Громади Канади. На сьогоднішній день клуб “Беркут” налічує 53 члени і 5 членок, а золотим фондом є його довголітні члени, які на цьому бенкеті були відзначені грамотами та подяками за довголітню і віддану діяльність у “Беркуті”. Особливу подяку П. Ковальчик висловив довголітньому членові Володимирові Сибидлу.

У мистецькій частині виступила солістка Харківської філармонії Марина Чиженко. З великим емоційним піднесенням присутні сприйняли виконані нею українські пісні та арії з відомих опер. Не обійшлося і без жартів на мисливсько-рибальську тематику, які вдало підготувала ведуча.

Приємно було бачити на цьому бенкеті членів Молоді Українського Національного Об’єднання Канади, двох відділів з Торонто, які все активніше працюють і беруть участь у громадських заходах.

Бенкет закінчився забавою, де присутні під звуки ансамблю “Краяни” кружляли у танці до пізньої ночі.

Допис і фотографії Лесі Панько