НАВКОЛО СВІТУ
Забутий відеозапис розслідування вбивства президента США Кеннеді
Запис, який виявився єдиним кольоровим відеодокументом, на якому зображений епізод розслідування вбивства 35-го президента США Джона Кеннеді, через 49 років після трагедії був знайдений у кухонній шафі подружньої пари з Техасу.
Як повідомляє телеканал KTAB News, Джен і Боббі Лемонси приїхали в Даллас на початку 1964 року, через кілька місяців після вбивства Кеннеді. Прогулюючись якось увечері тією самою вулицею, де стався історичний інцидент, вони стали свідками того, як агенти ФБР реконструювали момент вбивства.
Чоловік, не замислюючись, взяв камеру і зняв все на відео. Однак, не надавши великого значення події, подружжя незабаром забуло про відеозапис.
Лише через 49 років, коли один зі знайомих подружжя, директор школи Марк Мерелл, розповів їм про проект, присвячений вбивству Кеннеді, над яким працює одна з його учениць, Лемонси згадали про архівну плівку, що припадає пилом в їх кухонній шафі.
Відеозапис був переданий у музей Sixth Floor у Далласі. Музей розташований у тій же будівлі, з вікна якого, за офіційною версією, Лі Харві Освальд застрелив Джона Кеннеді 22 листопада 1963.
У Базелі зацвіла найбільша квітка у світі
У швейцарському Базелі зацвіла найбільша квітка у світі Титан Арум (Аморфофаллус титанічний).
Квітка досягла висоти 2,27 метра з жовтим качаном і темно-червоними пелюстками у формі ями.
Як повідомляється, бульба рослини важить більш ніж 13 кілограмів.
Помилуватися рослиною зібралося багато людей, незважаючи на її специфічний запах – пахне Титан Арум тухлим м’ясом. Запах м’яса, що розкладається, настільки сильний, що її назвали “трупною квіткою”.
У всьому світі цвітіння рослини Титан Арум, яка розводиться в тепличних умовах, відбулося всього 134 рази. Квітці зі Швейцарії вже 17 років, і вона жодного разу ще не цвіла.
Фахівці зазначають, що цвітіння цієї рослини – взагалі рідкісна подія, яка відбувається раз на 20-40 років всього протягом 2-х днів.
Природною областю поширення Аморфофаллуса титанічного є джунглі індонезійського острова Суматра, а тепер його в основному можна побачити у ботанічних садах різних країн.
Археологи знайшли гробницю королеви майя
На півночі Гватемали археологи виявили гробницю з останками королеви народу майя Каломте Кабель.
Її поховання американські та гватемальські вчені виявили на 11-метровій глибині в головному храмі древнього міста Ель-Перу (Вака).
У руки археологів поряд з останками стародавньої правительки майя потрапило безліч предметів, що представляють історичну цінність, – коштовності, прикраси та гіпсові зображення, імовірно, захоронення в якості посмертного ритуального дару разом з тілом королеви.
“Місце поховання підтверджує припущення вчених про важливість фігури Каломте Кабель в історії майя”, – пояснив в інтерв’ю газеті The Daily Telegraph глава археологічної експедиції антрополог Девід Фрідель.
На його думку, ця знахідка – одне з найважливіших відкриттів за всю історію дослідження стародавньої цивілізації майя.
Вчені вважають, що двадцятирічний період правління Каломте Кабель припав на кінець VII – початок VI століть до нашої ери.
Цивілізація майя – стародавня цивілізація Центральної Америки з високорозвиненою писемністю, мистецтвом, архітектурою, математичною і астрономічною системами.
Аткінсон більше не зіграє містера Біна
Британський актор Роуен Аткінсон відмовився від виконання комедійних ролей типу містера Біна і агента Джоні Інгліш. Він зізнався, що хоче представляти на сцені більш інтелектуальних персонажів.
“Роль, яка була найбільш комерційно успішною для мене, – у своїй суті вельми поверхнева і несерйозна – дає мені зрозуміти, що я все менше підходжу для неї”, – зазначив 57-річний актор, додавши, що світовий успіх містера Біна зробив його “заручником однієї ролі” так, що глядачі не могли уявити його в іншому образі.
“Крім того, що з віком здоров’я починає погіршуватися, мені стає сумно, коли я замислююсь над тим, що після п’ятдесяти займаюся такими дитячими речами”, – додав Аткінсон.
За словами актора, він знову відкрив любов до театру після виконання ролі ватажка злочинців Феджіна в постановці “Пригоди Олівера Твіста” Чарльза Діккенса у 2009 році.
“Містер Бін” – англійський комедійний телесеріал, що складається із 14 півгодинних серій, які оповідають про життя вельми ексцентричного персонажа. Протягом шести років показу кінострічка завоювала величезну кількість шанувальників по всьому світу.
Портрети з цукерок
Кожен із портретів, створений 32-річним Крістіамом Рамосом, викладено з понад 5 тисяч різнокольорових цукерок та жуйок.
Серед зірок, “увічнених” митцем у солодощах, – актриса Мерилін Монро та співачки Бейонсе, Lady Gaga і Нікі Мінаж.